Referendumcampagne Meningen PZC Arrangementenpagina Er op Uk Israëlische nederzettingen kennen geen grenzen mm ij De beste arrangementen voor u geselecteerd IPrismal Daar moetje naar toe. Maak iemand blij met de PZC en ontvang een cadeau voor uzelf! Gratis FM scan radio met oordopjes r 1 2 Zaterdag 7 juli 2007 pzc Déze wéék in Prisma Elke week in de zaterdagkrant tel aviv - Israëlische nederzettin gen op de bezette Westelijke Jor- daanoever beschikken over heel veel braakliggend land. Toch ge bruikt negentig procent van de ko lonisten land buiten de toegewe zen grenzen. De Israëlische over heid steunt dat en schendt daar mee haar beloften. Het dagblad Ha'aretz onthulde gisteren nieuwe cijfers, gebaseerd op een rapport van de vredesbeweging Vrede Nu. Die kreeg inzage in officiële gege vens van het militaire bestuur in de bezette gebieden. Van het landoppervlak dat door de Israëlische overheid aan neder zettingen is toegewezen is negen procent bebouwd en 88 procent to taal ongebruikt. De grenzen zijn zo ruim getrokken om in een uit gestrekt gebied rond de nederzet tingen Palestijnse bouw te voorko men. Maar dat is de kolonisten niet genoeg. Eenderde van het ge bied dat ze samen gebruiken, ligt buiten officiële grenzen. Dat betekent een schending van wat Israël beloofde in de Oslo-ak koorden van 1993. Vrede Nu con stateert dat Israël het gebruik van land buiten de grenzen aanmoe digt door niet op te treden tegen de bouw van circa honderd 'illega le buitenposten', feitelijk nieuwe nederzettingen. Sinds Oslo is het aantal kolonisten op de Westelijke Jordaanoever ruim verdubbeld. In het gebied ten oosten van de be standslijn van 1967 - de Westoever en Oost-Jeruzalem - wonen nu zo'n half miljoen Israëliërs. Kamerlid SP dient PvdA'er Blom van repliek. door Harry van Bommel Mijn collega Kamerlid Blom (PvdA) beweert in de PZC van 27 juni dat ik in de discussie over het akkoord over een nieuw Europees verdrag 'met redeneringen kom die strijdig zijn met de waarheid'. Hij spreekt zelfs van 'lulverhalen'. Vervolgens geeft hij een aantal voorbeelden die volstrekt onjuist zijn. Kenne lijk heeft Blom het zelf allemaal niet zo goed begrepen. Laat ik beginnen met een punt dat Blom terecht maakt. Het inleveren van vetorechten betekent dat Ne derland aan soevereiniteit verliest. Daarom wil de SP voorlopig vast houden aan vetorechten op asiel, justitie, klimaat en energiebeleid om te voorkomen dat lidstaten on gewenst beleid door de strot krij gen geduwd. Het grootste probleem van de EU is niet de bestuurbaarheid maar het gebrek aan draagvlak. Lidsta ten die met tegenzin van alles van een meerderheid in Brussel moe ten omzetten in nationale wetge ving, zullen weinig enthousiasme voor de EU opwekken bij hun bur gers. We moeten juist zorgen voor een verdrag dat de positie van de lidsta ten versterkt en het draagvlak voor de EU vergroot. Het interview bevat echter vooral onjuistheden. Om te beginnen de kwestie van de roetfilters die Ne derland nu niet mag invoeren van het Europese Hof van Justitie. Blom stelt dat het nieuwe verdrag een kopgroep van landen wél in staat stelt om zo'n verdergaande milieumaatregel te nemen. Inder daad regelt het nieuwe verdrag dat een kopgroep van negen landen nauwere samenwerking aangaan; die bepaling is overgenomen uit de weggestemde Grondwet. Dit is echter niet toereikend. De bepaling stelt namelijk ook dat de nauwere samenwerking geen af- 'De SP meent dat er alle reden is om opnieuw een referendum te houden' breuk mag doen aan de interne markt; zij mag de concurrentie tus sen de lidstaten niet verstoren. Dat is precies wat het Hof heeft be paald: eerdere invoering van de roetfilterverplichting in Neder lands zou handelsbelemmerend zijn. Ook met het nieuwe verdrag komt het roetfilter er dus geen dag eerder dan met de voorziene Euro pese verplichting over enkele ja ren. De tweede onjuistheid betreft het veto op asielbeleid. Volgens Blom TE GAST Harry van Bommel is Tweede Kamerlid voor de Socialistische Partij wordt allang met meerderheid be sloten over asielbeleid. Dat geldt slechts voor een heel klein deel, te weten de minimumnormen voor wat betreft de verlening van asiel. In het nieuwe verdrag neemt men over wat er in de Grondwet stond: er komt meerderheidsbesluitvor ming over uniforme en gemeen schappelijke normen. Dat gaat dus veel verder. Het is niet uit te slui ten dat een meerderheid in de EU straks besluit dat een generaal par don niet meer mag omdat dit een aanzuigende werking zou hebben. Nederland kan dan geen eigen be leid meer voeren en een generaal pardon zoals eerder is getroffen, is dan uitgesloten. Dat is zeer onwen selijk. Een derde aperte onjuistheid in het interview met Blom is zijn uit spraak dat het 'kabinet een besluit neemt over wel of geen referen dum'. Dat staat helemaal niet in het regeerakkoord en zo zal het ook niet gaan. In 2005 was het óók de Tweede Kamer zelf die voorstel de en besloot tot een referendum. Zo zal het nu waarschijnlijk weer gaan. Zelfs de fractievoorzitter van PvdA heeft gezegd dat 'er geen en- Bent u ook zo'n trouwe abonnee van de PZC? Dan weet u hoe prettig het is om de krant elke dag in de bus te krij gen. Misschien kent u wel iemand die dat ook zou willen. Geef hem of haar dan nu op voor een proefabonnement van 4 weken voor 9,95. U ontvangt dan gratis de FM scan radio met oordopjes. Zo profiteren abonnees Profiteren van dit aanbod kan op 2 manieren: U geeft het proefabonnement cadeau. U ontvangt de FM scan radio. U draagt een nieuwe proefabonnee aan, die het proefabonnement zelf betaalt. U ontvangt de FM scan radio. Maak uw keuze en vul de bon in! Stuur de bon naar: PZC, Lezersservice, antwoord nummer 1000, 5600 VB Eindhoven. U kunt ook deelnemen via het internet: maak daarvoor gebruik van het speciale aanmeldformulier op www.pzc.nl (klik op abonneren). U heeft de FM scan radio met oordopjes binnen 2 weken in huis. Spelregels De nieuwe proefabonnee kan het proef abonnement niet voortijdig beëindigen; De nieuwe proefabonnee heeft de laat ste 3 maanden geen proefabonnement gehad; De aanbrengende abonnee heeft een doorlopend abonnement op de PZC; De actie loopt van 2 juli 2007 tot en met 31 augustus 2007; De aanbieding geldt zolang de voorraad strekt. Ja, ik maak iemand blij met de PZC en ontvang gratis een FM scan radio Ik heb een doorlopend abonnement op de PZC en ik geef een proefabonnement cadeau (4 weken voor 9,95). Ik ontvang gratis een FM scan radio met oordopjes. Ik heb een doorlopend abonnement op de PZC en ik draag een nieuwe proefabonnee aan (4 weken voor 9,95). Ik ontvang gratis een FM scan radio met oordopjes. Mijn eigen gegevens Naam: m Gegevens nieuwe abonnee Naam: m 3 v Adres: Adres: Postcode: Plaats: Postcode: Plaats: Telefoon: (o.a. voor bezorgcontrole) Telefoon: (o.a. voor bezorgcontrole) E-mailadres: E-mailadres: Geboortedatum: Geboortedatum: Bank-/qirorekeninq: Bank-/girorekening: Handtekening: Handtekening: Alleen onginele, volledig ingevulde bonnen worden in behandeling genomen De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing In het colofon van de krant treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 12