Terreurdreiging Live Earth e 1 4 Zaterdag 7 juli 2007 PZC In Nederland wordt een risicovolle voetbalwedstrijd al snel uitgesteld als er in een stad al een andere activiteit is. In en rond Londen zijn dit weekeinde liefst vier mega- evenementen. Die gaan gewoon door, ook al is er een reëel risico op een terreuraanslag. „Niemand laat zich ervan weerhouden een dagje naar Wimbledon te komen." door Edward Swier illustratie Ronald Visser 4, ■sn'ï T GROOT-BRITTANNIË Londen l Vesting Lor 1,1 JIBHHBIJM Silverstone (op 130 km van Londen) Vrijdag 6, zaterdag 7 juli vanaf 10.00 uur trainingen/kwalificaties Zondag 8 juli 13.00 uur: Grand Prix Verwacht aantal toeschouwers: 250.000 (T)Silverstone (7) Heathrow /TV Airport |g) Madonna Live Earth concert presentatrice Brecht van Huiten Wembley Stadion Zaterdag 7 juli 10.30 uur Verwacht aantal toeschouwers: 60.000 Bij de hotels van de wiel renners is het in de aan loop naar de start van de Tour de France in Londen nog rustig.. Ter wijl in de lobby de Rabo-renners Michael Rasmussen en juan-Anto- nio Flecha trainen op een roller- bank, sleept de drijfnatte Chris buiten met gasflessen. Twaalf jaar zit de handelaar in gas voor bier en ballonnen. Woensdag werd hij voör het eerst tot staan ge bracht. „Wat ik met al dat gas van plan was? De politie heeft mijn pa pieren grondig bekeken. Ik maak me niet druk om die aanslagen, als ik m'n werk maar kan blijven doen. Hier eet ik van." Londen beleeft een buitengewoon druk weekeinde met grote sporte venementen als Wimbledon, de Tour de France, de Formule i-race op Silverstone. En dan is er ook nog Live Earth, een popconcert voor de goede zaak in het Wem- bleystadion. Het is onbedoeld een testcase voor de Olympische Spelen, die in 2012 in de Britse hoofdstad worden ge houden. Liefst 83.000 hotelbedden worden beslapen, de wegen slib ben - mede door de wegafzettin- gen voor de Tour de France - nóg meer dicht dan normaal het geval is. En dat terwijl de kans op een terroristische aanslag als hoog wordt ingeschat. De massale toeloop als gevolg van Hoeveel vertier kan een stad verdragen, voor het gevaarlijk wordt de diverse evenementen schept ideale omstandigheden voor nieu we terreuraanslagen. „Ze zullen toch wel beter weten", hoopt reizi ger Peter Kingsbury, terwijl hij zich staande tracht te houden in een overvolle metro. „De stad is na vorige week een vesting." Er ko men vandaag nog eens vijfdui zend agenten bij. Zij krijgen een plekje langs het 7,9 kilometer lan ge parcours van de Tourproloog. De door burgemeester Ken Li vingstone vol trots binnengehaal de Ronde van Frankrijk trekt naar schatting anderhalf miljoen belang stellenden. De dreiging van aansla gen blijft bestaan, dus is oplettend heid geboden, aldus een zegsman van de veiligheidsdiensten. De Formule t-motoren brullen op het circuit van Silverstone, even

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 14