Zeeland Vissen tellen voor de kust Super Voordeel! Onderzoek naar billijk pensioen Brandweer rukt uit voor gaslek Solexraces 1 Arduin ziet brood in boerderijen voor huisvesting van cliënten De allerscherpste prijs. Graag gedaan. Onderzoek havenbedrijf naar conditie zeedieren bij aanleg Maasvlakte. door Ton van den Nouweland zierikzee - Het Havenbedrijf Rot terdam gaat grondig te werk bij de voorbereidingen van de TWeede Maasvlakte. Momenteel wordt de stand van jonge vis gemeten tot vijftig kilometer uit de kust van Den Helder tot Vlissingen. Voor de aanleg van de nieuwe Maasvlakte worden vanaf volgend jaar enorme hoeveelheden zand opgespoten. Daarbij komt slib vrij dat mogelijk het water vervuilt. Bij de aanvraag van de vergunning voor het opspuiten is afgesproken dat het havenbedrijf tal van onder zoeken doet naar de effecten hier van op natuur en ecologie. Het onderzoek naar de conditie van jonge vis is er één van. Het gaat om een zogenoemde nul-me- Een viskotter doet in opdracht Havenbedrijf Rotterdam onder zoek naar jonge vis in de kustwa teren. Volgende week is de Zeeuwse kust aan de beurt. ting. Er wordt gekeken waar de vis zit, hoeveel vis er zit en hoe de conditie van de vis is. Als het werk aan de TXveede Maasvlakte is be gonnen, wordt het onderzoek her haald en gekeken of er verschillen zijn opgetreden. Het onderzoek is gegund aan een Brits instituut dat met een viskotter de kustwateren bevaart. Op honderd plaatsen wor den steekproeven genomen. Dat gebeurt met netten en om onder zoekstechnische redenen 's nachts. „De onderzoekers zijn momenteel bij Schevingen. Ik denk dat ze in de loop van de volgende week de Zeeuwse kust hebben bereikt," zegt voorlichter Sjaak Poppe van het havenbedrijf Vorig jaar werd al een nul-meting gedaan naar wormen, krabben, schelpdieren en zeesterren in de zeebodem. Ook dat wordt volgend jaar her haald. Gekozen is voor onderzoek naar deze fauna omdat, als er schadelij ke effecten van slib zijn, deze zich het eerst voordoen bij deze dier soorten. De computermodellen waarop het havenbedrijf zich nu baseert, geven aan dat de effecten 'niet significant' zullen zijn. Middelburg - De Stadsgewestelijke brandweeer Vlissingen-Middel- burg is gisteravond rond half ne gen uitgerukt met een tankspuitau- to na een melding van een gaslek in een flat aan de Jac. P. Boreel- straat in Middelburg. Het appartement wordt momen teel verbouwd. Bij werkzaam heden aan het plafond werd een gasleiding beschadigd, waardoor een grote hoeveelheid gas ontsnap te. De brandweer heeft bij aankomst direct gecontroleerd of er sprake was van explosiegevaar. Dit bleek niet het geval. De aanwezige eige naar had de deuren en ramen geo pend en zodoende de ruimte ge ventileerd. De uitstroom van gas kon worden gestopt door bij de bo venburen de gasafsluiter dicht te draaien. heinkenszand - Zaterdag en zon dag is het Eintjesantse Mart in Heinkenszand. Met zaterdag brade rie en zondag vanaf 14.00 uur als hoogtepunt de solexraces. Er is ver der een demonstratie van minimo- toren en een meeting van sportwa gens als Donkervoort, Ferrari en Porsche. Timmermans Verduit GERECHTSDEURWAARDERS Goes - Borgen op Zoom Tilburg op 25 juni 2007 heeft gerechtsdeurwaarder M. Rave te Goes op verzoek van IDM Finance B.V., gevestigd en kantoorhoudende te Amsterdam, te dezer zake woonplaats kiezende te Bergen op Zoom aan de Gagelboslaan 4 ten kantore van Timmermans Verduit, gerechtsdeurwaarders/incasso bij exploot E.H.A. Baert, zonder bekende woon- of verblijf plaats. betekend de dagvaarding van 14 juni 2007, met aanzegging dat dit exploot hersteld wordt, waarbij E.H.A. Baert wordt opgeroepen om op 1 oktober 2007 's morgens om 10 00 uur te verschijnen voor de E.A. kantonrechter te Middelburg die alsdan en aldaar zitting houdt m het gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2 teneinde te horen eis doen en concluderen zoals nader omschreven in de dagvaar ding van 14 juni 2007, Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot wenden tot- Timmermans Verduit Gerechtsdeurwaarders/incasso Gagelboslaan 4 4623 AD BERGEN OP ZOOM Tel. 0164-213000 Gehandicaptenstichting kijkt vooral rond in gemeente Borsele. door Harmen van der Werf nisse - Stichting Arduin, één van de grootste instellingen voor ge handicaptenzorg in Zeeland, heeft belangstelling voor de aankoop van oude boerderijen in de ge meente Borsele om cliënten in te huisvesten. Een eerste boerderij, La Solitude aan de Lageweg bij Nisse, is al door Arduin verworven. Eén van de andere boerderijen die Arduin op het oog heeft, staat in het na tuurgebied Zwaakse Weel bij Kwa- dendamme. Arduin zoekt volop nieuwe huis vestingsmogelijkheden, in onder meer oude boerderijen, omdat de stichting groeit. In één jaar is het aantal cliënten toegenomen van 360 naar 460. Voor een deel komt dat doordat de doelgroep is uitge breid met licht verstandelijk gehan dicapten. Onder hen zijn jongeren die niet meer bij jeugdzorg terecht kunnen als ze achttien jaar zijn. „Onder meer voor die categorie willen wij woonvormen in de luw te", verklaart directeur Piet van den Beemt. „Het is voor een aan tal cliënten beter niet te dicht bij een café of koffieshop te wonen." De bestemming van boerderijen moet eerst officieel worden gewij zigd, voordat Arduin er cliënten in mag huisvesten. Van den Beemt verwacht dan ook dat het wel een jaar duurt voordat La Solitude bij Nisse zal zijn bewoond. Volgens burgemeester valt gemeente Sluis en Wille niets te verwijten. door Frank van Cooten sluis - Een onafhankelijke commis sie buigt zich over de vraag wat een redelijk pensioen is voor wet houder Leen Wille. Dit onderzoek zal maanden duren. Op basis van de geldende wet- en regelgeving krijgt Wille, zodra hij is gestopt met werken, meer pen sioen dan zijn huidige salaris. En dat terwijl zeventig procent de gangbare norm is. Burgemeester Jaap Sala maakte dat gisteren be kend tijdens een ingelaste perscon ferentie naar aanleiding van een publicatie, gisteren in deze krant over de wethouderspensioenen. „Dat Wille straks meer pensioen krijgt dan zijn salaris, is moeilijk uit te leggen. Maar dat is hem en de gemeente niet te verwijten. Wil le heeft op geen enkele wijze druk uitgeoefend. Niemand heeft om deze situatie gevraagd. Zijn pen sioen is berekend conform de pen sioenwet politieke ambtsdragers, die is vastgesteld door de Tweede Kamer. De situatie van Wille is daarom niet uniek. Er zijn meer be stuurders in Nederland die recht hebben op deze regeling. Alleen gaan die gemeenten er soepeler mee om dan wij." Wethouder Wille heeft wettelijk recht op een pensioen dat hoger is dan zijn salaris. Een commissie probeert echter te zoeken naar voor iedereen acceptabel bedrag. Sluis deed immers uitvoerig onder zoek. „Aan het ministerie van Bin nenlandse Zaken hebben wij ge vraagd wat een normaal pensioen is voor een bestuurder als Wille, met zijn carrière. Het antwoord was helder. Een pensioen volgens de regeling die wettelijk is vastge steld. De regelgeving is door ons dus correct toegepast, maar het blijft een lastig verhaal. Daarom doet de onafhankelijke commissie onderzoek naar een voor alle par tijen acceptabel pensioen." Wille heeft zich geconformeerd aan de onderzoeksopdracht, maar zei gisteren niet of hij zich bij voor hand neerlegt bij de eindconclusie van de commissie. Voor Wille was gisteren belangrijker dat uit diver se onderzoeken blijkt dat niets on rechtmatigs is gebeurd. pzc Donderdag 5 juli 2007 129 Douwe Egberts Aroma rood snelfilter of grove maling, 3 pakken 250 gram naar keuze$tèS/5&f actie-klioprljs 5 33 ■9Ü Super Waterijs peren-, aardbeien-, sinaasappel- of bosvruchtensmaak 2 dozen a 8 stuks naar keuze De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 5 juli t/m zondag 8 juli 2007. Prijswijzigingen, drukfouten erv'of uitverkocht voorbehouden Voor alle aanbiedingen geldt 0P=0P Mini gevulde koeken vers uit eigen oven zak 5 stuks Sperziebonen per 500 gram Speklappen naturel of gemarineerd, per kilo 5£876

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53