Dorpshuizen staan er straks goed bij Zeeland Jersey mikt vooral op Goese 25-plussers Fliplandse molen moet hoed A58 bij Bergen op Zoom twee keer dicht 26 Donderdag 5 juli 2007 pzcB Jerry van Zuylen (links) en Joost van Damme van de Amadore Groep ope nen vandaag grand café/hotel Jersey in Goes. foto Willem Mieras Amadore Groep opent vandaag nieuw grand café aan Grote Markt. door Frank Balkenende goes - Bolsjoi is niet meer. Van daag opent in het statige, voormali ge oude landbouwhuis aan de Goe se Grote Markt een nieuw grand café: Jersey. De enige echt chique uitspanning aan het marktplein. „Ik denk dat we nieuw publiek kunnen trekken, vooral 25-plus- sers", zegt Jerry van Zuylen van ex ploitant Amadore Groep. Door het pand heen leggen bouw vakkers en schilders de laatste hand aan de metamorfose van het grand café. Op de eerste etage ver volmaakt een schilder een glas-in-lood-raam, beneden wordt een hobarium geplaatst. Is het morgen echt klaar? „We gaan dan open, dus..." De Amadore Groep runt tien za ken. in Zeeland, met name hotels en cafés op Walcheren. Dat zijn onder meer Hotel Arneville in Middelburg, Grand Hotel Arion in Vlissingen en de grand cafés Stefa- no's en Raymondo in Vlissingen. De laatste heeft al een tijdje een zusje in Goes, in een sfeervol pand aan de Stenen Brug (het vroegere Bon Vivant). Raymondo draait zo goed - „het dubbele van de voorspelde omzet" - dat Van Zuylen en mede-eige naar Joost van Damme geen twee keer hoefden na te denken toen de familie Smits hen grand café Bolsjoi op een presenteerblaadje aanbood. Waarom de familie Smits er na twaalf jaar de brui aan gaf, wil geen van beide partijen kwijt. Van Zuylen is in elk geval blij met het voorname pand, dat het Goese paradepaardje van Ama dore moet worden. Van Zuylen: „Het is een prachtig, oud, karakter vol pand met uitzicht op de Grote Markt. Bovendien weten we uit er varing met Raymondo dat Goese- naren graag lekker eten en service en kwaliteit op prijs stellen." Kos ten van aankoop en verbouwing: enkele miljoenen euro's. In het nieuwe concept mikken Van Zuylen en Van Damme boven al op 25-plussers. „We merken dat er voor hen in Goes weinig uit gaansmogelijkheden zijn. Daarom laten we vrijdag- en zaterdagavond vanaf 11 uur DJ's draaien. Zo heb ben we zaterdag een clubnight met DJ Helene di Firenzi en saxo fonist Machiel van der Aar. Daar voor is fors geïnvesteerd in geluids apparatuur. We kunnen per com puter ook de verlichting van kleur laten veranderen." De nadruk ligt op 'lekker en betaal baar eten'. De prijzen blijven ge lijk, de keuken krijgt een Zeeuws accent (kreeft, oesters, mosselen) met Italiaanse flair. Binnen is alles donkerder gewor den. Bruin leer, rondzitjes, donker hout, klassieke lijsten en open haarden scheppen een intieme sfeer. Boven zijn twee vergader en feestzalen gemaakt, waarbij de complete inventaris van Bolsjoi is hergebruikt, inclusief het doek 'Bolsjoi ballet' van Reynier de Munck. Ook de twaalf hotel kamers zijn gerenoveerd, compleet met plasma-tv's en internet-aan- sluiting. Jersey is voortaan elke dag vanaf 7 uur open, het hele jaar door. Grand café Jersey aan de Grote Markt in Goes opent vandaag de deuren. Het interieur is vrijwel compleet gewijzigd, de hotelka mers zijn gerenoveerd. Renovatie Arendhuis en Heer Hendrikshuis gecombineerd project. door Frank Balkenende 's-heer arendskerke - Het dorp heeft er even op moeten wachten, maar in november begint de ingrij pende renovatie van het Heer Arendhuis in 's-Heer Arendskerke. Vier maanden later volgt het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendriks kinderen, waar een stuk wordt aan gebouwd. Dat de verbetering van met name het Heer Arendhuis op zich heeft laten wachten, heeft zijn redenen. De gemeente heeft lang overlegd met de gebruikers over het pro gramma van eisen. Bovendien is gekeken of de verbouwing in fasen of in één keer moet worden uitge voerd. Gekozen is voor het laatste optie. De gebruikers wensen dat het dorpshuis tijdens de enkele maan den durende klus openblijft. Met een beetje schipperen is dat moge lijk. Een andere reden om meer voorbereidingstijd te nemen, is de combinatie die met het Heer Hen- Schutterijen Ovezande vieren jubileum ovezande - De Ovezandse wip- schutterijen Willem Tell, Spes Nos tra en Zeelandia vieren zondag het tienjarig bestaan van het hand boogsport-complex aan de Land weg 2 bij Ovezande. De clubs hou den vanaf 14.00 uur een jubileum- schieting. Ze schieten op de staan de wip op de drie masten die het complex rijk is. Ook doelschutterij UNO maakt gebruik van de aparte handboogaccommodatie. Ongeluk Zonnemaire leek erger dan het was zonnemaire - Het leek erger dan het was. Nadat op de kruising Kruisweg-Stapelsweg bij Zonne maire twee auto's op elkaar reden en één daarvan op de kop in de sloot terechtkwam, werden ambu lance, brandweer en een traumahe likopter opgeroepen. De bestuur ders waren echter ongedeerd. Het ongeluk gebeurde nadat een 20-ja- rige Schouwen-Duivelandse rond 18.15 uur geen voorrang verleende aan een 24-jarige man uit Tilburg. drikhuis is gemaakt. De gemeente Goes heeft dezelfde architect (Ar chitecten Alliantie) op beide plan nen gezet. „Daarmee besparen we kosten", zegt wethouder J. Adriaan- se (SGP/ChristenUnie). Het Arendhuis is verouderd, nogal donker en voldoet op enkele plaat sen niet aan de hoogte die de drank- en horecawet voorschrijft. De verbouwing zorgt ervoor dat het dak hoger komt te liggen. De peuterspeelzaal verkast naar een aanleuning van zorgcentrum Poelwijck, waar de kinderopvang al huist. De ruimte aan de voorzij de van het dorpshuis wordt dan foyer. De aangrenzende keuken krijgt ook aan deze kant een buf fetluik. De keukenapparatuur vindt onSerdak in de berging. De huidige foyer aan de achterzijde doet straks dienst als vergaderzaal. De gemeente pakt ook de grote zaal (feitelijk een gymzaal) aan. Aan voor- en zijkant zorgen ra- De verbouwing van het Heer Arendhuis in 's-Heer Arendsker ke begint in november. Het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendriks kinderen volgt in februari. Expositie in Kapels gemeentehuis kapelle - Kees Bruijnes exposeert tot en met 27 juli in de hal van het gemeentehuis in Kapelle. Bruijnes schildert het liefst men sen en landschappen op locatie, maar ook steden zijn voor hem ge liefde onderwerpen. De kunste naar is geïnspireerd door schilders als Kees van Dongen en Jan Sluij- ters. De expositie is te bezoeken tijdens de openingstijden. Excursie langs randen van Oosterschelde tholen - Staatsbosbeheer houdt in samenwerking met natuurvere- niging Tholen excursies langs de buitendijk van de Oosterschelde en natuurgebied De Pluimpot bij Sint-Maartensdijk op Tholen. De excursies zijn op zaterdag 14 juli en 11 augustus. Begin- en eind punt is MFC Scaldis Naturalis, Kas- telijnweg 1 in Sint-Maartensdijk. Deelnemers moeten laarzen en verrekijker meenemen. Aanmel den en info op 0166-663771. men voor het gewenste daglicht. Tegelijk krijgt het Arendhuis een nieuwe cv, nieuw elektra en een schilderbeurt. De gemeente heeft voor de verbouwing ruim 4,5 ton opzij gezet. De renovatie van het Heer Hen drikhuis kon niet parallel lopen, omdat voor de aanbouwtjes (aan de achterzijde en de zijkant) een ruimtelijke procedure moet wor den gevolgd. Daarom begint het karwei pas in februari. Het gedateerde, krappe dorpshuis herbergt straks meer ruimte voor peuterspeelzaal, huisarts en fysio therapeut. Eén van de twee, wei nig gebruikte, douches wordt opge offerd om bergruimte te maken. Uiteraard neemt de gemeente ook hier groot onderhoud direct mee. Dat betreft de ketel, het elektra en schilderswerk. Kosten bij elkaar naar raming drie ton. Volgens wethouder Adriaanse zijn de dorpshuizen in de dorpen na deze twee ingrepen allemaal op or de. Voor de stad Goes liggen er ideeën voor wijkcentra in Aria en Mannee. De laatste is mede be doeld voor inwoners van de aan grenzende wijk Noordhoek. Natte laarzentochten langs Oosterschelde sint-annaland - Slikken en schor ren langs de Oosterschelde te voet verkennen. Het kan komende za terdag om 14.00 uur, woensdag 18 juli om 12.00 uur en zaterdag 21 ju li om 14.00 uur vanaf het einde van de Sluispolderdijk bij Sint-An- naland. Het advies luidt laarzen en oude kleding aan te doen en een wandelstok mee te nemen. Infor matie en aanmelden via VW Tho len, 0166-663771. Praise actie op Grote Markt in Goes goes - Op de Grote Markt in Goes wordt zaterdagavond een praise ac tie gehouden met live muziek. De actie is een initiatief van de inter- kelijke stichting Healing Leaves Mi nistries uit Hansweert. Els en Kees Fonteine, die verbonden zijn aan de evangelische Rafaël gemeen schap, zijn de drijvende krachten achter de stichting. De lofzang ac tie op de Grote Markt, van 19.30 tot 21.00 uur, is bedoeld voor men sen van alle kerkelijke richtingen. bergen op zoom - Rijkswaterstaat voert gedurende twee weekenden (van morgen 22.00 uur tot maan dag 06.00 uur en van vrijdag 13 juli 22.00 uur tot maandag 16 juli 06.00 uur) werkzaamheden uit aan de A4/A58 tussen Bergen op Zoom-Noord en knooppunt Zoomland. Ten behoeve van de aanleg van de A4-Zuid bij Halsteren is de west- baan van de A4/A58 tussen Ber gen op Zoom-Noord en knoop punt Zoomland afgesloten voor al le verkeer uit de richting Halste ren. Het verkeer uit de richting Antwerpen en Vlissingen kan ge woon passeren. Het verkeer uit de richting Halsteren/Steenbergen wordt omgeleid en weggebruikers dienen rekening te houden met een langere reistijd. In geval van slecht weer kan het werk worden uitgesteld. Renovatie grondzeiler duurt door tegenslagen nog langer dan gepland. door Rob Paardekam SINT PHILPSLAND - Hij staat er een tikkeltje treurig bij, zo zonder kap en wieken. Toch zal het nog wel even duren voor de molen in Sint Philipsland weer in volle glorie te bewonderen is. „Ik schat dat het volgend jaar zomer wordt", zegt molenaar J. Reyngoudt. Molen De Hoop verkeert in slech te staat en wordt daarom onder handen genomen. Het opknappen van de kap is echter zo'n ingewik kelde en tijdrovende klus, dat hij in maart van de molen werd ge licht om daarna vervoerd te wor den naar de werkplaats van molen- makersbedrijf Verbij in het Bra bantse Hoogmade. Eenmaal aangekomen bleek hij er nog slechter aan toe te zijn dan ie dereen dacht. Het herstel gaat daar om langer duren. „En er waren al tweehonderd werkdagen voor uit getrokken", weet molenaar Reyn goudt. „Dat is al bijna een jaar. Ik 'Nee, ik verveel me echt niet, nu de molen een tijdje uit de roulatie is' schat dat de werkzaamheden met deze vertraging zeker pas volgend jaar zomer afgerond kunnen wor den." Overigens wordt niet alleen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40