l Wethouder Sluis heeft recht op pensioen dat hoger is dan inkomen Nu merkmonturen voor de halve prijs De verbazing wordt alleen maar groter Laat uw beleggingsadviseur u in de steek? SPZC Donderdag 5 juli 2007 29 Wethouder Wille zou pensioen krijgen dat hoger is dan salaris. door Frank van Cooten SLUIS - Een onafhankelijke commis sie buigt zich over de vraag wat een redelijk pensioen is voor wet houder Leen Wille. Dit onderzoek zal maanden duren. Op basis van de geldende wet- en regelgeving krijgt Wille, zodra hij is gestopt met werken, meer pen sioen dan zijn huidige salaris. En dat terwijl zeventig procent de gangbare norm is. Burgemeester Jaap Sala maakte dat gisteren bekend tijdens een ingelaste pers conferentie. „Dat Wille straks meer pensioen krijgt dan zijn salaris, is moeilijk uit te leggen. Maar dat is hem en de gemeente niet te verwijten. Wil le heeft op geen enkele wijze druk uitgeoefend. Niemand heeft om deze situatie gevraagd. Zijn pen sioen is berekend conform de pen sioenwet politieke ambtsdragers die is vastgesteld door de Tweede Wettelijk heeft wethouder Wille recht op een meer dan vorstelijk pensioen. Sluis zal dat waarschijn lijk niet gaan betalen. Een com missie onderzoekt de kwestie. Kamer. De situatie van Wille is daarom niet uniek. Er zijn meer be stuurders in Nederland die recht hebben op deze regeling. Alleen gaan die gemeenten er soepeler mee om dan wij." Sluis deed immers uitvoerig onder zoek. „Aan het ministerie van Bin nenlandse Zaken hebben wij ge vraagd wat een normaal pensioen is voor een bestuurder als Wille met zijn carrière. Het antwoord was helder. Een pensioen volgens de regeling die wettelijk is vastge steld. De regelgeving is door ons dus correct toegepast, maar het blijft een lastig verhaal. Daarom doet de onafhankelijke commissie onderzoek naar een voor alle par tijen acceptabel pensioen." Wille heeft zich geconformeerd aan de onderzoeksopdracht, maar zei gisteren niet of hij zich bij vobr- hand neerlegt bij de eindconclusie van de commissie. Voor Wille was gisteren belangrijker dat uit diver se onderzoeken blijkt dat niets on rechtmatigs is gebeurd. „Kennelijk is het zo dat een aantal mensen problemen heeft met de uitkom sten van de correcte toepassing van de wet- en regelgeving en dat men die uitkomsten wil gebruiken om schade aan te richten in het po litieke en/of persoonlijke vlak", zei hij in een verklaring. HET HUIS. DE OPRUIMING VAN HET HUIS CO EN HONIG Appelmarkt 22 Zierikzee Tel. (0111) 41 42 11 J www.bethuis.nl Het Huis is hét adres voor het beste en persoonlijke advies op het gebied van oogzorg.en -mode. V/Ut meer weten over Het Huis en op de hoogte blijven van de laatste ontwfKteUngen eo/ofaanbiedinvgen ga dar..naar; www.hethuis.nlén abohneer u op onze gratis nieuwsbrief. Winkelketen non Nederland Uw eigen beleggingsadviseur. Óver uw beleggingen praat u natuurlijk alleen met iemand die u vertrouwt. Iemand die uw persoonlijke situatie heel precies kent; iemand met verstand van zaken. Daarom heeft u als klant bij Rabobank Private Banking uw eigen vaste beleggingsadviseur, Eén aanspreekpunt waar u altijd terecht kunt. Dal is wel zo prettig. Interesse? Bel Paul Koole (Teamleider beleggingen) of Remi Lievense (Beleggingsadviseur) voor een oriënterend gesprek (0113) 239280. De waarde van de bank wordt bepaald door de mensen dié er werken. Het is tijd voor de Rabobank. www.beveland.rabobank.nl Rabobank De externe deskundigen vel len in september niet alleen een oordeel over het Schel- deterrein, maar ook over de toekomst van de wethouder. Een besloten raadsvergade ring komt in Vlissingen niet vaak voor, een extra vergade ring achter dichte deuren nog min der vaak. Dat de raad dinsdag tij dens het net begonnen reces moest terugkomen voor zo'n be sloten bijeenkomst, geeft aan hoe ernstig het probleem is dat Vlissin gen heeft met het Scheldeterrein. Het moment waarop, de manier waarop (per koerier bereikte hen om zes uur het verzoek om ander half uur later te verschijnen) én het onderwerp wekten alom ver bazing. Vorige week nog had de raad vergaderd en toen had wet houder Tineke Verhage niks ver teld over problemen. Ook tijdens eerdere informatiebijeenkomsten over het Scheldeterrein had zij niets gezegd over 'onduidelijkhe den', laat staan over een gebrek aan informatie om een 'verant woorde keuze' voor een project ontwikkelaar te kunnen maken. Terwijl die volgens de mededeling van dinsdag toch al 'in de loop van de afgelopen maanden' aan het licht waren gekomen. De verrassing bij de raad werd al leen maar groter toen bleek dat in dit voor de toekomst van Vlissin gen allesbepalende project op be slissende punten grote vragen on beantwoord blijven. „Wat hebben ANALYSE door Maurits Sep ze dan zitten doen? Wie heeft hier zitten slapen?", verzuchtte SP-fractievoorzitter Trix de Roos. Met 'ze' doelde zij op de ambtena ren die het project al jaren begelei den. Aangezien het Scheldekwar- tier zo belangrijk is, waren dat er varen mensen met aanzien bin nen de organisatie. Toch zijn zij nu door B en W van hun taak ont heven en vervangen door deskun digen van buiten. Die moeten voor eind september wel de ant woorden leveren die het college nodig heeft. Het ontlokte raadsleden van SP en WD al de conclusie dat de ge meente een project van deze om vang kennelijk niet aankan. Ter wijl zij de ontwikkeling van het Scheldeterrein zo graag in eigen hand wil houden om te kunnen bepalen wat er gebeurt. Dat Verhage op het allerlaatste nip pertje heeft ingegrepen, kan dui den op slechte regie door de wet houder. Maar ook op het lef om uiteindelijk toch deze moeilijke stap te nemen en topambtenaren terzijde te schuiven. De deskundi gen vellen in september niet al leen een oordeel over de toekomst van het Scheldeterrein en daar mee van Vlissingen, maar ook over die van Verhage en het hele college.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35