Zeeland PZC Nieuwbouw Ruimzicht in Domburg r Nieuw wooncomplex bereikt hoogste punt WALCHEREN 25 42 deDRVKKERY Brasseriemenu A58 bij Bergen op Zoom dicht Lenzen Cucina dell'Arte op straatfestival in Vlissingen Minderhoud debuteert op CHIO Aken met voorlopige tweede plek Donderdag 5 juli 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Toevoeging penthouses moet project betaalbaar maken. door Henk Postma DOMBURG - Opnieuw krijgt Dom burg een bouwproject in de schoot geworpen dat iets van de oude glorie in de badplaats terug brengt. Dat belooft de schets van architect Egbert Hoogenberk voor nieuwbouw van het ontruimde ap partementencomplex Ruimzicht. Als de Vereniging van Eigenaren volgende week zaterdag unaniem met het plan instemt, krijgt Dom burg ook aan de zuidelijke toe gangsweg een bouwwerk van allu re. Op de plek van Ruimzicht, tus sen de stadskern en de golfbaan, verrijst dan een vier verdiepingen tellende Residence. Daarin wordt niet alleen voor elk van de 42 eigenaren een apparte ment ondergebracht. Bovenop komt een extra verdieping die zes penthouses herbergt. Die gaan in de verkoop. Daarmee verwacht de vereniging van eigenaren de helft van de bouwkosten te kunnen fi nancieren. Volgens bestuurslid E. Schouten bestaat nu al grote belangstelling voor de penthouses, die de bewo ners vrij uitzicht bieden over zee, stad en landschap. Hij gaat ervan uit dat de bouw van de Residence snel kan beginnen, zodat het nieu we complex al in maart 2009 in ge bruik kan worden genomen. Het plan is in lijn met het gemeen- Het onbewoonbaar verklaard ap- partementencomplex Ruimzicht kan vervangen worden door een luxe Residence. De eigenaren be slissen volgende week zaterdag. telijk bestemmingsplan, zo is vol gens Schouten gebleken tijdens vooroverleg met de gemeente. Hij verwacht dan ook dat snel een bouwvergunning kan worden ver leend. „Het grootste probleem zou nog wel eens kunnen zijn een aan nemer te vinden die bereid is zo snel te werken, dat het gebouw be gin 2009 kan worden opgeleverd." Een ander mogelijk struikelblok is de Vereniging van Eigenaren zelf Die kan alleen tot nieuwbouw be slissen wanneer alle eigenaren het daarmee eens zijn. Als er maar een tje niet mee wil doen, kan het pro ject schipbreuk lijden. Schouten wil zich niet wagen aan een voorspelling. „Als eigenaar denk ik dat nieuwbouw aantrekke lijker is dan renovatie, maar als be stuur moeten we ook een plan pre senteren voor renovatie." Opknappen van het complex, dat eerder dit jaar wegens instortings gevaar onbewoonbaar is verklaard, lijkt zeer onvoordelig. Stabiel ma ken van het wankele gebouw is erg duur. Daarnaast is veel geld no dig voor onderhoud en reparaties. Zo moeten het dak en de centrale verwarming worden vernieuwd. Om een zo representatief mogelijk nieuwbouwplan te kunnen presen teren, vroeg de vereniging van ei- genaaren aan de architect Hoogen berk een schetsplan te maken. Dat alleen al, zegt Schouten, staat ga rant voor een bij de oude glorie van Domburg passende allure. Hoogenberk is verbonden aan het Bureau voor Harmonische Archi tectuur. Hij was ook verantwoorde lijk voor andere prestigieuze pro jecten in Domburg, zoals de bouw van De Poort van Domburg, en de renovatie en uitbreiding van het monumentale Badpaviljoen. WESTKAPELLE - Het kan er wel uitzien als slagroom, maar het moet natuurlijk niet smaken naar scheer schuim. Dus daar heeft bakker Maarten Pouwelse goed op gelet bij de beoordeling van de taartenbakwedstrijd tijdens de Smikkeldag in het Polderhuis in Westkapelle. „Dat je krijgt wat je verwacht." Er zaten weer heel wat verrassingen bij, dit jaar. Een jongen van acht bakte een zeetaart, compleet met meeuwen en paalhoofden, volle dig eetbaar. Een meisje van negen won met haar aard beientaart de derde prijs. De eerste prijs werd gedeeld door Christel Verhage (bokkenpootjestaart), die vorig jaar ook al won, en Monique Melse (chocolade-amandel taart). Pouwelse ontdekte ook dat dropjes en gebak niet goed te combineren zijn. foto Ruben Oreel vanavond vanaf 17.30 uur met zomerse salade, citroenkip of lasagne en ijskoffie 12,50 of€ 10,00 (vegetarisch). Reserveren? bel 0118 - 886 866. Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 www.de-dn/kkery.nl BERGEN OP ZOOM - Rijkswaterstaat werkt twee weekenden (van mor gen 22.00 uur tot maandag 9 juli 06.00 uur en van vrijdag 13 juli 22.00 uur tot maandag 16 juli 06.00 uur) aan de A4/A58 tussen Bergen op Zoom-Noord en knoop punt Zoomland. De westbaan is dan afgesloten voor alle verkeer uit de richting Halsteren. Het ver keer uit de richting Antwerpen en Vlissingen kan gewoon passeren. Het verkeer uit de richting Halsteren/Steenbergen wordt om geleid. In geval van slecht weer kan het werk worden uitgesteld. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Op het terrein aan de Van Dishoeckstraat in Vlissingen, waar een appartementencomplex wordt gebouwd, is gistermiddag ge vierd dat het hoogste punt van de nieuwbouw is bereikt. Het complex krijgt de naam Wes- terhoutstede, naar een oud-burge meester van Vlissingen. Het ge bouw staat op de plaats van de brandweerkazerne. Er komen 33 huurappartementen voor ouderen in. De huurprijs voor 32 van deze woningen wordt 547 euro per maand. De bewoners van deze ap partementen kunnen huursubsi die aanvragen. Eén woning krijgt de grootte van twee appartemen ten en moet 750 euro per maand gaan kosten. Voor 30 van de 33 woningen is in middels een huurcontract gete kend, zegt directeur J. van Beekhui zen van verhuurder 1' Escaut. Men sen uit de directe omgeving (Schel- destraat, Paul Krugerstraat en Van Dishoeckstraat en het gebied tus sen deze straten) kregen voorrang, zoals was afgesproken met de ge meente. Volgens Van Beekhuizen valt de belangstelling uit de buurt wat tegen. „Slechts vier direct om wonenden hebben een huurcon tract getekend." Het appartementencomplex aan de Van Dishoeckstraat moet eind dit jaar klaar zijn. ZEEWSC Tip? redactie@pzc.nl Wonderbaarlijk, die multifocale lenzen. Normaliter is drie maan den heel gewoon om aan een nieuw setje te wennen. Maar ditmaal is het bij die Goe- se in één keer raak. Boeken, straatnaambordjes en landschap pen zien er opvallend scherp uit. Ze twijfelt of ze nog wel naar de controle moet gaan. Niets meer aan doen, denkt ze. Toch besluit ze om niet de eigenwijze tante uit te hangen. Achter elkaar, zon der hapering, leest ze tijdens de controle de voorgehouden tek sten op. De opticien snapt er niets van, kijkt nog eens goed en komt tot een opzienbarende ont dekking. „Mevrouw de lenzen zit ten verkeerd om."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27