Die twee pagina's zijn nu een roman nog lang missen Onderzoek naar billijk pensioen wethouder Braderie, races en Surrender in Heinkenszand pzc Dondérdag 5 juli 2007 27 Dweilbandfestival in Oud-Vossemeer beleeft zijn tiende editie. door Rob Paardekam oud-vossemeer - Met vier gezel schappen heeft het dorp Oud-Vos semeer een hoge dweilbanddicht heid. Er is één band op elke 66o in woners. Een echt feestdorp, dus. Het is dan ook niet vreemd dat za terdag juist daar voor de tiende keer het dweilbandfestival wordt gehouden. De organisatie ligt sinds jaar en dag in handen van De Lamsöören, één van de vier dweilbands in het dorp. Volgens pr-man Ivo Slokkers gaan zijn gezelschap en de drie an dere erg vriendschappelijk met el kaar om. „Van een hevige concur rentie is geen sprake." Heel bewust is er tien jaar geleden voor gekozen om het dweilband festival in juli te houden, gelijk met de braderie. In de eerste paar maanden van het jaar zijn er al zo de kap opgeknapt. De molen krijgt van boven tot beneden een grote beurt, zodat hij daarna weer vele jaren maalvaardig is. Reyngoudt spreekt van een kleine tegenvaller, maar zit er verder niet zo mee dat het allemaal wat langer gaat duren. Hij was de laatste jaren toch al niet zo vaak meer op de molen te vinden als vroeger. „Toen kwam ik er elke week, maar dat gaat nu niet meer. Ik wordt een dagje ouder en moet ook bij springen in de zorg voor mijn veel festivals. Toch kent het hou den van zo'n evenement in juli ook nadelen. Dat ondervinden ze dit jaar in Oud-Vossemeer. „Om dat de vakantie vroeg valt, komen er minder dweilorkesten", zegt Slokkers. „Bij andere gezelschap pen zijn veel leden al op vakantie, waardoor ze niet volledig aan kun nen treden en niet meedoen. Dat is jammer, maar het is niet anders. Volgend jaar beter." Door met één podium minder te werken (er blijven er drie over), het programma iets te veranderen, en tussendoor een zangeres te la ten optreden, weten ze er bij De Lamsöören toch een vol program ma van te maken. De teller - als het gaat om deelne mende bands - staat op acht, met gezelschappen uit Hansweert, Put te, Roosendaal, Hoogerheide, Ber gen op Zoom en Prinsenbeek. Met De Neutekraekers en Oemomme- noe is Oud-Vossemeer zelf ook goed vertegenwoordigd. De Lamsöören zelf doen niet mee. vrouw. Nee, ik verveel me echt niet, nu de molen een tijdje uit de roulatie is." Dat neemt niet weg dat de mole naar zich erg verheugt op het mo ment dat de in de 1724 gebouwde achthoekige korenmolen weer in gebruik wordt genomen. De ge dachte dat De Hoop - die te boek staat als de kleinste echte molen in Zeeland - er over een jaar weer pi- co bello uitziet, stemt hem vrolijk. „Dat is het wachten meer dan waard." Enerzijds, omdat mensen dat als oneerlijk zouden kunnen zien, maar vooral omdat de leden die dag wel wat anders te doen heb ben. Vier jaar geleden hebben ze namelijk ook de organisatie van de braderie in handen genomen. De winkeliersvereniging deed dat eerst, maar ook in Oud-Vossemeer verdwenen de winkels als sneeuw voor de zon, waardoor het voor de steeds kleiner wordende club nau- 'Oud-Vossemeer heeft vier dweilbands, maar van hevige concurrentie is geen sprake' welijks meer te behappen was. Als gevolg daarvan nam het aantal kra men sterk af. „Dat hebben we in middels weer op weten te krikken tot ongeveer honderd", aldus Slok kers. „Het is nu echt weer dat ge zellige evenement van vroeger." De organisatie van de braderie kost overigens behoorlijk wat tijd. „Wij dachten; je huurt een paar kramen en plaatst wat adverten ties, maar er komt toch meer bij kijken. Het draaiboek bestond de eerste keer uit twee bladzijden, in middels is het een hele roman." De braderie en het dweilbandfesti val - dat officieel het Open Zeeuws Kampioenschap voor Dweilorkes ten heet - maken allebei onderdeel uit van de Oud-Vossmeerse evene- mentendagen. Die beginnen vrij dagavond al met een feestavond in de tent, waar onder meer de Berg se band Flat Out een optreden ver zorgt. De braderie op zaterdag be gint om 11.00 uur en de dweil bands tonen hun kunnen vanaf 14.00 uur. Dan is er ook nog de ze- vendorpentocht, die wandelaars, afhankelijk van de afstand die ze lopen, over het hele eiland leidt. De eerste wandelaars gaan al om zeven uur 's ochtends van start vanuit Oud-Vossemeer. ■Pjj www.delamsooren.nl www.zevendorpentocht.tk Volgens burgemeester valt gemeente Sluis en Wille niets te verwijten. sluis - Een onafhankelijke commis sie buigt zich over de vraag wat een redelijk pensioen is voor wet houder Leen Wille. Dit onderzoek zal maanden duren. Op basis van de geldende wet- en regelgeving krijgt Wille, zodra hij is gestopt met werken, meer pen sioen dan zijn huidige salaris. En dat terwijl zeventig procent de gangbare norm is. Burgemeester Jaap Sala maakte dat gisteren be kend tijdens een ingelaste perscon ferentie naar aanleiding van een publicatie, gisteren in deze krant over de wethouderspensioenen. „Dat Wille straks meer pensioen krijgt dan zijn salaris, is moeilijk uit te leggen. Maar dat is hem en de gemeente niet te verwijten. Wil le heeft op geen enkele wijze druk uitgeoefend. Niemand heeft om de ze situatie gevraagd. Zijn pensioen is berekend conform de pensioen wet politieke ambtsdragers, die is vastgesteld door de Tweede Kamer. De situatie van Wille is daarom niet uniek. Er zijn meer bestuur ders in Nederland die recht heb ben op deze regeling. Alleen gaan die gemeenten er soepeler mee om dan wij." Sluis deed immers uitvoe rig onderzoek. „Aan het ministerie van Binnenlandse Zaken hebben wij gevraagd wat een normaal pen sioen is voor een bestuurder als Wille, met zijn carrière. Het ant woord was helder. Een pensioen volgens de regeling die wettelijk is vastgesteld. De regelgeving is door ons dus correct toegepast, maar het blijft een lastig verhaal. Daar om doet de onafhankelijke com missie onderzoek naar een voor al le partijen acceptabel pensioen." Wille heeft zich geconformeerd aan de onderzoeksopdracht, maar zei gisteren niet of hij zich bij voor hand neerlegt bij de eindconclusie van de commissie. Voor Wille was gisteren belangrijker dat uit diverse onderzoeken blijkt dat niets on rechtmatigs is gebeurd. heinkenszand - Weer of geen weer, zaterdag en zondag is het Eintjesantse Mart in Heinkens zand. Met zaterdag braderie en zondag solexraces. Als voorproefje begint morgen al de kermis. Winkeliersvereniging Winbela is optimistisch en belooft zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur tijdens de braderie in de Dorpsstraat ruim honderd kramen én zonnige terras sen. Hartje Heinkenszand biedt zondag vanaf 14.00 uur alle ruimte aan solexraces. Er is een demon stratie van minimotoren en een meeting van sportwagens als Don kervoort, Ferrari en Porsche. Dia lectband Surrender speelt tot slot een thuiswedstrijd in een tent vlakbij café De Blauwe Reiger. Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 29 juni 2007 blijkt, dat ten verzoeke van Ardina Petri Zijlstra, wonende te Terneuzen, aan Gamal Abdelaziz Awad Seddik, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding hetwelk is ingediend ter griffie van de Rechtbank te Middelburg op 25 juni 2007. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN (0115) 613651 De achttien leden tellende dweilband De Lamsöören werkt repeteert bij het sportveld. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41