Boeren verliezen campingstrijd Mossel paart weer prima met wijn Rechter: burgemeester Damme was nalatig pzc Donderdag 5 juli 2007 j 29 Natuurcamping in Vogelwaarde mag uitbreiden. door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - De provincie meent dat de bezwaren van twee varkensboeren in Vogelwaarde te gen de uitbreiding van nabijgele gen natuurcamping De Kamper hoek geen hout snijden. De uitba ters van de minicamping, de fami lie De Nijs, mag het kampeerter rein uitbreiden van vijftien naar vijftig plaatsen. De plannen van de campinghou der zijn slecht gevallen bij de twee Brabantse varkensboeren van Wel- vaarts en Lavi BV. Zij willen aan de Kamperweg in Vogelwaarde en de Rummersdijkweg in Hengst dijk twee varkensmesterijen opzet ten van ieder zevenduizend var kens. Zij vrezen dat ze door het vergroten van de camping wel kun nen fluiten naar de benodigde mi lieuvergunningen om de stallen te kunnen bouwen. Beide varkens boeren hebben dan ook zienswij zen ingediend tegen de uitbrei dingsplannen van de natuurcam ping. Zo menen de boeren onder meer dat zij over een ouder recht beschikken dan de familie De Nijs. Dit geven Hulst en de provincie wel toe. Ook menen de boeren dat de gemeente Hulst in de aanvraag van de campinghouder geen reke ning heeft gehouden met het feit dat er al bouwvergunningen zijn afgegeven voor de varkensstallen. De provincie weerlegt de bezwa- ren van de varkensboeren Lavi en Welvaarts tegen de uitbrei ding van de vlakbijgelegen na tuurcamping in Vogelwaarde. „De gemeente heeft zelf aangege ven dat meewerken aan de uitbrei ding van de camping de bouw van de stallen frustreert", schrijft de raadsman van de boeren. De var kenshouders menen dat hun mi lieuvergunning nu niet kan wor den verleend en dat heeft alles te maken met de mogelijke stank die geproduceerd zal worden. De gemeente Hulst heeft de be zwaren van de varkensboeren weerlegd en de provincie sluit zich hierbij aan, hoewel de varkensboe ren dus inderdaad over een ouder recht beschikken. Echter, door de invoering van de Wet geurhinder en veehouderij per 1 januari dit jaar zijn er nu eenduidige regels en methode om stank veroorzaakt door veehouderijen te kunnen be rekenen en te beoordelen bij zoge noemde geurgevoelige objecten. De provincie, in navolging van Hulst, concludeert dat de camping niet aangemerkt kan worden als een geurgevoelig object omdat er niet permanent wordt gewoond. De uitbreiding van de camping vormt derhalve geen belemmering voor de aanvraag van de milieuver gunning. Goed seizoen voor alle mosselboeren en voor enkele wijnboeren. door Joeri Wisse philippine - Het weer in de laatste week van september in de Elzas lijkt verdacht veel op de barre weersomstandigheden waarin Phi lippine zich gisteren bevond. Nog een overeenkomst: er stond heel wat op het spel voor de wijnboe ren. Het resultaat van oogsten vóór de periode van hevige regen werd gis teren beloond. Wijnimporteur door Frank Cijsel sluis r In Vlaanderen is beroering ontstaan om een veroordeling van burgemeester Dirk Bisschop van de grensgemeente Damme. Bisschop is gedeeltelijk aansprake lijk gesteld voor een ongeluk met dodelijke afloop op zijn grondge- Kwast uit Nieuw-Vennep wist, net als vorig jaar, met zijn Gustave Lo- rentz uit Bergheim de proevers in Philippine voor zich te winnen. Het is er de wijnboeren heel wat aan gelegen om hun wijn bij de presentatie van de nieuwe mosse len in Philippine in de smaak te la ten vallen bij het selecte gezel schap mosselliefhebbers. De uitver- koring tot Mosselwijn 2007/2008 betekent namelijk dat er gegaran deerd achtduizend flessen Pinot Blanc vanuit de Elzas naar het Zeeuws-Vlaamse mosselstadje kun nen worden getransporteerd. „Vo rig jaar waren het er zelfs twaalf- bied. De rechter in Brugge veroor deelde de burgemeester tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden en een boete van 1100 euro. De schadevergoe ding bedraagt 23.000 euro. De rechter verweet Bisschop grove nalatigheid. Het kruispunt waar duizend", vertelt Frank Wiskerke, voorzitter van de Mosselfeesten in Philippine. Niet alleen de Franse wijnboeren, maar ook de Yersekse mosselboe ren waren in restaurant Hotel Au Port onderwerp van gesprek. TVvee weken geleden werd er bij de ope ning van het mosselseizoen in Yer- seke nog trots verkondigd dat de smaak én het vleesgewicht uitste kend waren. En de prijs, die zou voor de consument hetzelfdé blij ven of misschien wel lager wor den. Voor de restaurants echter, stegen de prijzen fors. Zodoende merkte Frank Wiskerke het ongeluk in 2005 plaatsvond was onverlicht. Volgens de rechter moet de burgemeester als 'chef van de veiligheid' altijd een veilig wegennet garanderen. De burgemeester reageerde aange slagen op het vonnis en tekent be roep aan. „Als de wetgever niet in- op dat hij er achter was gekomen waarom die mosselhandelaren zich toch steevast 'boer' blijven noemen. „Die mosselboeren heb ben namelijk een melkkoe gevon den. De restaurants." De prijs die voor een portie van r,7 kilo aan de consument wordt gevraagd, blijft ongewijzigd: 22,50 euro, zo zei hij. Er was ook reden voor feest in Phi lippine. De gezamenlijke restau rants presenteerden een eigen gids je, dat is samenwerking met de VW tot stand kwam. En ter pro motie van de combinatie wijn mosselen werd het Gilde van de Parende Mossel gepresenteerd. grijpt wordt het land straks onbe stuurbaar. We moeten als bestuur nu dag en nacht rondrijden om ge vaarlijke plaatsen in onze gemeen te te zoeken. Dit zijn Amerikaanse toestanden. Wie wil er straks nog burgemeester worden in Vlaande ren?" Staatscircus Moskou week in Cadzand-Bad cadzand-bad - Het staatscircus van Moskou-Holiday komt van dinsdag 24 tot en met dinsdag 31 juli naar het Evenemententerrein Cadzand-Bad. Het circus brengt een klassiek programma. Naast clowns, acrobaten, trapeze-arties ten, trampolinespringers en een paardendresseur komen er Ben gaalse tijgers in de ring. De voor stellingen in de 1200 plaatsen tel lende tent zijn elke dag om 16.30 en 20.00 uur. De laatste dag, 31 juli, is er één voorstelling om 15.00 uur. Vrachtwagenchauffeur neemt bocht te ruim terneuzen - Een 27-jarige vracht wagenchauffeur uit de gemeente Sluis veroorzaakte gistermiddag een aanrijding op de kruising van de Hoofdweg met de Tractaatweg in Terneuzen. De chauffeur sloeg vanaf de Hoofdweg rechtsaf de Tractaatweg in, maar moest de bocht zo ruim nemen dat de ach terkant van de aanhanger van zijn lange combinatie op de verkeerde rijstrook terechtkwam. De auto van een 43-jarige vrouw raakte flink beschadigd. Nieuwvliet houdt weer Sinte Pierse Feesten nieuwvliet - Nieuwvliet maakt zich op voor maandag 30 juli als op de sportvelden de Sinte Pierse Feesten worden gehouden. Clubs uit Nieuwvliet en omliggende (ri valiserende) dorpen trainen al voor de touwtrekwedstrijd, terwijl anderen zich voorbereiden op het ringrijden. Feestgangers kunnen meedoen aan diverse spelletjes en een quiz, struinen over de rommel markt en een kijkje nemen bij de oude tractoren. Een muziek- en dansfeest sluiten de dag af. Nicole Henderiks houdt expositie in Westdorpe westdorpe - Nicole Henderiks uit Heikant houdt tot en met 29 au gustus een expositie in De Baecker- mat in Westdorpe met de titel Gra- Jiek-Pastel-Pen en Inkt. Zij laat zich vooral inspireren door de natuur, waarbij ze speciaal let op eenvoud en verfijning. Ook legt Henderiks zich toe op stillevens. Daarbij ge bruikt ze tal van technieken, maar haar voorkeur gaat uit naar etsen. De expositie is te bezoeken van dinsdag tot en met zondag van to.oo tot 20.00 uur. mm Een select gezelschap proeft van de wijn en de mosselen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51