PZC Arduin ziet brood in boerderijen Bedreiger uit Hulst snel vrij 25 BEVELANDEN-THOLEN 42 Zoektocht jeu de boules-baan Kinderkamp Borseie zoekt het verderop deDRVKKERY Brasseriemenu Lenzen Cucina dell'Arte op straatfestival in Vlissingen Minderhoud debuteert op CHIO Aken met voorlopige tweede plek Donderdag 5 juli 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Gehandicaptenstichting kijkt vooral rond in gemeente Borseie. door Harmen van der Werf NISSE - Stichting Arduin, één van de grootste instellingen voor ge handicaptenzorg in Zeeland, heeft belangstelling voor de aankoop van oude boerderijen in de ge meente Borseie om cliënten in te huisvesten. Een eerste boerderij, La Solitude aan de Lageweg bij Nisse, is al door Arduin verworven. Over en kele andere hoeves zijn gesprek ken gaande, aldus Arduindirecteur Piet van den Beemt. Eén van de andere boerderijen die Arduin op het oog heeft, staat in het natuur gebied Zwaakse Weel bij Kwaden- damme. Natuurmonumenten is in onderhandeling met Arduin om deze hoeve - voorheen eigendom van landbouwer J. van Iwaarden - over te dragen. Aan de boerderij aan de Zwaakse Weel moet heel veel gebeuren. De woning verkeert in slechte staat. De monumentale schuur is groten deels ingestort. Het kost een kapi taal om het hele complex op te knappen volgens de eisen van Mo numentenzorg en geschikt te ma ken voor bewoning. Van den Beemt houdt zich daarover op de vlakte. Hij stelt zich zakelijk op, in het besef dat alle betrokken par tijen - Natuurmonumenten, Mo numentenzorg en de gemeente Borseie - er belang bij hebben dat oude boerderijen een andere func tie krijgen. „Voor wat hoort wat", vat Van den Beemt samen. TWi Arduin wil herstel van oude boer- derijen combineren met uitbrei ding van huisvestingsmogelijkhe den. Sommige groepen cliënten hebben plattelandsrust nodig. Arduin zoekt volop nieuwe huis vestingsmogelijkheden, in onder meer oude boerderijen, omdat de stichting groeit. In één jaar is het aantal cliënten toegenomen van 360 naar 460. Voor een deel komt dat doordat de doelgroep is uitge breid met licht verstandelijk gehan dicapten. Onder hen zijn jongeren die niet meer bij jeugdzorg terecht kunnen als ze achttien jaar zijn. „Onder meer voor die categorie willen wij woonvormen in de luw te", verklaart Van den Beemt. „Het is voor een aantal cliënten beter niet te dicht bij een café of koffie shop te wonen." De bestemming van boerderijen moet eerst officieel worden gewij zigd, voordat Arduin er cliënten in mag huisvesten. Van den Beemt verwacht dan ook dat het wel een jaar duurt voordat La Solitude bij Nisse zal zijn bewoond. De Borselse wethouder M. Ver- mue-Vermue (CDA, ruimtelijke or dening) heeft vandaag een eerste gesprek met Van den Beemt. „Ik ben benieuwd naar de plannen van Arduin", laat ze weten. „Wij hebben tot nu toe weinig verno men." Dat boerderijen een andere bestemming krijgen, jucht de wet houder toe. HEINKENSZAND - Jeu de boules- vereniging Boules Digue uit Héin- kenszand zoekt met de gemeente Borseie naarstig naar een andere plek voor een buitenbaan. De hui dige baan, bij sport- en vergader centrum De Stenge, moet op niet al te lange termijn weg voor een andere ontsluiting van De Stenge. Gekeken is naar een locatie op de sportvelden in Heinkenszand. Dat is afgeketst. Het lukte niet tot een akkoord te komen met één van de voetbalclubs. Boules Digue wil 't liefst een nieuwe plek in Heinkens zand, waar ze beter iets kan organi seren. Secretaris B. Blook: „Op de huidige locatie kan dat niet, waar door er geen ledengroei is." WINTELRE - Kinderkamp Borseie beleeft een eer ste, supernatte week op een gloednieuwe plek, in Wintelre bij Eindhoven. „Het bevalt goed", liet organisator Piet Rijk gisteren weten, „al is het nog zoeken naar de beste spelplekken. En dat het zoveel regent, is gewoon jammer." Het kamp terrein in Wintelre is bij een boerderij. Rijk: „Het weiland is gelukkig goed gedraineerd." Meer dan dertig jaar was het kamp in West-Brabant, bij Huijbergen en Ossendrecht. Omdat ze niet meer in Ossendrecht terechtkonden, heeft het kinder kamp het verderop gezocht. De organisatie vrees de minder belangstelling van basisscholieren uit groepen zes, zeven en acht. Ten onrechte. Er meldden zich 190 kinderen voor 150 plekken in drie weken, 50 per week. De afstand bleek ook geen probleem voor ouders, 25 nieuwsgierigen brachten maandag hun kinderen, foto Bert Jansen Zes maanden celstraf voor bomdreiging en actie bij Woonstichting. door Harold de Puysseleijr middelburg - De 34-jarige man die zijn woonplaats Hulst enkele maanden geleden op stelten zette met een bomdreiging en het drei gement zichzelf op het kantoor van de Woonstichting Hulst in brand te steken, komt al snel weer op vrije voeten. Hij is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De kleine vier maanden die de Hul stenaar in voorarrest heeft geze ten, worden op de straf in minde ring gebracht. De Middelburgse rechtbank hield rekening met het oordeel van ge dragsdeskundigen. Die concludeer den dat de Hulstenaar lijdt aan een persoonlijkheidsstoornis. Daarvoor moet hij zich laten be handelen. vanavond vanaf 17.30 uur met zomerse salade, citroenkip of lasagne en ijskoffie 12,50 of 10,00 (vegetarisch). Reserveren? bel 0118 - 886 866. Markt 511 Middelburg T0118886886 www.de-drvkkery.nl Tip? redactie@pzc.nl Wonderbaarlijk, die multifocale lenzen. Normaliter is drie maan den heel gewoon om aan een nieuw setje te wennen. Maar ditmaal is het bij die Goe- se in één keer raak. Boeken, straatnaambordjes en landschap pen zien er opvallend scherp uit. Ze twijfelt oj ze nog wel naar de controle moet gaan. Niets meer aan doen, denkt ze. Toch besluit ze om niet de eigenwijze tante uit te hangen. Achter elkaar, zon der hapering, leest ze tijdens de controle de voorgehouden tek sten op. De opticien snapt er niets van, kijkt nog eens goed en komt tot een opzienbarende ont dekking. „Mevrouw de lenzen zit ten verkeerd om." BOUWMAN j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39