Mix van drukte en gezelligheid Zeeuwse vlegel ruimt o De Vlijt 36 zomer@pzc.nl www.pzc.nl met kortingen van Beestenmarkt 12, Goes Tel. (0113) 23 22 13 N654j N59 N59 ZIERIKZEE jachthaven „o'* Zuidhoek door Jenneke Schepens Wat zijn de beste jachtha vens van Zeeland en waarom? Meneer Bak uit Rotterdam roemt de jachthaven van Zie- rikzee. Er is veel ruimte, je kunt er altijd terecht voor een lig- plek en de faciliteiten zijn erg goed. Mevrouw Pos uit Huizen vult aan dat Zierikzee een leuke stad is waar je makkelijk bood schappen kunt doen, lekker kunt wandelen en er zijn genoeg gezelli ge terrasjes te vinden. Een ideale ligplaats voor wie houdt van druk te en gezelligheid. Meneer Pos uit Huizen is het 2, niet met zijn vrouw eens. Bij hem is niet Zierikzee, maar De haven van Zierikzee. foto Marijke Folkertsma door Jenneke Schepens Binnenkort gaat het vijf mil joenste Zeeuwse vlegel brood over de toonbank, verwacht Jan Koeman, freelance productmanager van Stichting Zeeuwse Vlegel. „Per maand verko pen we ïo.ooo kilo meel aan bak kers, goed voor 20.000 broden. Af gerond zijn dat 200.000 broden per jaar." Niet slecht voor een brood dat in het begin bij slechts twee bakkers werd verkocht. Nu gaat het brood bij driekwart van de bakkers in Zeeland over de toonbank. De bakkers kopen het meel en bakken er zelf de Zeeuw se vlegel van. Onderscheidend ken merk van het brood is de vorm; het is kort en breed. Alhoewel dit ZOMERAGENDA nog wel eens varieert bij de ver schillende bakkers. „De vorm zou bij sommige bak kers wel beter zou kunnen", vindt Koeman: „maar de bakkers heb ben de oude Zeeuwse bakblikken niet meer of ze zeggen dat de klan ten geen grote, brede sneden wil len. Tja, dat is natuurlijk moeilijk te controleren." In de winkels zie je broodsoorten komen en gaan. Op zich is het al een prestatie dat het Zeeuwse vle gelbrood al zestien jaar op de plank ligt. „Het brood richt zich vooral op de gemotiveerde Zeeuw se consument die uit milieuover weging kiest voor dit streekeigene product en niet specifiek op toeris ten. Bij bakkers zie je het assorti ment in de zomer juist inkrimpen de haven van Colijnsplaat favo riet. Vooral de aanwezigheid van visspecialiteitenrestaurant 'De Schelde', vlakbij de jachthaven, geeft voor hem de doorslag. Hier kun je volgens hem heerlijk eten. Hij noemt ook nog de rustige om geving als pluspunt. Bruno Mul- kay uit Luik beweert dat Colijns plaat altijd het zonnigste weer heeft en kiest daarom voor deze havenplaats. 3 Vanwege de cultuur en sfeer in de stad is de haven van Middelburg de keuze van jaap de Leeuw uit Spijkenisse. Voor een stad vindt hij het heerlijk rustig, hier zijn de mensen niet ge strest. Ook nu hij onderweg is naar Zuid-Europa is Middelburg een vaste prik om even langs te gaan. De grote keuze aan winkels en het feit dat de winkelstraten uit komen op de Markt waar je vele ge zellige terrasjes vindt, maken van Middelburg een ideale plaats voor een tussenstop voor De Leeuw. 4 De Vlissingse Marlon Lohn- stein vind haar thuishaven V.V.V. De Schelde de onbe twiste nummer één. Het is er ge moedelijk, gezellig en iedereen kent elkaar. Volgens haar zijn de gasten van deze Vlissingse haven allemaal 'botenfreaks' die elkaar waar nodig graag een handje hel pen. Ze noemt als voorbeeld dat ie mand anders je touw even goed- legt als je er zelf niet bent. Daar naast wordt er veel georganiseerd in het bijbehorende clubgebouw en is de ligging perfect: vlakbij zee en vlakbij het Kanaal door Walche ren. 5 Meneer Schutte uit Düssel- dorf is voor de derde keer in Zeeland met zijn boot en vindt de jachthaven van Veere ab soluut de beste. Voor hem is Veere de mooiste stad van de provincie en hij vindt de omgeving ook 'sehr schön'. De douches en voorzieningen vindt hij niet zo belangrijk, net als bijna alle doorgewinterde zeilers trouwens. Voor de top 5 van morgen willen we graag weten wat u de gezelligste, goedkoopste of meest gevarieerde weekmarkt van de provincie vindt. Geen mooiere provincie dan Zeeland, ledereen die er woont, heeft wel zijn favoriete plekje. Laat het ons weten! In de rubriek Aanbevolen geven we tips van lezers door aan lezers. Mail uw favoriete plek naar ons: Kijk ook op onze site: U kunt ons ook bellen (0113-315504) of schrijven: Zomerredactie PZC, Postbus 31, 4460 AA Goes OP PAD Zomermarkt Met oa rondrit in oude brandweerauto, spring kussen en muziekoptreden (19.30 uur). Oostkapelle, Kerkplein en omgeving, 12.00-21.00 uur. Circus Ronaldo Met de Belgische broers Danny en David Ronaldo. Vlissingen, Spuikom, 21.00 uur. Fuchsiashow De Zeeuwse Fuchsia Vereniging toont tot en met zondag haar mooiste planten in de tuinen van 't Hof Popkensburg. Sint Laurens, Kasteelstraat 7, 13-20 uur. Weekmarkt Middelburg, Markt. Antiekmarkt Antiek- en Ambachtenmarkt. Middelburg, Vischmarkt, 9-16 uur. Smaek van Zeêland Proeven van Zeeuwse streekgerechten. Met diverse muziekoptredens. Goes, Turfkade. Huifkarrit Rondritten over Walcheren per huifkar. In schrijven noodzakelijk via tel. 0118-592106 of 06-11402998. Grijpskerke, minicamping De Kreekrug, 19.00 uur. MUZIEK Zomeravondconcert De Koninklijke Muziek Veronica te Zuid- zande geeft een zomeravondconcert. Nieuwvliet, Dorpsplein, 19.30 uur. Pauzeconcert Bram Beekman bespeelt in het kader van de pauzeconcerten het beroemde de Rijc- kere-orgel uit 1783 in de Oostkerk in Middelburg. Middelburg, Oostkerk, 12.30-13.00 uur. Straatfestival Vlissingen, diverse locaties, vanaf 16.00 uur. Summer School Geert D'hollander verzorgt op het caril lon van de Lange Jan het openingscon cert van de Summer School van de Roos evelt Academy. Middelburg, Lange Jan, 20.00 uur. Popkoor FeVeR Concert van vrouwenkoor FeVeR uit Mid- delharnis. Renesse, Jacobuskerk, 20.00 uur. THEATER Circus Ronaldo Twee wereldberoemde Belgen, de broers Danny en David Ronaldo, die in een au thentieke circustent een voorstelling neer zetten die overal op de wereld met groot enthousiasme is ontvangen. Vlissingen, Spuikom, 21.00 uur. Het Australische gezelschap Strange opent vanavond het Straatfestival in gen. De groep combineert dans, circ spektakel. Door gebruiik te maken vi meter hoge flexibele palen onstaat luchtchoreografie. Locatie Bellamyp aanvang 22.15 uur. Belangstellenden kunnen v 10.00 tot 16.00 uur een kij in de kerk van Haamstede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60