Vlissingen krijgt skihal 'Deltawerken wereldwonder' °ProeP: |ezersfoto's Met de kop in de wind stampend langs Michiel de Ruyter msnsm i i i' i zie pagina 42 t/m 45 Zaterdag 7 juli 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 158 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl VLISSINGEN - De internationale vlootschouw voor een storm achtig Vlissingen heeft gisteren naar schatting 50.000 mensen naar de boulevard gebracht. Twintig schepen van de Neder landse, Belgische (onder andere het fregat Westdiep, foto), Franse, Portugese, Britse, Russische, Letse, Kroatische en Indo nesische marine trokken aan het begin van de middag dicht onder de kust voorbij. De Amerikaanse destroyer Mahan bleef uit veiligheidsoverwegingen buitengaats achter. In verband met de harde zuidwestenwind gingen de geplande amfibische demonstraties niet door. Klokslag twee uur trok het vlaggen schip De Ruyter met een serie saluutschoten voorbij aan vi- ce-admiraal Kelder, staatssecretaris Van der Knaap (Defensie) en mevrouw Balkenende. Zij namen de vlootschouw af bij het standbeeld van Michiel de Ruyter pagina 35: Michiel poseert foto Ruben Oreel Evenementencomplex met skibanen, paintball, en cruiseterminal. door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Indoor Event Vlissin gen (IEV) is de naam voor een nieuw evenementenpaleis in het stationsgebied van Vlissingen. Be halve een cruiseterminal is er plek voor onder meer drie skibanen. Eind 2009 moet het IEV er staan. Jaarlijks moet het honderdduizen den bezoekers trekken uit Zee land, Zuid-Holland, Brabant en Vlaanderen. „De combinatie van activiteiten is de kracht van het centrum", stelt J. Vork. Samen met C. Bosschaart (oud-eigenaar van hotel Britannia in Vlissingen) is hij initiatiefnemer. Opvallende trekker wordt het skiën en snow- boarden op drie banen van too, 150 en 400 meter lang. Verder ko men in het centrum een kartbaan, klimwand, lasergun en paint- ball-centrum, bowling, sauna, fit ness, kantoren, feest- en conferen tiezalen, horeca en themarestau rants. Daarnaast is ruimte voor een kinderdagverblijf naschoolse opvang en een turnhal. Zowel de cruiseterminal en de turnhal zijn later aan het plan toegevoegd. In de plannen is ook plaats voor de tailhandel. Voor zowel particulieren en bedrij ven komen er 'vriendenpassen'. Voor een nog te bepalen bedrag per jaar kunnen ze van het cen trum gebruikmaken. De exacte lo catie in het stationsgebied is nog niet bekend. Wethouder C. Seijbel van Vlissingen: „Dat onderzoek loopt en heeft te maken met het verwerven van gronden. De ge meente stelt een aantal voorwaar den. Het complex moet zo dicht mogelijk tegen de binnenstad aan liggen, er moet een relatie zijn met de cruiseterminal en er mag geen detailhandel komen." Het IEV biedt werk aan 250 tot In Vlissingen komt een nieuw evenementencomplex: Indoor Event Vlissingen. Het moet honderdduizenden bezoekers per jaar trekken. 300 mensen. De plannen zijn meer dan een luchtballon en al in een ver gevorderd stadium. Zeven tig procent van de huurders is deel nemer in het project. Er ligt een voorlopig ontwerp. Met de provin cie, gemeente, ontwikkelend bou wer en beleggers zijn de afgelopen maanden verregaande gesprekken gevoerd. De gemeente staat welwil lend tegenover het IEV. Seijbel: „Het gebied is sinds het vertrek van de veerboten verlaten. Het IEV is een toevoeging aan het toe ristisch product." De initiatiefnemers en het bedrijfs leven tekenen in september een overeenkomst met de gemeente. pagina 17: mega-skihal van verre zichtbaar. 360 Dopingcontroles in Tour de France LONDEN - De organisatie van de Ronde van Frankrijk is van plan komende drie weken nog 360 do- pingtests te houden. Na elke etappe zijn de klassements leider en de ritwinnaar automa tisch aan de beurt. Zes andere ren ners worden dagelijks per loting uitgekozen voor een urinecontro le. Daarbij komen ook nog 200 on aangekondigde bloedcontroles. pagina 3: commentaar pagina 48/49: de volledige startlijst en Zeeland: 2, 3, 29 t/m 39; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 t/m 11; Beurs: 16; Economie: 17 en 19; Buitengebied: 23, 24 en 25; Weer: 26; Cultuur: 41; Sport: 47 t/m 53; Bijlagen: Spectrum en Prisma met daarin Televisie: v50 t/m v53. AMSTERDAM - De Deltawerken in Zeeland zijn het mooiste Neder landse 'wereldwonder'. Dat is de uitkomst van een verkiezing onder bijna vijfduizend mensen door Pla net Internet. De Deltawerken kre gen 46 procent van de stemmen. De zeven nieuwe wereldwonderen worden vandaag bekendgemaakt. Op de nominatie staan onder meer de Eiffeltoren in Parijs, het Vrijheidsbeeld in New York en de Taj Mahal in India. Er staan geen Nederlandse wonderen op de lijst. Reden voor Planet Internet een verkiezing van de Nederlandse wonderen te houden, die door de redactie waren geselecteerd. Dit weekeinde worden in Vlissin gen de vlootdagen gehouden. Op de PZC-site maken wij ruimte vrij voor lezersfoto's van dit evene ment. Stuur uw foto's naar lezersfoto@gmail.com, maximaal drie in jpg-formaat. Voor de foto's wordt geen vergoeding gegeven. De beste foto's kunnen in de krant worden geplaatst. Zeeland is te klein voor twee skihallen reageer op www.pzc.nl Horrorfilms moeten verboden worden 152% oneens f 48% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1