kruitmolen komen boven Hond Hellas is totaal niet kwaad te krijgen Bedreiger uit Hulst snel vrij w PZC Donderdag 5 juli 2007 27 Archeologen tonen de door hen blootgelegde oude Eendrachtsweg. Deze liep vroeger door de kruitmolen. foto Lex de Meester door Harold de Puysseleijr MIDDELBURG - De 34-jarige man die zijn woonplaats Hulst enkele maanden geleden op stelten zette met een bomdreiging en het drei gement zichzelf op het kantoor van de Woonstichting Hulst in brand te steken, komt al snel weer op vrije voeten. Hij is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De kleine vier maanden die de Hul stenaar in voorarrest heeft geze ten, worden op de straf in minde ring gebracht. Ook moet hij zich laten behande len aan een persoonlijkheidsstoor nis. door Henk Postma AAGTEKERKE - De hond Hellas be hoort zo snel mogelijk uit de 'do dencel' te worden verlost. De staf ford vertoont onvoldoende ken merken om te kunnen spreken van een pitbulltype. Zelfs wanneer iemand daar nog aan zou willen twijfelen, dan nog gaat het om een 'buitengewoon sociaal' dier. Dat schrijft erkend deskundige [an Dirk van Ginneke in een schouw- rapport dat als 'second opinion' aan de politierechter wordt voorge legd. Die zal nu 'zo snel mogelijk', waarschijnlijk binnen een week, over het lot van de Aagtekerkse hond beslissen. Begin mei werd de Amerikaanse stafford in beslag genomen, omdat de eigenaar niet over een stam boom beschikte. Angela Tholen, Hellas' baasje, sprong gisteren een gat in de lucht. Ze hoopt dat inmiddels vol doende is weerlegd dat haar hond een gevaarlijk karakter heeft. Want er ligt ook nog een gunstige gedragsanalyse van hondencen trum Martin Gaus: 'Hellas is met geen mogelijkheid boos is te krij gen; een poedel is er fel bij'. Schouwer Van Ginneke meldde verder nog dat de hond zelfs in ge vangenschap vriendelijk kwispelt. „De hond ziet er goed uit, is vro lijk en voordat ik het wist zat hij op m'n schoot en kreeg ik een lik'. Koor in rozentuin Kats KATS - Het a-capellakoor De Gele Hoed uit Lisse geeft zaterdag om 14.00 uur een optreden in de Zeeuwse Rozentuin in Kats. Het koor brengt onder meer oude volksliedjes uit Europa en Afrika. Mooiste fuchsia's in 't Hof Popkensburg SINT LAURENS - In de tuinen van 't Hof Popkensburg in Sint Laurens is gisteren de jaarlijkse show van de Zeeuwse Fuchsia Vereniging ge opend. Nog tot en met zondag zijn onge veer driehonderd fuchsia's te be wonderen. De openingstijden zijn: vandaag en morgen van 13.00- 20.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Luctor et Emergo geeft concert in Zoutelande ZOUTELANDE - Muziekvereniging Luctor et Emergo geeft vanavond een concert in de muziektent in de Langstraat in Zoutelande. Zo wel de slagwerkgroep als de fanfa re brengen vrolijke nummers ten gehore. De slagwerkgroep speelt onder meer 'Smalltown concerto', 'Drum ecstacy' en 'Ostinato Brazil' en de fanfare 'Introduction and modern beat' van Stratford. Het concert begint om 19.30 uur. Kerk van Meliskerke open voor publiek MELISKERKE - De monumentale Odulphuskerk in Meliskerke is de hele zomer (tot en met 8 septem ber) elke woensdag- en zaterdag middag van 13.30 tot 16.30 uur open voor publiek. Een gids geeft dan rondleidingen door de zes eeu wen oude kerk met zijn dikke mu ren en eikenhouten ambachtshe- renbank en preekstoel. Tijdens de opening wordt op het oude Weidt- mannorgel gespeeld. Tropical beachparty bij Sint Willibrord MIDDELBURG - Zorgcentrum Sint Willibrord in Middelburg houdt vandaag van 10.00 tot 16.30 uur haar jaarlijkse zomerfeest. Thema dit jaar is 'tropical beachparty'. Het zomerfeest wordt gehouden op het plein van Sint Willibrord. Er zijn een rommel- en boeken markt, spelletjes en muzikale op tredens. Van de opbrengst van de dag wordt een duofiets gekocht. Drankrijdster moet rijbewijs inleveren VEERE - Een 40-jarige vrouw uit de gemeente Veere heeft in de nacht van dinsdag op woensdag haar rij bewijs moeten inleveren omdat ze te veel alcohol had gedronken en toch in een auto reed. De vrouw werd rond 1.00 uur aangehouden bij een controle op de Veerseweg, tussen Middelburg en Veere. Te gen de vrouw is ook proces-ver baal opgemaakt. Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 29 juni 2007 blijkt, dat ten verzoeke van Ardina Petri Zijlstra, wonende te Terneuzen, aan Gamal Abdelaziz Awad Seddik, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding hetwelk is ingediend ter griffie van de Rechtbank te Middelburg op 25 juni 2007. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN (0115)613651

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29