Supervoordelige busreizen voor u als lezer! v31 PZC Zaterdag 7 juli 2007 Het kasteel van Methoni. se rustzoekers de meest ideale op tie. Lekker rustig aan, om het met wijnheuvels en statige cipressen bezaaide landschap op je in te la ten werken. Onze kennismaking met 'de hand' (zo wordt het handvormige schier eiland in de volksmond genoemd) gaat kriskras over het schiereiland. Vanaf Loutraki op het vasteland (bekend van de geneeskrachtige bronnen), gaan wij over het ka naal van Korinthe eerst maar eens richting wijngebied Nemea om te nippen aan goddelijke rosé, en ste vige rode wijnen. Dan aan de oost kust even bijkomen in Nafplio. Een absolute aanrader. Wat een ge zellig havenstadje is dit. In de sfeer volle oude binnenstad zijn de stra ten belegd met blinkend schoon marmer. Het terrasleven bloeit. Aanschuiven, roepen of je wel of geen vlees en vis behoeft, en dan de heerlijkheden door laten ko men, blijkt hier, net als op de rest van de Peloponnesos, het beste te werken. Tapas op zijn Grieks. En dan genieten van het sprookjesach tige uitzicht op het sfeervol uitge lichte Venetiaanse fort op het ves tingeiland Bourtzi. Daarna trekken we dwars door het sprookjesachtige Arcadia, waar de god Pan met zijn geitenpoten en hoorntjes achter de nimfen aan zat. Wie last heeft van wagenziek te doet er goed aan vooraf een pil letje in te nemen. Misselijk is het toch een stuk minder genieten van de uitzichten. In het voorjaar is het binnenland getooid in een grote kleuren pracht, kilometers gele brem, bo men vol uitbundige rode en paar se bloesem, velden vol klaprozen en kleurige bijenkasten. Door uit gestorven dorpjes waar oude man nen op krappe terrasjes aan sterke koffie nippen, in zwart geklede vrouwen takkenbossen torsen, overal het geklingel van geitenbel letjes klinkt en je zo maar verrast kunt worden door een oversteken de schildpad. Alsof de tijd heeft stilgestaan. Hoe wel, elk dorp is voorzien van een ruim dorpsplein, waar de terras sen vaak met uiterst moderne en comfortabele loungebanken zijn ingericht en de enorme glazen ver se jus (van de plaatselijke sinaasap pelbomen natuurlijk) ijskoud wor den opgediend. Zwetend op de hobbelige steile pa den in de 5 kilometer lange Lou- siuskloof) denken we smachtend terug aan dat hemelse koude sap. Gelukkig deelt monnik Vangelis, een van de twee overgebleven be woners van het vierhonderd jaar oude klooster Filisofou, glaasjes water en mierzoete Lukumi (de Griekse variant op Turks fruit) uit. Kalo Gries, 'goede oudjes', noe men de Grieken deze orthodoxe geestelijken niet voor niets. Verder omhoog tegen de berg is het kruip-door, sluip-door in de overblijfselen van het oude kloos ter, waar de voorgangers van Van gelis woonden. Een misstap en je duikelt de afgrond in. Een driftig piepende groep vleermuizen zit daar tegen het koepeldak. Pal on der de beesten verspreidt een berg poep een weeïge geur. Zwoegend over het grillige pad komen we bij het Pro- modrou klooster (1167), dat hoog tegen de berg is geplakt. Wie belige vloeren en balkons met ang stig uitzicht in de diepte, niet ge schikt voor mensen met hoogte vrees. Nu we toch in de buurt zijn, gaan we ook even kijken bij de opgra vingen van Olympia. Maar eerst onderweg nog even stoppen voor een prachtig uitzicht op Dimitsa- na. Een middeleeuws bergdorpje met een rijke geschiedenis. Het is moeilijk voor te stellen dat in dit afgelegen gehucht in 1821 de Griek se vrijheidsstrijd tegen de Turkse overheersers begon. Later, in Olympia, luisteren we ademloos naar de goedgeschoolde gids die beeldend vertelt hoe naak te mannen hier al in 776 voor Christus topsport bedreven. Hier is de rust ver te zoeken. Geeft niet, want je verkneukelen over de kud des Amerikaanse toeristen die ver derop uit hun luxe cruiseschip zijn gestapt, en in Olympia braaf ach ter een genummerd vlaggetje aan hobbelen, is een welkome afwisse ling na alle natuurpracht in Arca dia. Afgezakt naar de zuidelijke punt van de westkust, worden de voor delen van het ontbreken van mas satoerisme duidelijk. Wij hebben het kasteel Methoni, bereikbaar over een smalle stenen loopbrug, helemaal voor onszelf De Veneti aanse burcht is een ultieme plek om met uitzicht over het doorzich tig blauwe water weg te dromen. Dwars door de eerste vinger is de stad Kalamata, weliswaar uitgerust met een vliegveld en maar liefst 18 kilometer strand, niet de moeite waard na al die verwennerij. Afzak ken maar naar het zuiden, naar de Diros grotten in de tweede vinger van het schiereiland. Buiten houden woest ogende mannen met helblauwe ogen, de vingers druk met rozenkransen, de boel in de gaten. In de weldadige koelte van het uit gestrekte grottenstelsel (14 kilome ter, waarvan 1.200 meter openge steld) krijgen we een oranje zwem vest toegeworpen en worden we in platte bootjes gedirigeerd. Met een peddel tikt de gondelier tel kens precies hard genoeg tegen het plafond om de boot vooruit te krij gen. Als toetje toch maar weer een ech te highlight uit de boekjes: de By zantijnse ruïnestad Mistras bij Sparta. Ook hier worden toeristen in busladingen aangevoerd. Maar als in een kerkje op de top van de indrukwekkende ruïne een kerke lijk gezelschap spontaan een ge zang aanheft, is die mensenmassa snel vergeten. Hoe sfeervol wil je het hebben? supervoordelige busreizen supervoordelige busreizen Vertrek 6 aug, 17 sept, 1 okt Bezoek de steden Tatabanya, Sibiu en Boekarest. Maak een rondrit door het Maramureschgebied Bezoek de begraafplaats "Friedhofs", de houten kerk Bogdan Voda. het Moldovita klooster, het huis van dracula en de Leugenbrug Inclusief: 11 hotelovernachtingen 11 maal ontbijt en diner Nederlandstalige gids in Roemenië rit met paardenwagen folkloristische muziekavond vervoer per luxe touringcar NIEUW Vertrek 20 juli, 14 sept, 12 okt Maak voordelig kennis met Polenl Bekijk de prachtige stad Gdansk, zie Frombork, bekijk hoe een schip zich over land beweegt, zie meer ooivaars dan u ooit gezien heeft en vaar door het land van 1.000 meren. Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijt 7 maal diner vervoer per luxe touringcar Vertrek 13 aug, 15 okt, 5 nov Geniet van de ongerepte natuur, de bergen en vele bergmeertjes. Bekijk de berg Broeken vanuit Torfhaus, rij met een stoomtreintje naar 'Drei Annen Hohne', bezoek een van de musea's in Goslar en bekijk Schloss Stolberg. Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4 maal Ontbijt 4 maal diner vervoer per luxe touringcar Vertrek elke vrijdag vanaf 12 okt t/m 21 dec Maak nu wel héél voordelig kennis met Praag' Bekijk de St Vituskathe- draal, de Karelsbrug en laat u rondleiden door deze prachtige stad' Geniet van de vele prachtige paleizen en monumenten verblijf op slechts 10 minuten van het centrum Inclusief: 3 hotelovernachtingen 3 maal ontbijtbuffet vervoer per luxe touringcar Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 4§j) Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) Genoemde prijzen zijn per persoon en excl. Reserveringskosten a €10. overige verzorging, entreegelden en overige toeslagen. sen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 113