Meer rechten gehandicapte leerlingen Onderzoek naar afwachtende politie bij martelmoord Pernis Weer Zeeuwse politieagent uit functie gezet Regen vertraagt opening laatste Straatfestival Vrijdag 6 juli 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 157 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Staatssecretaris: recht om op elke school onderwijs te volgen. door onze redactie binnenland DEN HAAG - Gehandicapte leerlin gen krijgen op basisscholen en in het voortgezet onderwijs recht op een gelijke behandeling met gezon de kinderen. Dat heeft staatssecre taris Dijksma van Onderwijs giste ren gezegd. Volgens Dijksma zal de Wet gelij ke behandeling op grond van han dicap of chronische ziekte worden uitgebreid met het primair onder wijs en het voortgezet onderwijs. Het initatief is afkomstig van Pv dA, Christenunie en GroenLinks. Op dit moment valt de beroeps- MIDDELBURG - Voor de derde keer in anderhalve maand tijd is een Zeeuwse politieagent uit zijn func tie gezet. En voor de tweede keer vanwege valsheid in geschrifte. In het derde geval moest een aspirant de opleiding verlaten, omdat hij een bijbaan in de horeca had. Eind mei is een 38-jarige hoofd agent geschorst vanwege fouten in een getuigenverklaring. Hij is vori ge week officieel ontslagen. Dins dag is een 49-jarige brigadier op non-actief gesteld voor valsheid in geschrifte. Zijn zaak wordt nog door justitie onderzocht. Plaatsver vangend korpschef M. Siderius vindt het vervelend dat dit het korps in korte tijd drie keer over komt. Het zegt volgens hem ech ter niks over het korps als geheel. „Behalve dan dat wij een strak be leid voeren wat betreft integriteit." Siderius wijst er op dat de zaken niet alle van hetzelfde gewicht zijn. De brigadier heeft wel fouten gemaakt, maar dat heeft het onder zoek niet geschaad. Uit voorzorg is de man toch op non-actief gesteld. en volwasseneneducatie al wel on der deze wet. Verder regelt de wet dat mensen met een handicap of een chronische ziekte niet mogen worden gediscrimineerd op de ar beidsmarkt. Door de uitbreiding van de wet krijgen bijvoorbeeld kinderen in een rolstoel die verder niets man keren, recht om op elke school on derwijs te volgen. In de praktijk be tekent dit dat scholen hun gebou wen bijvoorbeeld goed toeganke lijk moeten maken. Overigens is het de bedoeling dat de Wet gelijke behandeling op grond van handicap of chronische ziekte ook wordt uitgebreid met de bepaling dat de doelgroep niet mag worden gediscrimineerd op het gebied van wonen. Oproep: lezersfoto's marinedagen Vanaf vandaag zijn de marineda gen in Vlissingen. Op de PZC-site maken we ruimte vrij voor lezers foto's van dit evenement. Stuur fo to's naar lezersfoto@gmail.com, maximaal drie in jpg- formaat. Voor de foto's wordt geen vergoe ding gegeven. De beste foto's kun nen in de krant geplaatst worden. Aanleg N57 op Walcheren onzeker MIDDELBURG - Geldtekort bij Rijks waterstaat dreigt de aanleg van de N57 tussen Middelburg en Vrou wenpolder de das om te doen. Vol gende week geven de betrokken overheden openheid van zaken. pagina 3: commentaar katern Zeeland: aanleg n57 EN IWHIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7 en 9 Meningen: 11; Auto: 15; Beurs: 16 Economie: 18 en 19; Weer: 22 Strips: 23; Zomerkrant: 32 t/m 35 Cultuur: 40; Sport: 41 t/m 45; Tele visie: 46 en 47. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 wmBB Horrorfilms moeten verboden worden reageer op www.pzc.nl uvCEIUZ3 Regenpauzes maken van toernooi Wimbledon een lachertje eens ifSMB 54% oneens 46% ■fllll tTfëEW ■8 711688 555530 door Remko Tanis ROTTERDAM - De rijksrecherche on derzoekt of de Rotterdamse politie iets te verwijten valt rond de 'mar telmoord' in Pernis. Twee agenten wachtten daar een half uur op ver sterking, voordat zij de woning binnengingen waar een 28-jarige man werd gemarteld. Zijn geroep was al die tijd op straat te horen. Bewoners van de Pastoriedijk in Pernis waarschuwden de politie in de nacht van 15 juni dat zij ge schreeuw hoorden uit de woning. De twee agenten die er als eersten waren, besloten in overleg met hun leidinggevende dat zij pas zou den binnenvallen als versterking was gearriveerd. „Het moet niet zo zijn dat de agenten zomaar een woning binnen denderen en ver volgens hun hoofd eraf wordt ge schoten", verklaart justitie in Rot terdam dat besluit. Het slachtoffer, Björn Jue, was vast gebonden aan een stoel. Hij was zo toegetakeld dat hij kort na de politie-inval bezweek. Over het besluit van de politie zegt politiedeskundige Jaap Tim mer. „Meestal is het beter om niet met twee agenten een pand bin nen te vallen. Je weet niet wat er aan de andere kant van de deur ge beurt." pagina 4 en 5: machteloze getuigen VLISSINGEN - De 26e en laatste editie van het Straatfes tival is gisteren in Vlissingen begonnen. Door de regen begon de openingsact van de Australische groep Stran ge Fruit op het Bellamypark pas tegen middernacht. Directeur Frank van lersel maakte bekend dat het festi val in de huidige vorm ophoudt te bestaan. De organisa tie vindt het de hoogste tijd het over een andere boeg te gooien. „Lach-of-ik-schiet is bijna gaan overheersen", zei Van lersel, doelend op de acts tijdens de Straatthea terdag. „We willen vanaf 2008 op een andere manier in houd aan dit evenement geven, met meer bijzondere producties op bijzondere locaties." Zee, strand, het maritieme, de historie van de stad. Dat moet de drijfveer worden voor het festival dat gaat be staan uit muziek, theater en kunst. Er is ook gekozen voor een nieuwe naam: Onderstroom. pagina 40: slechts de lach wordt geserveerd foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1