Het 'wow-effect' is terug op Reorganisatie zorgt voor beroering Iceland Hulst weigert goedkeuring aan dragracestrook in buitengebied Lenzen Twee ongelukken in anderhalf uur op kruising in IJzendijke 26 Donderdag 5 juli 2007 PZCZ Terneuzen schrapt ruim veertig functies op gemeentesecretariaat. door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De reorganisatie van het gemeentelijk apparaat van de gemeente Terneuzen zorgt onder ambtenaren voor beroering. De ge meente brengt het aantal afdelin gen terug van vijf tot drie, schrapt een substantieel deel van het mid denkader en hoopt dit jaar nog een half miljoen euro te kunnen bezuinigen op de personeelslasten. „Lukt dat, dan is de taakstellende bezuiniging die we ons als bestuur bij de herindeling destijds hebben opgelegd, gehaald. Dan hebben we over vier jaar tijd 2,4 miljoen euro op personeelslasten bespaard en hebben we de organisatie tien pro cent kunnen afslanken zonder dat de dienstverlening daar onder gele den heeft. Ik vind dat best een aar dige prestatie", zegt wethouder J. van Schaik (financiën). De Terneuzense wethouder stelt dat er van onrust onder het perso neel niet echt sprake is. „Onze mensen doen hun werk naar beho ren. Bij elke reorganisatie is het zo dat er zaken gebeuren die sommi- Volgens wethouder Van Schaik moet de 'beroering' over de reor ganisatie genuanceerd worden. Hij vindt dat het slankere ambte narenapparaat goed werk levert. door Raymond de Frel IJZENDIJKE - Op kruising N6i-Ze- venhofstedenstraat bij IJzendijke vonden dinsdagavond binnen an derhalf uur tijd twee ongelukken plaats. Bij het tweede ongeval raakten een achttienjarige bestuurder uit de gemeente Terneuzen en een ne gentienjarige inzittende gewond. De achttienjarige automobilist reed rond half negen over de Ze- venhofstedenstraat richting de rijksweg. Hij verleende op de krui sing met de N61 (Willemsweg) geen voorrang aan een 35-jarige au tomobilist uit de gemeente Terneu zen. Beide auto's kwamen na de aanrij- ZEEUWSE Wonderbaarlijk, die multifocale lenzen. Normaliter is drie maan den heel gewoon om aan een nieuw setje te wennen. Maar dit maal is het bij die Goese in één keer raak. Boeken, straat naambordjes en landschappen zien er opvallend scherp uit. Ze twijfelt of ze nog wel naar de controle moet gaan. Niets meer ge mensen niet leuk vinden of di rect raken. Dat is ook nu het geval. Ik heb daar begrip voor. Het is ech ter niet zo dat door functiewijzi gingen, door veranderingen mede werkers meer fouten zijn gaan ma ken. Sommige raadsleden beweren dat en blazen zaken op. Ik stel dat het hier ging om enkele inciden ten.", aldus Van Schaik. De wethouder is - terugkijkend op de ingrepen - redelijk tevreden over de wijze waarop het Terneu zense apparaat de voorbije jaren gefunctioneerd heeft. „Met bijna tien procent minder mensen, met minder middenkader, met minder beleidsambtenaren en met minder ingehuurde deskundigheid is be hoorlijk wat nieuw beleid goed in de steigers gezet. De WMO, groen- en waterplannen, verkeers plannen, het financieel beleid - met een betere verantwoording - en een nieuw milieubeleid. Alles is öp de rol gezet zonder dat daar voor externe bureaus moesten wor den ingeschakeld. Zet je dat alle maal eens op een rijtje, dan mo gen we over de inzet van onze me dewerkers zeker niet klagen." Bij de gemeentelijke herindeling in 2003 besloot de nieuwe gemeen te Terneuzen om het personeelsbe stand van 470 fulltime medewer kers terug te brengen met tien pro cent in vier jaar tijd. Op dit moment staat de meter op 430 fte's. Eind dit jaar nog een handvol lager. ding tot stilstand in een sloot. De twee gewonden werden met been letsel en hoofdpijn naar het zieken huis gebracht. Een kleine anderhalf uur eerder was het op dezelfde plaats ook al raak. Om kwart over zeven reed een vijftigjarige automobilist uit de gemeente Terneuzen over de N61 richting Schoondijke. Hij rem de af om linksaf te slaan. Op dat moment werd hij ingehaald door een achttienjarige automobilist uit de gemeente Sluis. Een aanrijding was het gevolg, waarbij beide au to's flinke schade opliepen. Op de plaats van het ongeluk wordt een inhaalverbod aangegeven met een doorgetrokken streep. Tip? redactie@pzc.nl aan doen, denkt ze eigenlijk. Toch besluit ze om niet de eigenwijze tante uit te hangen. Achter elkaar, zonder hapering, leest ze tijdens de controle de voorgehouden teksten op. De opticien snapt er niets van, kijkt nog eens goed en komt tot een opzienbarende ontdekking. „Mevrouw, de lenzen zitten ver keerd om." Al twintig jaar dolle pret in centrum vissersdorp. door Frank van Cooten BRESKENS - Frank en Mirella, Al- bert West, Conny Vink en Annie Schilder hebben in ieder geval één ding gemeen. Ze stonden alle maal eens op de Dolle Woensda gen in Breskens. Dankzij Luciën van den Broecke, die als toenmalig uitbater van discotheek Casino veel contacten had in de artiesten wereld. Luciën zat toen in de organisatie van de Dolle Woensdagen. Samen Dolle Woensdagen De Dolle Woensdagen startten in 1997 vanwege het vijftigja rig bestaan van ondernemers vereniging Ons Belang. Het evenement is inmiddels uit gegroeid tot zeven achtereen volgende woensdagen tot en met 15 augustus. Elke dolle woensdag staat nu in het teken van een thema. De braderie blijft echter een vast onderdeel. De kwaliteit van het evene ment wordt beter door meer sponsorgelden. Tienduizend flyers zijn ver spreid om toeristen te lokken. College vreest voor geluidsoverlast tijdens acceleratiewedstrijden. door Sheila van Doorsseiaer HULST - In de gemeente Hulst komt geen baan voor zogenoemde dragraces. Burgemeester en wet houders vinden dat een 'dragstrip' er niet thuishoort omdat deze sport volgens wethouder Toon Maas (Sportzaken) inherent is aan geluidsoverlast. Bij dragracen verschijnen twee voertuigen aan de start voor een acceleratiewedstrijd. Na het start signaal leggen ze een afstand af van 201 of 402 meter op een rechte baan, de dragstrip. Wie als eerste over de finish gaat, wint het 'wed strijdje optrekken'. Het verzoek om een dragstrip aan te mogen leggen in de gemeente Hulst is ingediend door dragra- met Jans Keijmel die als laatst over geblevene van het eerste uur nog steeds deel uitmaakt van de Stich ting Dolle Woensdagen. Wethou der Henk Luijendijk opende giste ren op het Spuiplein de twintigste editie van de Dolle Woensdagen. Dat deed hij samen met muziek vereniging Breskens-Groede en troubadour Piet Brakman. De ingrediënten zijn wat veran derd, maar de doelstelling is altijd hetzelfde gebleven. „In het hoog seizoen iets doen voor de toerist en natuurlijk de eigen inwoners", vertelt lans Keijmel. „De woens dag breekt de week voor de toe rist." De eerste Dolle Woensdag werd in 1987 gehouden naar aanleiding van het vijftigjarig bestaan van on dernemersvereniging Ons Belang. Het begon met twee achtereenvol gende woensdagen op het Oranje plein. Een paar jaar later ontstond de Stichting Dolle Woensdagen. De horeca ging meedoen en de evene menten verhuisden naar het Spui plein. Oud-wethouder Hannie Thomaes adviseerde de stichting de braderie erbij te doen om een vaste bron van inkomsten te heb ben. De braderie is inmiddels een vast onderdeel van een Dolle Woensdag. „De laatste jaren bracht de brade rie echter steeds minder op. Ons is vaak gezegd dat het ieder jaar weer ce-vereniging Explosion, stand plaats Haarlem. Omdat er in Ne derland nog geen permanente baan dragstrip ligt, maken de drag- racers gebruik van vliegvelden (zo als in Drachten) of afgesloten we gen. Dit is geen ideale situatie en daarom is Explosion naarstig op zoek naar een geschikte plaats en een welwillende gemeente. Van Hulst hoeft Explosion in ieder ge val niets te verwachten. Maas: „Ik denk niet dat we op zo'n dragstrip zitten te wachten. Het is vrijwel zeker dat het de no dige geluidsoverlast zal opleve ren." Volgens Maas heeft Explosi on geen specifieke locatie in ge dachten om zich te mogen vesti- Hulster sportwethouder Toon Maas ziet zijn gemeente niet als geschikte plaats voor dragracers, omdat daarbij te veel decibellen zouden worden geproduceerd. veel van hetzelfde is, maar je kunt geen tienduizend euro uitgeven als je er maar duizend hebt. Geluk kig krijgen we meer geld van de horeca om het 'wow-effect' weer terug te laten keren", zegt Keijmel. „Ook zijn sponsors van buiten Breskens gevonden. Daarom werd het mogelijk de Dolle Woensda gen naar een hoger niveau te til len." Zo werd besloten de kwaliteit van de braderie te verbeteren. „Liever twintig kramen met een goede di versiteit dan vijftig dezelfde han delaren." Ook is besloten itemdagen in te 'De woensdag breekt de week voor de toerist, die lekker kan flaneren' voeren. Elke Dolle Woensdag staat in het teken van een bepaald the ma. Een straatfestival op 11 juli met onder meer straatanimatie, goochelen en een kinderrommel markt; een folkloredag op 18 juli met onder meer optredens van een dansgroep uit de Dominicaan se republiek en een dansgroep uit Ghana; een clownsdag op 25 juli met onder meer clownspringkus sens en een schminkclown; een dierendag op 1 augustus met on der meer ganzendrijven, schapen en de Country Dogs met een hon dendemonstratie; een sport- en speldag op 8 augustus en een kin derspeeldag op 15 augustus. „We proberen hiermee toch weer wat nieuwe activiteiten te bieden", zegt Ingrid van Oeffelen van de stichting. Een Dolle Woensdag duurt bewust van 17.00 tot 22.00 uur. „Zodat de toerist overdag op het strand kan liggen om 's avonds nog even lekker door Breskens te flaneren. Ook doen we bewust veel voor kinderen. Dan heb je au tomatisch de ouders die op het ter ras gaan zitten. En dat is weer goed voor onze horeca", zegt Keij mel. Om mee te liften op de vakantie spreiding, is het inmiddels zeven achtereenvolgende woensdagen dolle pret op het Spuiplein. Om de toeristen naar de Dolle Woens- gen. Het ging om een verzoek in het algemeen. Hoewel Maas dit verzoek naar de prullenmand verwijst, heeft hij wel oren naar de komst van een circuit voor de auto- en motor sport, een zogenoemd multifunc tioneel mobiliteitscentrum. Een verzoek hiertoe is vorig jaar inge diend door 'rallykoning' Nico Bies heuvel, de organisator van de jaar lijkse autorally in de gemeente Hulst waar jaarlijkse duizenden be zoekers op af komen. Maas vindt zo'n mobiliteitscentrum wel een opsteker voor de gemeente. Helaas voor Hulst heeft Biesheuvel sindsdien niks meer van zich laten horen. Maas: „Hij was er blijkbaar niet blij mee dat zijn wens voor het opzetten van een mobiliteits centrum in onze gemeente was uit gelekt. Ik weet niet in welk sta dium zijn plannen nu zijn. We kunnen alleen maar afwachten." Het Dolle Woensdag-comite, van links naar rechts: Bruno van de Voorde, Jans keijmel en Ingrid van Oeffelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 48