Moskeeleider opgepakt ooor 'Zij die jullie genezen, zullen jullie doden' Profiteer nu van onze zomeracties! Brussel werkt aan gezonde wijnsector UNIEK EN EXCLUSIEF Tuintrekkers Nieuw! vanaf 1599,- pzc Donderdag 5 juli 2007 9 Kloof tussen regering Pakistan en traditionele islamisten is groot. Islamabad - De belangrijkste gees telijke van de Rode Moskee in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad is gisteren aangehouden toen hij gehuld in een boerka poogde te ontsnappen. Een agente die vrou wen fouilleerde die de 'madrassa' van de moskee ontvluchtten, merkte de geestelijke Maulana Ab dul Aziz op. Ruim zevenhonderd aanhangers van de radicale Rode Moskee ver lieten het moskee-complex giste ren. De extremistische leiders van de moskee echter hebben een ulti- Al Qaida-leider gaf waarschuwing voor Britse aanslagen. londen - Enkele maanden voor de mislukte terreuraanslagen in Lon den en Glasgow zei een Al Qai da-leider tegen een Britse angli caanse geestelijke: „Zij die jullie ge nezen, zullen jullie doden." Dat heeft de Brit, Andrew White, gisteren verklaard in een gesprek met de BBC radio. White leidt de matum van de regering naast zich neergelegd. Zij hadden tot 11.00 uur (acht uur 's ochtends Neder landse tijd) de tijd gekregen om hun wapens neer te leggen en zich ovet te geven. Onderminister van Informatie, Ta- riq Azim, zei dat aan alle vrouwen en kinderen die zich in het mos kee-complex hebben verschanst amnestie wordt verleend, maar dat mannen die mensen hebben vermoord of andere misdaden heb ben begaan en de leiders van de moskee zich voor de rechter zul len moeten verantwoorden. Iedereen die de moskee verlaat krijgt van de regering 5000 roepie (ruim 60 euro) om de reis terug naar huis te kunnen bekostigen, al- enige anglicaanse parochie in Bag dad. Hij sprak de Syrische Al Qai da-leider op 18 april op een bijeen komst van soennitische leiders in de Jordaanse hoofdstad Amman. De Al Qaida-leider zou enkele ma len hebben gewaarschuwd voor aanslagen in Groot-Brittannië. Het was volgens White zo afschuwelijk dat hij in zijn dagboek schreef de duivel in hoogsteigen persoon te hebben ontmoet. White lichtte het Britse ministerie van Buiten landse Zaken in, maar hij noemde dus onderminister Azim. Hoewel ruim zevenhonderd aanhangers van de extremistische leiders het moskee-complex inmiddels heb ben verlaten en er af en toe nog steeds mensen naar buiten ko men, is een onbekend aantal extre misten duidelijk van plan om voet bij stuk te houden. Volgens een van de scholieren van de aan de moskee gelieerde meis jesschool heeft een fiks aantal radi calen besloten om te blijven. „Ze zijn blij. Het enige wat ze willen is Veel aanhangers van een radicale moskee in Pakistan hebben het complex verlaten. De leiders ech ter legden een ultimatum van de regering naast zich neer. niet de uitspraak die betrokken heid van artsen suggereert. Hij zegt op dat moment niet te heb ben beseft wat de betekenis was van het dreigement. De Britse premier Gordon Brown kondigde gisteren aan dat voortaan ook van hooggekwalifi ceerde immigranten die zich in Groot-Brittannië willen vestigen de achtergrond wordt gecontro leerd. De autoriteiten bekijken ook of er iets moet veranderen aan de manier waarop buitenlandse me- het martelaarschap. Ze willen niet naar huis", aldus de 15-jarige Ma- ryam Qayyeum. Het ultimatum volgde daags nadat zeker zestien doden waren geval len bij vechtpartijen tussen orde troepen en bezetters van de Rode Moskee, ofwel Lal Masjid. De moskee werd in 1965 door de regering gebouwd. Er studeerden ministers, topambtenaren, diplo maten en hoge militairen. Het kwam tot een scheuring doordat de islamisten van de Rode Moskee van Pakistan een islamitische staat willen maken en de regering van president generaal Musharraf en de zijnen de Verenigde Staten volgt in de wereldwijde strijd te gen het terrorisme. dewerkers voor de National Health Service (de nationale zorg instanties) worden geworven. Alle acht verdachten van de mislukte aanslagen werkten voor de NHS. Sommige verdachten waren al be kend bij de binnenlandse veilig heidsdienst MI5. Hoewel de infor matie waarover MI5 beschikte de autoriteiten niet op het spoor bracht van de plannen voor de aanslagen, maakte die het de poli tie wel gemakkelijk de verdachten na de aanslagen snel op te pakken. Europese Commissie wil minder, maar betere wijn laten maken. brussel - De Europese Commissie wil de noodlijdende wijnsector hervormen, de overproductie ver minderen en de kwaliteit verbete ren. Toevoegen van suiker wordt verboden en de informatie op eti ketten moete voortaan simpel zijn. Er komt meer geld voor promotie. De Europese Unie telt ruim 2,4 miljoen wijnbedrijven. De EU geeft elk jaar een half miljard euro uit om het overschot kwijt te ra ken. Het Europese budget voor wijnsubsidie is 1,3 miljard euro. Eurocommissaris Mariann Fischer Boel van Landbouw stuurt aan op het rooien van 200.000 hectare wijngaarden. Wijnboeren die wil len stoppen, krijgen een premie. Daarnaast wil Fischer Boel het sys teem van aanplantrechten in 2014 opheffen. Nu beperkt dit systeem nog de uitbreiding van wijnboe ren. Straks moeten zij kunnen uitbrei den als ze hun wijn ook daadwer kelijk kunnen verkopen. Dat bevor dert de concurrentie. Het voorstel wordt in het najaar besproken door de Europese minis ters van Landbouw. Europese wijn boeren hebben het moeilijk door de afnemende consumptie en de opkomst van 'nieuwe wijnlanden'. (h) Husqvarna Nieuwe modellen om nog snel Ier te kunnen maaien en... bij aanschaf maakt u bovendien kans op een GRATIS geheel verzorgde reis (2 pers.) naar Acapulco in Mexico SHIBAURA TUINTREKKER met dieselmotor PARTNER TUINTREKKERS PARTNER FREES Een echte bakfrees met aangedreven wielen ACTIEPRIJS qoc op=op WWWf Husqvarna AUT0M0WER Nu ook voor het kleinere en grotere gazon t vUW.V/iw c 'o//\ tie tumttteaóe/e/i ^NTfCx, 1* Met deze nieuwe Grasshopper maait u supersnel en gemakkelijk. Zeer gebruiksvriendelijk. Professionele kwaliteit voor een particuliere prijs! specialist in tuin- en parkmachines en tuinkassen J.W. Frisostraat 31, 4413 CB Krabbendijke T 0113 50 12 55

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9