Schrier pakt winst in stratenloop Zoutelande Hollandse Win de Tour de France met uw eigen wielerploeg! PROFIL" RtfirOui' Flikweert komt net iets tekort tegen Brand 44 Donderdag 5 juli 2007 PZCW Atleet van Dynamica onttroont zesvoudig winnaar Arjan Beije. door René van Stee ZOUTELANDE - Of er een wisseling van de wacht heeft plaatsgevon den, wordt de komende weken duidelijk als de vijf wedstrijden in het kader van het PZC-stratenloop- circuit achter de rug zijn. Feit is dat de eerste stratenloop gisteren in Zoutelande een andere winnaar kende dan de zes keren daarvoor. Niet de gedoodverfde favoriet Ar jan Beije uit Burgh-Haamstede, maar Michel Schrier uit Vlissingen passeerde na 9,4 kilometer als eer ste de finish. De 27-jarige atleet van Dynamica was dolblij met zijn zege. Het was zijn eerste overwinning, nadat hij vorig jaar na de draad weer oppik te. „Sterker nog, het is de eerste keer sinds 2001 dat ik win. Dat jaar moest ik stoppen door hard nekkige klachten aan de peesplaat in mijn voet. Nu ben ik dan einde lijk terug", verklaarde Schrier na afloop. Arjan Beije deed laconiek over zijn tweede plaats. Het was vol gens hem niet de vraag óf hij zou worden onttroond, maar wanneer dit zou gebeuren. Niettemin zette Beije mede de toon van de wed strijd. Herhaalde pogingen om weg te komen bij zijn medekoplo pers mislukten. Dit groepje, naast Schrier en Beije bestaand uit Tim Pleijte, Miquel van Tongeren en Kevin de Pagter, had zich halver wege afgescheiden. In de vierde en laatste ronde plaatste Schrier op de laatste klim naar de boulevard van Zoutelande een versnelling waarop zijn mede vluchters het antwoord schuldig moesten blijven. De atleet van Dynamica had net iets meer dan 32 minuten nodig. Beije eindigde op 14 seconden als tweede. Tim Pleijte zat daar op de derde plaats zeven seconden ach ter. Miquel van Tongeren werd op vijftig seconden vierde, terwijl de nummer vijf Kevin de Pagter 53 se conden op de winnaar moest toe geven. Opvallende afwezige in Zoutelan de was Niels Koole, net als Beije en Van Tongeren dertiger en meer voudig winnaar in het PZC-stra- Michel Schrier wint verrassend de stratenloop in Zoutelande. De 27-jarige atleet is na een hardnekkige blessure terug aan het front. Stratenloop Zoutelande Mannen. H20: 1. Michel Schrier (Dynamica) 32.04, 2. Arjan Beije (Delta Sport) 32.18, 3. Tim Pleijte (Dyn.) 32.25, 4. Miquel Tongeren (Dyn.) 32.54, 5. Kevin de Pag ter (Dyn.) 32.57. H35:1. Mare Riemens (Dyn.) 34.07. H50:1. John Overweel (Dyn.) 36.23. H60:1. Joop Lasseur (Delta Sport) 40.02. Vrouwen. D20: 1Leonie Ton (Delta Sport) 38.46, 2. Chantal Koole (Dyn.) 40.05, 3. Nicole Constands (Dyn.) 42.47. D35:1. Marianne de Kok (Dyn.) 37.06. tenloopcircuit. Hij had te kampen met naweeën van griep. Op de vraag of 'jonkies' zoals hijzelf en zijn 22-jarige teamgenoot Tim Ple ijte op het punt staan de fakkel over te nemen van gevestigde waarden zoals Beije, Van Tonge ren en Koole, hield Schrier zich wijselijk op de vlakte. „Ik zal er al les aan doen om te winnen, maar afschrijven doe ik die jongens ze ker niet." OOST-SOUBURG - Even leek het er op dat Mart Flikweert de winst zou pakken bij het nationaal rang- Iijsttoernooi in Oost-Souburg. De tennisser uit Breskens kwam ech ter net iets tekort in de derde set tegen Francois Brand: 6-4 5-7 en 2-6. De met een wildcard toegelaten Flikweert trof het niet bij de lo ting. Hij moest het direct in de eer ste ronde opnemen tegen Brand, die als derde geplaatst stond in het hoofdtoernooi. Toch bood Flik weert goede tegenstand. In de door lange en tempovolle rally's ge kenmerkte partij kwam Flikweert met 4-1 achter in de eerste set, maar vocht daarna goed terug en won vijf games op een rij. „Daarna kwam ik op 4-3 voor in de tweede set en voelde ik dat ik kon win nen", verklaarde Flikweert. Francois Brand bleek goede in structies te hebben gekregen van zijn trainer van tennischool Van Hulst, want het tweede en derde bedrijf waren voor hem. „In de derde set had ik nog wat kramp scheutjes vanwege de driesetter van de dag ervoor. Maar dat speel de verder geen grote rol. Hij was net iets beter", aldus Flikweert. In het vrouwentoernooi hoefde Bernice van de Velde het gaspe daal niet vol in te drukken. Na een voorsprong van 5-0 in de eerste set gaf haar tegenstandster Ciska Wouters op. Vier tennissters uit Baltische staat doen mee in Oost-Souburg. door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - In Nederland wordt er nog wel eens lacherig ge daan over de zogenoemde Van Hulst tennis method. „Men vindt dit systeem achterhaald", weet Wil lem-Jan van Hulst, die samen met vader Henk tennisschoolhouder in Valkenswaard is. „Maar internatio naal begint het aan te slaan." Bijvoorbeeld in Estland. Vandaar ook dat er gisteren vier Estse meis jes in de eerste ronde van het rang- lijsttoernooi in Oost-Souburg ston den. Zij zijn een maand in Neder land op trainingsstage en spelen di verse toernooien. Willem-Jan van Hulst, bekend als trainer van de inmiddels gestopte Hansebas Meijer wint Flanders Regatta NIEUWPOORT - Zeiler Hansebas Meijer is eerste geworden in de Flanders Regatta. Er deden in het Belgische Nieuwpoort 116 optimist zeilers mee. De weersomstandigheden waren zeer wisselend. Er werden zes ra ces gevaren, waarvan Meijer er drie won. De Souburger richt zich nu op het WK in Cagliari. Die titel strijd begint 25 juli. Op 7 juli is het zover: de 94eTour de France gaat van start. Dé strijd om de felbegeerde gele trui. Ga naar www.pzc.nl/lezerstour, stel aan de hand van de ploegenlijst uw eigen wielerploeg samen en speel GRATIS mee! Met de Lezerstour speelt u gratis mee en kunt u prachtige prijzen winnen. Hoofdprijs: Trek 1400 racefiets t.w.v. 1.359,- 2e prijs: Trek 1200 fiets t.w.v. 999,- 3e prijs: Trek New York fiets t.w.v. 499,- Elke dag een surprise wielerpakket verloot onder de dagwinnaars Deze schitterende prijzen zijn beschikbaar gesteld door J. A. van der Goeskade T Goes www.profilerabout.nl U kunt uw wielerploeg opgeven vanaf woensdag 4 juli 2007. Schrijf u in vóór zaterdag 7 juli 13.00 uur en speel de hele Tour mee! De proloog van zaterdag 7 juli telt mee voor het Lezerstour-klassement. Iedere deelnemer stelt een ploeg samen van 20 wielrenners (maximaal 5 opgaven per deelnemer). Met de eenmaal gekozen wielrenners fietst u de hele Tour mee. Het is dus niet mogelijk gedurende de Tour wielrenners te wisselen. De proloog van zaterdag 7 juli telt mee voor het Lezerstour-klassement. De officiële lijst met wielrenners is op dit moment nog niet bekend. De lijst met wielrenners is dus een officieuze lijst. Als een wielrenner uit de lijst niet start, dan wordt zijn plaats in uw ploeg overgenomen door zijn vervanger. Extra punten: Extra punten worden toegekend aan de renners die uiteindelijk de eindprijzen pakken: de gele trui (algemeen klassement): 50 punten de tweede plaats: 25 punten de derde plaats: 15 punten de groene trui (puntenklassement): 30 punten de bolletjestrui (bergklassement): 20 punten Ga naar de website van de PZC, www.pzc.nl/lezerstour. Hier staat alle informatie m.b.t. de voorwaarden en hoe u uw wieler ploeg GRATIS via internet kunt opgeven. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft over het spel, stuur dan een mail naar lezerstour@pzc.nl of bel van maandag tot en met vrijdag tussen 14.00 en 15.00 uur ons speciale servicenummer 0900-1091012 0,50 per minuut). Schrijf u nu gratis in voor de Lezerstour en ga naar Opgeven is mogelijk van woensdag 4 juli tot en met zaterdag 7 juli 13.00 uur. Dagelijks worden er punten toegekend aan de eerste tien wielrenners: 25 punten voor nummer een 20 punten voor nummer twee 16 punten voor nummer drie s\ '-+ 12 punten voor nummer vier 10 punten voor nummer vijf 8 punten voor nummer zes V 6 punten voor nummer zeven 4 punten voor nummer acht 2 punten voor nummer negen - V-#* - AjBjfS 1 punt voor nummer tien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68