Zeeland PZC Havenbedrijf telt vis Zeeuwse kust OSD-prijs zet regio op de kaart SCHOUWEN-DUiVELAND 25 42 Ontberingen voor Strandvijfdaagse Zwaar ongeluk loopt goed af deDRVKKERY Brasseriemenu Lenzen Cucina dell'Arte op straatfestival in Vlissingen Minderhoud debuteert op CHIO Aken met voorlopige tweede plek Donderdag 5 juli 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Onderzoek naar conditie zeedieren bij opspuiten Maasvlakte. door Ton van den Nouweland zierikzee - Het Havenbedrijf Rot terdam gaat grondig te werk bij de voorbereidingen van de. Tweede Maasvlakte. Momenteel wordt de stand van jonge vis gemeten tot vijftig kilometer uit de kust van Den Helder tot Vlissingen. Voor de aanleg van de nieuwe Maasvlakte worden vanaf volgend jaar enorme hoeveelheden zand opgespoten. Daarbij komt slib vrij dat mogelijk het water vervuilt. Bij de aanvraag van de vergunning voor het opspuiten is afgesproken dat het Havenbedrijf tal van onder zoeken doet naar de effecten hier van op natuur en ecologie. Het on derzoek naar de conditie van jon ge vis is er één van. Het gaat om een zogenoemde nul-meting. Er wordt gekeken waar de vis zit, hoeveel vis er zit en hoe de conditie van de vis is. Als het werk aan de Tweede Maas vlakte is begonnen, wordt het on derzoek herhaald en gekeken of er verschillen zijn opgetreden. Het onderzoek is gegund aan een Brits instituut dat met een viskotter de kustwateren bevaart. Op honderd plaatsen worden steekproeven ge nomen. Dat gebeurt met netten en wordt 'om onderzoekstechni sche redenen' 's nachts uitgevoerd. „De onderzoekers zijn momenteel bij Scheveningen. Ik denk dat ze in de loop van de volgende week de Zeeuwse kust hebben bereikt," zegt voorlichter Sjaak Poppe van |*JJ Een viskotter doet in opdracht Havenbedrijf Rotterdam onder zoek naar jonge vis in de kustwa teren. Volgende week is de Zeeuwse kust aan de beurt. het Havenbedrijf. Vorig jaar werd al een nul-meting gedaan naar de conditie van wormen, krabben, schelpdieren en zeesterren in de zeebodem. Ook dat wordt volgend jaar herhaald. Er is gekozen voor onderzoek naar deze fauna omdat, indien er scha delijke effecten van slib zijn, deze zich het eerst voordoen bij deze diersoorten. Het Havenbedrijf ba seert zich tot op heden op compu termodellen. Die geven aan de ef fecten van de zandwinning 'niet significant' zullen zijn. Het gemeentebestuur van Rotter dam stemde begin april in met de milieu-effectenrapportage van de havenuitbreiding. Daarmee gaat de procedure het traject van protes ten, bestemmingsplannen en ver gunningen in. Ter compensatie van de Maasvlakte wordt 750 hec tare zee aangewezen als natuurre servaat. Vissers dreigen naar de Raad van State te stappen als zij hierdoor gedwongen worden extra vergunningen aan te vragen. De gemeente Schouwen-Duive- land diende een zienswijze in waarin de vrees wordt geuit voor nadelige effecten op het toerisme en de toename van verkeershinder door containertrucks. ZONNEMAIRE - Het leek erger dan het uiteindelijk was. Nadat op het kruispunt Kruisweg-Stapelsweg bij Zonnemaire twee auto's op el kaar reden en één daarvan de an dere op de kop de sloot in drukte, werden in allerijl ambulance, brandweer en een traumahelikop ter opgeroepen. 1 Uiteindelijk kwamen de bestuur ders er wonderwel zonder kleer scheuren vanaf. De auto's raakten compleet vernield. Het ongeluk onstond nadat een 20-jarige vrouw uit de gemeente Schouwen-Duiveland rond kwart over zes geen voorrang verleende aan een 24-jarige automoblist uit Tilburg. WESTENSCHOUWEN - Deelnemers aan de Strand vijfdaagse Vlissingen-Rockanje trotseren regen en wind op de Oosterscheldekering. Enkelen van de 380 wandelaars startten gisterochtend niet voor de etappe naar Renesse. Een andere groep vertrok vanwege het slechte weer later uit Kam perland. „Door de wind drogen we langzaam op," meldde deelnemer Antoine Geurts gistermiddag lendam. foto Dirk-Jan Gjeltema Vernieuwend bedrijf heeft nog dikke week om zich in te schrijven. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Bedrijven die willen meedingen naar de Innovation Award van de Ondememerskring Schouwen-Duiveland (OSD) moe ten zich uiterlijk 15 juli melden bij de jury. Die reikt in oktober de prijs uit. De trofee voor het meest vernieu wende bedrijf is een nieuw initia tief. Ondernemers kunnen zich zelf nomineren, maar ook elkaar. Ze moeten de jury verteilen welk product of welke dienst vernieu wend is, hoe die past in het toe komstbeeld van de onderneming en op welke manier die kan leiden tot meer samenwerking tussen be drijven. De jury bestaat uit oud-OSD-voor- zitters Pieter Schotte, Leen Noord- hoek en Ad Schouw en oud-secre taris Joop Ribbens. Die selecteert uit de aanmeldingen drie onderne mingen, die ze nader onder de loep neemt. Daaruit kiest ze uitein delijk de winnaar. OSD-voorzitter O. Verwest hoopt met de invoering van de prijs Schouwen-Duiveland op de kaart te zetten. „We willen laten zien dat ook ondernemers in onze re gio met topsport bezig zijn." Verwachtingen over het aantal aan meldingen heeft hij niet. „Ik hoop via jong-OSD ook op een flinke in breng van jonge ondernemers." vanavond vanaf 17.30 uur met zomerse salade, citroenkip of lasagne en ijskoffie 12,50 of 10,00 (vegetarisch). Reserveren? bel 0118 - 886 866. Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 www.de-drvkkery.nl vanaf het strand van Westenschouwen. De lopers hebben overnacht op het sportpark aan de Laone in Renesse. Vandaag wandelen zij door naar Stel- muwst ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Wonderbaarlijk, die multifocale lenzen. Normaliter is drie maan den heel gewoon om aan een nieuw setje te wennen. Maar bij die Goese is het in één keer raak. Boeken, straatnaam bordjes en landschappen zien er- direct opvallend scherp uit. Ze twijfelt daarom of ze nog wel naar de controle moet gaan. Niets meer aan doen, denkt ze. Toch besluit ze om niet de eigen wijze tante uit te hangen. Achter elkaar, zonder hapering, leest ze tijdens de controle de voorgehou den teksten op. De opticien snapt er niets van, kijkt nog eens goed en komt tot een opzienbarende ontdekking. „Mevrouw, de len zen zitten verkeerd om."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31