Ultrasone geluiden stoppen blauwalg niet SUMMER SALE tot 50% KORTING Kamer pakt pensioenen aan makelaar M2Makelaars.nl Vrachtverkeer blijft op woonerf OP ALLE DAMES- EN HERENMODE □2 TE HUUR: PZC Zaterdag 7 juli 2007 33 DEN HAAC - De Tweede Kamer wil iets doen aan de hoge pensioenen van bestuurders. Binnenkort gaat een advies van de commissie Dijk stal naar de Kamer om de pen sioenwet politieke ambtsdragers (Appa) aan te passen. PvdA-Kamerlid Pierre Heijnen zei dat gisteren. Wethouder Leen Wil le (PvdA) van de gemeente Sluis krijgt op basis van de Appa straks meer pensioen dan zijn salaris. In de streek is daar met verbazing op gereageerd. Heijnen kan zich dat goed voorstellen. „Ook bestuur ders moeten een normaal pen sioen krijgen. Als het aan de PvdA ligt, wordt de wet aangepast. Dit heeft overigens alleen gevolgen voor nieuwe gevallen." AMBIANCE Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.:0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl www. tobazonw e r ing.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg doet voorlopig niets aan de overlast van vrachtverkeer op het Oud Arnemuidsvoetpad in de wijk Ramsburg. De Middelburgse PvdA-fractie heeft een maand gele den gevraagd om maatregelen te gen zwaar verkeer op het woonerf Het Oud Arnemuidsvoetpad is de enige toegang tot bedrijven aan het Veersepad. Volgens de PvdA veroorzaken de vrachtauto's ge vaarlijke situaties, overlast en scha de aan de huizen. De gemeente zegt de situatie ook ongewenst te vinden, maar voorlopig nog niets te zullen doen om die te verbete ren. Ze wil eerst afwachten hoe Ramsburg opnieuw ingericht gaat worden. De gemeente heeft wel toegezegd de bestrating te zullen bekijken en als het nodig is deze te verbeteren? Eén van de betreffende bedrijven, een metaalrecyclingbedrijf, be vindt zich in strijd met het bestem mingsplan aan het Veersepad. De gemeente voert al procedures om hieraan een eind te maken. Thoolse havenmeester vreest enorme stank als het echt warm wordt. door Rob Paardekam tholen - De Thoolse havenmees ter Wessel van Hunnik denkt dat de blauwalg de komende maan den voor veel overlast gaat zorgen in de jachthaven. „Het is de laatste tijd toch niet echt warm geweest, maar in sommige hoeken duikt hij alweer op." En dat terwijl Rijkswaterstaat en kele weken geleden is begonnen met een proef, waarbij de algen te lijf worden gegaan met ultrasone geluiden. Daarmee zouden ze wor den opgeblazen. De blauwalg duikt al jaren op in zoete Zeeuwse wateren bij de Markt 73 Middelburg 0118 -650151 Langstraat 11-13 Zoutelande 0118 - 566003 Gaastra McGregor Riverwoods Scapa Sports Tommy Hilfiger Napapijri Mason's State of Art Van Santen van Santen North Sails Hampton Bays./ L'Argentina Speelmansplaten, het surf- en buf ferbekken bij de Kreekraksluizen, de jachthaven in Tholen en de Otheense Kreek bij Terneuzen. De giftige bacterie kan maag- en darm klachten en huidrirritaties veroor zaken als erin gezwommen wordt. Bovendien zorgen de algen voor een enorme stank en een onaan trekkelijk beeld. Volgens Van Hunnik is het in Tho len vooral de stank die als bijzon der storend wordt ervaren. „Daar hoef je niet eens veel blauwalgen voor te hebben", vertelt hij. „Don derdagavond was het even warm Ondanks het niet al te warme weer duikt de blauwalg weer op in de Thoolse haven. De haven meester is bang dat het deze zo mer weer erg gaat stinken. Tunnel uur dicht door verhitte vrachtwagen TERNEUZEN - Beide tunnelbuizen van de Westerscheldetunnel wa ren gisteravond tussen half zes en zeven uur afgesloten, omdat een oververhitte motor van een vracht wagen in de oostbuis voor flinke rook zorgde. Beide buizen gingen uit voorzorg dicht, omdat niet met een duidelijk was of er brand was. Expositie over functies Westerschelde in fort ELLEWOUTSDIJK - In Fort Ellewouts- dijk is gisteren de expositie In, op en rond de Schelde geopend. Naast informatie- en fotopanelen zijn er twee 'doepanelen' opge steld, gemaakt door leerlingen van het ROC. De expositie is vanaf vandaag dage lijks te bezoeken tussen 10.00 en 17.00 uur. Miljoenen voor fabriek Sluiskil SLUISKIL - Kunstmestproducent Ya- ra in Sluiskil investeert de komen de jaren enkele honderden miljoe nen euro's in modernisering van de fabriek in Sluiskil. De hoofddirectie in Noorwegen neemt in september zo goed als ze ker een positieve beslissing over de vervanging van twee ureumfa- brieken door één nieuwe. Nieuwe investeringen in Sluiskil stonden vorig jaar geruime tijd op losse schroeven door een hoogop lopend conflict met gasleverancier Gasterra over te hoge tarieven. Met 1,7 miljard kubieke meter aard gas per jaar is Yara één van de grootste gasverbruikers van Neder land. en de stank was niet meer te har den." Is het experiment dan mislukt? „Die conclusie zou ik nog niet wil len trekken", zegt Van Hunnik. „De proef loopt tot eind oktober en we moeten het een kans geven. Bovendien is van mislukken hoe dan ook nooit sprake. Als de blauwalgen wegblijven is het mooi, maar als ze net zo hard blij ven komen, weet je dat je iets an ders moet zoeken. Wijzer word je altijd." Mochten de ultrasone golven echt geen effect sorteren, ziet de haven meester nog maar één oplossing: zout water toelaten. Daarin gedijt de blauwalg niet. Rijkswaterstaat trekt nu nog geen conclusies. Hij doet dat pas als het experiment in oktober is afgelopen. V E R H U U R I MAKELAARDIJ Heinkenszand, Eendvogelstraat 87 Hoekwoning/Eengezinswoning. 3 si. kmrs. riante tuin. 635,- excl. G/W/E. Heinkenszand, Zwanestraat 44 Eengezinswoning 4 si. kmrs. Ruime tussenwoning. 625,- excl. G/W/E Middelburg, Noordpoortstraat 15A Riante 3 kmr app. met balkon. Gestoffeerd/Centrum. 625,- p/mnd excl. voorschot Middelburg, Sint Janstraat 1A 3 kmr. app. met balkon Gestoffeerd/Centrum. 575,- excl. voorschot G/W/E Vlissingen, Groenewoud 8 Gezellig 2 kamer appartement. Centrum/Gestoffeerd. 525,- p/mnd excl. GAV/E Vlissingen, Bellamypark/Sarazijnstraat Comfortabel appartement. Centrum. Direct aan het mooie Bellaypark. 525,- incL G/W/E Grijpskerke, Molenstraat 2 Woonboerderij 5 slaapkamers. Landelijk gelegen/gestoffeerd. 1.325,- p/mnd excl. G/W/E Uw woning profesioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35