Zeeland PZC Onderzoek naar billijk pensioen Bedreiger uit Hulst snel vrij Niemand wil in zijn eigen pensioenvoorziening snijden ZEEUWS-VLAANDEREN 40 25 42 deDRVKKERY Brasseriemenu Ontberingen voor de Strandvijfdaagse Cucina dell'Arte op straatfestival in Vlissingen Donderdag 5 juli 2007 Vt'ï Minderhoud debuteert op CHIO Aken met voorlopige tweede plek Tip? redtern@pzc.nl Wethouder Wille zou pensioen krijgen dat hoger is dan salaris. door Frank van Cooten SLUIS - Een onafhankelijke commis sie buigt zich over de vraag wat een redelijk pensioen is voor wet houder Leen Wille. Dit onderzoek zal maanden duren. Op basis van de geldende wet- en regelgeving krijgt Wille, zodra hij is gestopt met werken, meer pen sioen dan zijn huidige salaris. En dat terwijl zeventig procent de gangbare norm is. Burgemeester Jaap Sala maakte dat gisteren bekend tijdens een ingelaste pers conferentie naar aanleiding van een publicatie in deze krant, giste ren, over de wethouderspensioe nen. „Dat Wille straks meer pensioen krijgt dan zijn salaris, is moeilijk uit te leggen. Maar dat is hem en de gemeente niet te verwijten. Wil le heeft op geen enkele wijze druk uitgeoefend. Niemand heeft om deze situatie gevraagd. Zijn pen sioen is berekend conform de pen sioenwet politieke ambtsdragers die is vastgesteld door de Tweede Kamer. De situatie van Wille is daarom niet uniek. Er zijn meer be stuurders in Nederland die recht hebben op deze regeling. Alleen gaan die gemeenten er soepeler mee om dan wij." Sluis deed immers uitvoerig onder zoek. „Aan het ministerie van Bin nenlandse Zaken hebben wij ge vraagd wat een normaal pensioen is voor een bestuurder als Wille met zijn carrière. Het antwoord was helder. Een pensioen volgens de regeling die wettelijk is vastge steld. De regelgeving is door ons dus correct toegepast, maar het blijft een lastig verhaal. Daarom doet de onafhankelijke commissie onderzoek naar een voor alle par tijen acceptabel pensioen." Wille heeft zich geconformeerd aan de onderzoeksopdracht, maar zei gisteren niet of hij zich bij voor hand neerlegt bij dè eindconclusie van de commissie. Voor Wille was 1^ Wethouder Wille heeft wettelijk recht op een pensioen dat hoger is dan zijn salaris. Een commissie zoekt nu uit wat een redelijker bedrag zou zijn. gisteren belangrijker dat uit diver se onderzoeken blijkt dat niets on rechtmatigs is gebeurd. „Kennelijk is het zo dat een aantal mensen problemen heeft met de uitkom sten van de correcte toepassing van de wet- en regelgeving en dat men die uitkomsten wil gebruiken om schade aan te richten in het po litieke en/of persoonlijke vlak", zei hij in een verklaring. Om te onderstrepen dat hij niets te verbergen heeft zei hij ook dat hij zijn pensioendossier in handen heeft gesteld van de fractievoorzit ters. Dat is hij niet verplicht. vanavond vanaf 17.30 uur met zomerse salade, citroenkip of lasagne en ijskoffie 12,50 of€ 10,00 (vegetarisch). Reserveren? bel 0118 - 886 866. Markt 511 Middelburg T 0118886886 I www.de-drvkkery.nl Half jaar cel voor poging tot brandstichting bij Woonstichting. MIDDELBURG - De 34-jarige man die zijn woonplaats Hulst enkele maanden geleden op stel ten zette met een bomdreiging en het dreigement zichzelf op het kantoor van de Woonstich ting Hulst in brand te steken, zal al snel weer op vrije voeten ko men. Hij is gisteren door de rechtbank veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De bijna vier maan den die hij in voorarrest heeft geze ten, worden op de straf in minde ring gebracht. De rechtbank hield in haar uit spraak rekening met het oordeel van gedragsdeskundigen. Die con cludeerden dat de Hulstenaar lijdt aan een persoonlijkheidsstoornis. Daarvoor moet hij zich laten be handelen. WESTENSCHOUWEN - Deelnemers aan de Strand vijfdaagse Vlissingen-Rockanje trotseren regen en wind op de Oosterscheldekering. Enkelen van de 380 wandelaars startten gisterochtend niet voor de etappe naar Renesse. Een andere groep ver trok vanwege het slechte weer later uit Kamper land. „Door de wind drogen we langzaam op," meldde deelnemer Antoine Geurts gistermiddag vanaf het strand van Westenschouwen. De lopers hebben overnacht op het sportpark aan de Laone in Renesse. Vandaag wandelen zij door naar Stel lendam. foto Dirk-Jan Gjeltema De gemeente Sluis geeft ein delijk inzicht in gevoelig pen sioendossier wethouder Wil le. De hoogste tijd, na aller lei wilde speculaties. De aap kwam dan gisteren eindelijk uit de mouw. Wethouder Leen Wille van de gemeente Sluis krijgt op ba sis van de geldende wet- en regel geving straks meer pensioen dan nu salaris. Maar er was wel een pu blicatie in deze .krant voor nodig om burgemeester Jaap Sala ertoe te bewegen eindelijk via een inge laste persconferentie inzicht in dit gevoelige pensioendossier te ge ven. Tot gisterochtend was het geheim- ANALYSE door Frank van Cooten zinnigheid troef De raad werd al leen in beslotenheid geïnfor meerd. Wie zou lekken, hing een sanctie boven het hoofd. Deze geheimzinnigheid leidde wel tot allerlei wilde speculaties. Wille zou de wet gebruiken om zijn zakken te vullen. Met name oud-wethouders Adri Rosendaal en Jacky Boogaard laakten in open bare brieven de handelwijze van Wille. Wille en Sala stelden gisteren klip en klaar dat niets onrechtmatigs is gebeurd. Diverse onderzoeken to nen aan dat de wet- en regelge ving, vastgesteld door de Tweede Kamer, correct is toegepast. Als ie mand iets te verwijten valt, is het de Tweede Kamer en niet de ge meente Sluis en zeker niet wethou der Wille, was de boodschap van Sala. Sterker nog, andere gemeen ten in Nederland keren de hoge pensioenuitkering volgens Sala klakkeloos uit aan hun bestuur ders die ook recht hebben op deze regeling. Zo niet Sluis. Een onafhankelijke commissie onderzoekt een voor al le partijen bevredigend pensioen. De uitkomst zou kunnen zijn dat Wille genoegen moet nemen met een lager pensioen. Het is goed dat dit onderzoek wordt gedaan. Maar of Wille zich neerlegt bij de eindconclusie van de commissie, zei hij gisteren niet. Het is de vraag of dat verstandig is. Hij vond die vraag gisteren echter nog niet zo relevant. Het onder zoek zal immers maanden duren. Hij gebruikte de bijeenkomst wel om zijn gram te halen op mensen die geprobeerd hebben hem poli tiek en/of persoonlijk te beschadi gen. Hij wees er immers fijntjes op dat de voormalige wethouders Boogaard en Rosendaal volgens de correct toegepaste wet- en regelge ving terecht twee jaar wachtgeld krijgen voor acht maanden wer ken. Wille heeft daar een punt. Sala heeft overigens ook een punt met zijn stelling dat de gemeente niets te verwijten valt. Alleen de Tweede Kamer kan de wet veran deren. Maar daar is een tweederde meerderheid voor noaig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47