rt Sprookje van Krajicek is uit Rafael Nadal baalt van organisatie Wimbledon na 'vierdaagse' Sprinter Petacchi mist Tour 41 42 Record sets in dubbel: 102 Klöden tekent UCI-verklaring Estse tennisenclave doet ervaring op in Oost-Souburg Donderdag 5 juli 2007 Trainer vierdeklasser en lager hoeft geen diploma te hebben Tip? sport@pzc.nl Fran^aise Bartoli komt na een kort slaapje als herboren uit pauze. door Gertjan van Geen londen - De laatste bal was alles zeggend. Michaella Krajicek drukte een backhand onderin het net. Een van de vele gistermiddag op Wimbledon. De tennisster uit Al- mere kwam eenvoudigweg kwali teit tekort om zich voor de halve fi nale te plaatsen. Marion Bartoli klopte de Nederlandse in uur en 52 minuten met 3-6, 6-3, 6-2. Het sprookje van Kleine Kraai is uit. Voorlopig blijft Betty Stöve de laat ste Nederlandse, die op Wimble don verder dan de kwartfinale kwam. Precies dertig jaar geleden bereikte Stöve zelfs drie finales op het heilige gras. De 18-jarige Kraji cek zetelt voorlopig op dezelfde hoogte als Brenda Schultz, die in 1995 de kwartfinale verloor van Arantxa Sanchez. Ze zal het zich ongetwijfeld anders voorgesteld hebben. Dinsdag nog kwam het heel goed uit dat Bartoli verrassend Jelena Jankovic uitschakelde in een deze Wimbledon gebruikelijke door re gen onderbroken partij. De Fran- ^aise met de op Monica Seles geïn spireerde dubbelhandige speelstijl („Ik had te weinig kracht en toen ik haar zag spelen ben ik mijn fore hand ook dubbelhandig gaan slaan") was fysiek niet top en kampte met pijnlijke hamstrings. Als de nieuwe wereldranglijst maandag uitkomt, staat Krajicek voor het eerst bij de beste dertig tennissters ter wereld. Ze had kun nen opschuiven richting de top twintig, maar liet dat na. Krajicek speelde haar zwakste wedstrijd op het Wimbledon-gras dit jaar. Ze kon niet meer volledig vertrouwen op haar service en dat had gevei ld Michaëlla Krajicek plaatste zich- zelf met haar kwartfinale op Wimbledon op gelijke hoogte met Brenda Schultz, Betty Stöve is nog te hoog gegrepen. gen voor de rest van haar spel. Zelfs de gewonnen eerste set was niet van een bijster hoog niveau. De regenpauze op 1-0 voor Bartoli in de tweede set werkte ook al niet in haar voordeel. De Franchise benutte de onderbreking om wat slaap in te halen. „Ik heb absoluut tien uur nodig 's nachts en door de lange partij tegen Jankovic had ik er maar acht gehad", aldus Bar toli. „Ik ben gewoon in de kleedka mer gaan liggen en heb mijn ogen dicht gedaan. Tijdens de onderbre king heb ik de sleutel gevonden om haar te verslaan. In de eerste set was ik er niet klaar voor om haar spel te weerstaan. Ze serveert zo goed." Na de regenpauze keerden de kansen voor Michaëlla Krajicek en moest ze haar meerdere erkennen in Marion Bartoli. foto Kirsty Wigglesworth/AP londen - Het Braziliaanse koppel Melo/Sa en het Australisch/ Zim- babwaans duo Hanley/Ullyet heb ben gisteren de partij met de mees te games ooit op Wimbledon in het mannendubbelspel afgewerkt. Melo en Sa wonnen de vijfsetter na het recordaantal games van 102: 5-7 7-6 4-6 7-6 28-26. De partij duurde 5 uur en 58 minu ten, dat was geen record. Knowles/Nestor en Aspelin/Perry stonden vorig jaar iets langer op de baan: 6 uur en 9 minuten. De 28-26 was ook niet de langste set ooit op Wimbledon. Dat record blijft in handen van de Nederlan ders Michiel Schapers en Brenda Schultz, die in 1985 in het ge- mengddubbel met 29-27 wonnen van Nijssen/ Temesvari. Justine Henin bereikt laatste vier ten koste van Serena Williams. door onze sportredactie londen - Rafael Nadal heeft het ge had met de leiding van Wimble don. De Spaanse tennisser vindt het onbegrijpelijk dat de organisa tie vorige week de traditionele vrije zondag niet heeft geschrapt. Nadal had nu wegens de vele re genbuien vier dagen nodig om ten koste van de Zweed Robin Söder- ling de vierde ronde te bereiken. „Het geeft me veel vertrouwen dat ik de partij toch nog heb gewon nen, maar ik voel me wel erg moe nu. Ik moet nu iedere dag een wed strijd spelen als ik de finale wil ha len, terwijl Roger Federer door de blessure van Tommy Haas sinds zondag al vakantie heeft. Dit had niet hoeven gebeuren, als we ge woon op zondag hadden ge speeld", stelde de nummer twee van de wereld. Nadal noemde het ook onbegrijpe lijk dat de organisatie dinsdaga vond al om zeven uur besloot de wedstrijden wegens het slechte PW Rafael Nadal doet er vier dagen over om de vierde ronde te berei ken. De Spaanse gravelspecialist hekelt de organisatoren van Wimbledon. weer niet meer te hervatten. „Om 8.10 uur scheen de zon en hadden we nog een uur kunnen spelen. Dit is heel lastig voor de spelers, maar ik denk dat ze hier niet al te veel met de belangen van spelers bezig zijn." Bij de vrouwen plaatste Justine Henin zich ten koste van Serena Williams voor de halve finale. De Belgische nummer één van de we reld was met 6-4 3-6 6-3 te sterk voor de Amerikaanse. Henin speelt in de strijd om een plek in de finale tegen de Fran^aise Ma rion Bartoli, die Michaëlla Krajicek uitschakelde. Venus Williams be reikte de laatste acht door een ze ge op de Russin Maria Sjarapova. Ploegleiding Milram haalt Italiaan uit selectie voor Ronde. den haag - De Italiaanse super sprinter Alessandro Petacchi mist de Tour de France. Hij is door zijn team Milram uit de Tourselectie ge haald nadat het Italiaanse Olym pisch comité CONI een jaar schor sing tegen de wielrenner had geëist. Petacchi was tijdens de Ron de van Italië na de door hem ge wonnen elfde etappe positief ge test op het anti-astmamiddel Sal- butamol. De eis van .een jaar schorsing was voor de leiding van het team Mil ram voldoende om de man die in Frankrijk een gooi zou doen naar de groene trui uit de ploeg te ha len. Want alleen al het stellen van een eis wegens dopingmisbruik is voor de directie van de Tour de France voldoende om een renner te weigeren in het evenement, dat zaterdag in Londen van start gaat. Om dus te voorkomen dat Milram met acht renners van start zou gaan, is de 33-jarige rassprinter door zijn eigen ploeg aan de kant geschoven. Voor hem in de plaats is nu de Oekraïner Andrei Grivko aan de negenkoppige ploeg toegevoegd. Het 'dopinggeval' van Petacchi is extra pikant, omdat hij volgens een medisch attest toestemming heeft om Salbutamol te gebruiken. Maar de restwaarde in zijn urine was veel te hoog. „Ach, misschien heb ik wel een pufje teveel geno men", zei hij toen. Als Petacchi inderdaad tot een jaar schorsing wordt veroordeeld, dan zal hij door zijn ploeg worden ont slagen. neuchatel - Tourfavoriet Andreas Klöden heeft gisteren de antido- pingverklaring van de UCI gete kend. De wielrenner van Astana volgde daarmee het voorbeeld van zijn teamcollega's die al eerder hun handtekening onder het docu ment zetten. Ook de Deense formatie CSC lijkt dat formulier alsnog te tekenen. Eerder liet de ploeg van Riis weten het document niet te willen teke nen, maar gisteren verklaarde de Spaanse kopman Carlos Sastre dat hij onder protest zijn handteke ning zet. CSC-coureur Karsten Kroon blijft vooralsnog bij zijn weigering. Bij de Drent is de nood zaak om te tekenen ook minder, omdat hij niet geselecteerd is voor de Tour. De UCI heeft alle deelne mers aan de Ronde van Frankrijk verplicht het document te teke nen. De Rus Vladimir Goesev (Discovery Channel) en de Itali aan Paolo Savoldelli (Astana) nog geen handtekening gezet, terwijl beiden wel willen deelnemen aan de Tour.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65