Bouwplaats onveilig door uitblijven regels PZC Rechter roept ABN Amro tot de orde Amalfikust Op reis met uw krant Duurzaam sparen en beleggen in trek 795,- Wij geven u de helft cadeau! PZC Zaterdag 7 juli 2007 1 9 Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Vakbonden trekken aan de bel bij minister Eurlings. door Gert van Harskamp DEN HAAG - Bouwplaatsen worden steeds onveiliger doordat de over heid weigert eisen te stellen aan het personeel. Er werken vaker slecht opgeleide mensen in de bouw en het grote aantal Oost-Eu ropeanen leidt tot taalproblemen en misverstanden. Volgens de vak bonden is wachten 'tot het echt fout gaat'. CULEMBORG - Nederlanders beleg gen hun geld steeds vaker in duur zame fondsen en sparen steeds va ker duurzaam. Dat blijkt uit een gisteren gepubliceerd onderzoek van de Vereniging van Beleggers voor Duurzame Ontwikkeling (VBDO). In totaal is het duurzaam belegd en gespaard vermogen vo rig jaar met 20 procent gestegen tot 11,3 miljard euro. In 2005 was er ook al sprake van een flinke groei. De bonden trekken aan de bel nu minister Camiel Eurlings (Ver keer) weigert een kenteken in te voeren voor trekkers en grote land bouwmachines, die op de bouw worden gebruikt voor het verplaat sen van grond. „In Nederland moet je een rijbe wijs hebben voor een bromfiets, maar iedere zestienjarige mag zo maar op een dumper (grote zand- tractor, red.) rijden", reageert voor zitter Cees van Dongen van de vak vereniging van machinepersoneel HZC verbolgen. „Er vallen nu ze ventien doden per jaar met land- Duurzaam sparen blijft favoriet ten opzichte van duurzaam beleg gen. Nederlanders hadden vorig jaar 8 miljard euro op een duurza me spaarrekening staan, een stij ging van 20,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor. Dit geld wordt door banken in duurzame projec ten geïnvesteerd en belegd. Het vermogen in regulier sparen nam het afgelopen jaar met 4,9 procent toe tot 221 miljard euro. Reguliere beleggers hadden 116 mil- bouwvoertuigen." De vakbond stuurt volgende week een brief naar de minister, waarin wordt ge vraagd om maatregelen. De bouwbonden maken zich grote zorgen om de veiligheid op de bouwplaats, vooral waar met grote machines gewerkt wordt. Kraanmachinisten klagen dat zij ongekwalificeerd personeel onder aan hun machine krijgen. Door de toename van Oost-Europeanen in de bouw gebeurt het zelfs dat de machinist en de bouwvakkers on deraan de kraan elkaar niet eens meer verstaan. jard euro aan vermogen, wat 5,6 procent meer is dan het jaar er voor. Duurzame beleggers hadden een vermogen van 3,3 miljard, een stijging van 19 procent.De groei is voor een groot deel te verklaren door een forse groei van het aan bod van duurzame fondsen door reguliere banken. Er is volgens de VBDO toenemende aandacht voor zaken als klimaatverandering, mensenrechten, kinderarbeid en milieuproblematiek. Bank heeft nog steeds geen verweerschrift ingediend bij rechtbank. DEN HAAG - De Ondernemingska mer tikt ABN Amro op de vingers, omdat er nog altijd geen verweer schrift is ingediend tegen het door beleggersvereniging VEB geëiste onderzoek naar wanbeleid. Dat blijkt uit een brief van de On dernemingskamer aan de advoca ten van ABN Amro. Daarin geeft rechtbankpresident Huub Wil- lems de bank tot uiterlijk maandag avond zes uur de tijd om alsnog een verweerschrift in te dienen. „Ik wijs u er uitdrukkelijk op dat latere indiening met zich kan mee brengen dat het verweerschrift niet tot de procedure wordt toege laten", staat in de brief te lezen. Begin mei schortte de Onderne mingskamer de omstreden ver koop door ABN Amro van de Amerikaanse dochter LaSalle op. Tegelijkertijd kreeg de bank zes we ken de tijd om een verweerschrift in te dienen tegen de eis van de VEB voor een onderzoek naar mo gelijk wanbestuur. Op verzoek van ABN Amro werd die termijn later met twee weken verlengd. Op de dag dat ook die termijn ver streek, stuurde ABN Amro een brief aan de rechtbank waarin de bank aangeeft pas na de uitspraak van de Hoge Raad over LaSalle een verweerschrift in te dienen. Ook beloofde de bank uiterlijk ze ven dagen voor de zitting van de Ondernemingskamer, waarvoor nog geen datum vaststaat, open heid van zaken te geven. De VEB noemt de houding van ABN Amro 'schoffering van de rechtbank'. Vertrekpunten: Eindhoven, Tilburg, Den Bosch Vertrekpunten: Roosendaal, Breda, Goes Prijs o.b.v. rweepersoonskamer. Idyllisch kustgebied in Zuid-ltalië samengesteld programma Speciaal voor onze lezers heeft de PZC voor 2007 een prachtige reis naar Amalfikust samengesteld. Deze reis kenmerkt zich door uitzonderlijke kwaliteit van vervoer, hotels, maaltijden en Nederlandssprekende reisleidingen. De reis biedt een goede combinatie van gezamenlijke excursies en tijd voor uzelf. Daarnaast komt het reisgezelschap uitsluitend uit uw eigen regio. Kortom; wilt u er eens lekker vertrouwd tussenuit, ga dan op reis met uw krant! De kust van Amalfi is één van de mooiste gebieden in het zuiden van Italië. Tussen Sorrento en Amalfi slingert de geasfalteerde kustweg over een afstand van meer dan vijftig kilometer tussen heuvels met geurende citroenbomen door ene langs de blauwe zee. Via talloze bochten voert de weg door schilderachtige dorpjes, te midden van wijngaarden en olijfbomen. Tijdens deze reis verblijft u in het viersterrenhotel (Italiaanse standaard) Pietra di Luna in het plaatsje Maiori. Maiori is een geliefd vakantieoord met mooie stranden, die uitnodigen tot zonnebaden. De promenade in het centrum is omgeven door winkeltjes. Boven de daken steekt de koepel van de Santa Maria Mare-kerk uit, van verre te herkennen aan de typische maiolicategels. Reisprogramma: Dag 1Heenreis Dag 2: Amalfi (inclusief) Dag 3 Boottocht naar Capri (inclusief) Dag 4: Amalfikust (facultatief) Dag 5: Salerno - Paestum (facultatief) Dag 7: Pompeii en de Vesuvius (facultatief) Dag 8: Terugreis Inbegrepen in de reissom: Bustransfer naar de luchthaven en terug Retourvlucht naar Rome (eventueel met overstap) Luchthavenbelasting en veiligheidstoeslagen Bustransfer van de luchthaven naar uw hotel en terug Zes overnachtingen met ontbijtbuffet en avondmaaltijd in het viersterrenhotel Pietra di Luna in Maiori (Italiaanse classificatie) Kamers met bad of douche en toilet, TV Welkomstdrankje in het hotel Deskundige, Nederlandstalige reisleiding Insolventieverzekering Informatiemateriaal en reisgidsje Organisatie: De PZC organiseert deze reizen in samenwerking met Mondial Tours Zwitserland/vestiging Enschede Nederland. U ontvangt de complete reisvoorwaarden bij uw boeking. Kleine wijzigingen in het programma voorbehouden. Meer informatie: Telefoon (053) 484 25 26 maandag t/m vrijdag van 10 00 tot 17.00 uur Website www.opreismetuwkrant.nl E-maii opreismetuwkrant@wegenerdagbladen.nl Ja, ik ben geïnteresseerd in de reis naar Amalfikust. Stuur mij geheel vrijblijvend uitgebreide informatie en een boekingsformulier. Straat: Huisnr.: Postcode: Woonplaats. Telefoon: E-mail: Stuur deze volledig ingevulde bon naar: Op reis met uw krant, Postbus 500, 7500 AM Enschede. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon van de krant treft u meer informatie aan Zie ook het privacy statement op www pzc nl www.opreismetuwkrant.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19