Zeeland Dolle Woensdagen in Breskens Bezwaren winkeliers afgewezen Voorzitter Wijkraad treedt af uit onvrede Feest Vliegende Hollander krijgt vervolg Goedkeuring grondruilstrategie zPZC Donderdag 5 juli 2007 27 i De eerste Dolle Woensdag, in combinatie met de jaarlijkse kermis, werd gisteren goed bezocht. foto's Peter Nicolai dagen te krijgen zijn tienduizend flyers verspreid en is informatie op alle campings aanwezig. Inmiddels is ook een klein pro bleem met de kermis opgelost. De kermis moest vorig jaar wegens werkzaamheden aan het Oranje- door Conny van Gremberghe nieuwvliet - Met een speciaal aan koopstrategieplan denkt het pro vinciebestuur de komende jaren 242 hectare landbouwgrond nabij het Passageulekanaal en 645 hecta re tussen Biervliet en Oostburg aan te kunnen kopen tegen een re delijke marktprijs. De grond zal vervolgens ingezet worden als ruilgrond voor projec- plein uitwijken naar het Spui- plein. Om elkaar niet in de wielen te rijden, is besloten de kermis sa men te laten vallen met een Dolle Woensdag. De Dolle Woensdagen zijn inmid dels niet meer weg te denken. „Me ten in het West-Zeeuws-Vlaamse kustgebied. Het project Waterdu- nen valt overigens buiten het stra tegische plan. Gemeente en provin cie rekenen er op dat voor dit pro ject extra rijkssubsidie kan worden gevangen. De Gebiedscommissie West- Zeeuws-Vlaanderen heeft Gedepu teerde Staten positief geadviseerd over het aankoopplan. de dankzij de medewerking van ge meentewerken, radio Schelde- mond die voor de muziek zorgt en uiteraard de bewoners van het Spuiplein." De organisatie denkt al weer na over nieuwe ingrediënten om de door Raymond de Frel TERNEUZEN - Voorzitter Hans Vlot- tes van de Wijkraad Binnenstad in Terneuzen legt zijn functie onmid dellijk neer. Vlottes vindt dat er te weinig naar de mening van de Wijkraad wordt geluisterd. De binnenstadbewoner strijdt al een kleine 25 jaar voor het welzijn in 'zijn stadje', waarvan de laatste vier jaar als voorzitter van de Wijk raad. „Ik heb het idee dat ik als burger meer invloed kan uitoefenen dan als vertegenwoordiger van de Wijk raad. Dan heb ik het over heel klei ne dingen, de zogenoemde stoepte gelzaken. Daar zal ik mij dan ook wel mee bezig blijven houden, maar niet meer als wijkraadvoor zitter", zegt Vlottes. Hij vindt dat de gemeente Terneu zen te weinig luistert naar de me ning en wensen van de binnen stadbewoners. Vlottes stelt dat zijn midweekse festiviteitendag in het hoogseizoen op te vrolijken. Zoals een Dolle-Woensdagkoers. De we gen in en om Breskens lenen zich uitstekend voor een wielerwed strijd. vertrek een gevolg is van een hele boel factoren, die zijn samen te vat ten in twee woorden: onvoldoen de rendement. Vlottes ontkent dat het recente be sluit van de gemeenteraad om de twee koffieshops uit het centrum van de stad naar het buitengebied te verplaatsen de spreekwoordelij ke druppel was. De Wijkraad wil de de shops het liefst in de binnen stad houden, omdat zij vreest voor overlast van illegale drugshandel. „Het is een samenspel van zaken, waarin de keffieshopproblematiek natuurlijk wel meespeelt. De ge meenteraad doet net of de Wijk raad niet bestaat. Wij konden blij ven roepen dat wij helemaal geen hoofdpijn hebben (lees: overlast van de koffieshops), maar er werd ons gewoon een hoofdpijn opge legd", aldus Vlottes. De Wijkraad heeft nog geen opvol ger voor Vlottes gevonden. Opknapbeurt winkels aan Stationsplein in Hulst gaat door. door Sheila van Doorsselaer HULST - Het revitaliseren en uitbrei den van winkelcentrum Stations plein in Hulst mag van de provin cie doorgaan. Supermarkt Ciooo en modezaak Vögele hadden hier tegen bezwaren ingediend, maar die heeft de provincie tegengespro ken. Het winkelcentrum krijgt on der meer een extra ingang. Vögele meent hierdoor benadeeld te wor den omdat niet alle bezoekers dan rechtstreeks langs de winkel lopen. Als de verbouwing van het winkel centrum toch doorgaat, vreest Vö gele klanten te verliezen. De uitba ters van de Ciooo denken dat door de extra ingang een verkeers- onveilige situatie zal ontstaan en dat de bereikbaarheid van het naastgelegen Back-complex, waar in de C1000 is gevestigd, in het ge ding komt. De provincie meent echter dat de situatie overzichtelijk en veilig blijft. De kwestie rond Vögele meent de provincie naar behoren opgelost te hebben door de modeketen te wij zen op de mogelijkheid planscha- de in te kunnen dienen. Festival in Terneuzen met shantykoren en captain's dinner. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het Vliegende Hollan derfestival in Terneuzen krijgt in het laatste weekend van augustus een vervolg. De binnenstad van Terneuzen staat dan niet alleen in het teken van de Eneco wieler- tour, maar ademt tegelijkertijd een zeventiende-eeuwse sfeer. Op 25 augustus staat Terneuzen voor het tweede achtereenvolgen de jaar stil bij de legendarische ka perkapitein Willem van der Dec- ken, die Terneuzen als thuishaven had. Weliswaar op kleinere schaal dan de vorige editie, toen onderne merskoepel Coördinatie Mana gement (C&M) Van der Decken eerde met twee dagen feest. „Toen was het festival gekoppeld aan de uitvoering van de opera De Vlie gende Hollander -in het kader van het Zeeland Nazomerfestival- bij de sluizen van Terneuzen", zegt B. Stoffels van C&M. „We halen nu zes shantykoren naar Terneu zen en er is straatanimatie door ar tiesten in piratenkleding. In de avond houden we op de Markt een captain's dinner voor onge veer vierhonderd mensen. Belang stellenden kunnen zich daarvoor inschrijven." Alleen al vanwege de Eneco Tour verwacht Stoffels dat het met de publieke belangstelling wel snor zit. Op 26 augustus rijdt het prof peloton van Maldegem naar Ter neuzen. Een dag later starten de renners in Terneuzen voor een etappe naar Nieuwegein. Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 29 juni 2007 blijkt, dat ten verzoeke van Ardina Petri Zijlstra, wonende te Terneuzen, aan Gamal Abdelaziz Awad Seddik, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding hetwelk is ingediend ter griffie van de Rechtbank te Middelburg op 25 juni 2007. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN (0115) 613651

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49