Extra 0118-448 448 APOTHEKER Ik kies voor Telehulp van Stichting Werkt voor Ouderen. 20 Donderdags juli 2007 PZC "Ik heb de halszender altijd om. Het is gewoon een veilig gevoel. En als ik bel, zijn ze er zo. Laatst ben ik 's nachts uit bed gevallen. Een flinke klap natuurlijk. Maar het vervelende was dat ik niet meer overeind kon komen. Gelukkig had ik de zender om en kon ik contact opnemen met de centrale. Er kwam direct iemand naar me toe. Ik was wel flink geschrokken, maar ik heb gelukkig niet een hele nacht op de koude vloer hoeven liggen." Met Telehulp kunt u in noodsituaties direct contact opnemen met de centrale. Deze is 24 uur per dag bereikbaar; u hoeft slechts de alarmtoets van het toestel in te drukken. Na uw oproep zorgt de meldkamer dat direct benodigde hulp wordt verleend. Bovendien is deze hulpdienst gunstig geprijsd; een abonnement kost u slechts 9,85 per maand. Personenalarmering voor een gunstige prijs. www.werktvoorouderen.nl Aflevering 8: Waarin Jorinde Goedhart erachter probeert te komen wat er is gebeurd Het verdriet verdoofde hen, die eerste dagen. Ze huilden, zaten bij elkaar, liepen rondjes door de kamer, huilden nog meer. Sander werd getraceerd in India. Hij wilde onmiddellijk naar huis en de anderen wilden ook dat hij dat deed. 'Hoe kan dit?' schreeuwde Sander toen hij vies en jaren ouder geworden de gang in stapte. 'Mama kon toch zwemmen?' Even keken ze bewonderend naar hun broer en zoon. Wat was hij lang geworden. Wat stond die baard hem stoer. Wat was zijn rugzak rafelig. Toen viel iedereen elkaar in de armen. Sander begreep het niet. Marisa ging naast hem op de bank zitten en sloeg haar beide armen om hem heen. 'We denken dat iemand het gedaan heeft/ fluisterde ze. Sander sloeg zijn zusje van zich af met wilde armbewegingen. 'Iemand? Wat bedoel je? Een ongeluk? Is ze vermoord? Mama vermoord? Welke klootzak... ik breek hem zijn botten.' 'We weten helemaal niks' zei Cees. 'En de politie laat ook alsmaar niks horen.' Hij had het nog niet gezegd of de bel ging en de jonge rechercheur die ze al eerder hadden ontmoet, stond op de stoep. 'Jorinde Goedhart. Mag ik binnenkomen?' Cees ging haar voor naar de kamer. 'Het spijt me vreselijk wat er met jullie moeder is gebeurd,' zei ze. 'Van harte gecondoleerd.' 'Weet u al hoe ze is overleden?' vroeg Sander. 'Ze is verdronken, dat staat vast.' 'Maar hoe kan dat? Wat deed ze daar op die rare plek?' 'Vooralsnog staat de politie voor een raadsel,' zei Jorinde. 'We weten niet wat uw vrouw, wat jullie moeder bij de Kager Plassen deed. Het kan zijn dat ze daar met iemand was. Het kan zelfs zijn' - Jorinde zei het voorzichtig - 'dat iemand haar geduwd heeft. Of erger, haar zelfs onder water heeft geduwd.' 'Wat heeft het medisch onderzoek uitgewezen?' vroeg Cees. 'De patholoog-anatoom heeft verklaard dat de doodsoorzaak inderdaad verdrinking is en dat er nauwelijks sporen van geweld op haar lichaam te vinden zijn. Alleen enkele blauwe plekken in haar nek en een vreemde striem ter hoogte van haar rechtersleutelbeen, maar nog niet is vastgesteld hoe oud die zijn.' Jorinde keek even naar het gezelschap van vooral jonge mensen en besloot toen dat ze maar het beste gewoon door kon gaan. 'Ze is niet verkracht, ze is niet vastgebonden geweest, ze hebben haar niet verdoofd.' Ze hadden even tijd nodig om deze informatie te verwerken. 'Is het misschien een roofmoord geweest?' vroeg Marisa. 'Had ze haar trouwring om?' 'We hebben geen sieraden gevonden/ zei Jorinde Goedhart en noteerde iets in een opschrijfboekje. 'Droeg uw vrouw meestal sieraden?' vroeg ze aan Cees. 'Er was een zilveren broche met blauwe visjes die ze vaak opgespeld had. En ze had haar trouwring natuurlijk.' 'Bevinden die sieraden zich hier in huis?' 'Nee,' zei Cees stellig. 'Dan hadden we ze wel zien liggen in de badkamer.' 'Tot zes uur die avond was ze in de apotheek,' zei Olivier. 'Het is toch waarschijnlijk dat ze daarna naar huis is gelopen, 't Is maar tien minuten hiernaartoe.' 'Had ze vijanden?' vroeg Jorinde. Cees zuchtte. 'Ik weet het niet. Mijn vrouw was goudeerlijk. Nee, ik heb geen idee, volgens mij had ze geen echte vijanden, niemand die haar werkelijk kwaad zou willen doen, bedoel ik.' Olivier keek zijn vader aan en schraapte zijn keel. Cees reageerde niet. Olivier zei: 'Vader, moeten we niet aan mevrouw Goedhart over Bastiaan vertellen?' Cees knikte kort: 'Doe maar.' 'Hebt u enig idee?' vroeg Jorinde na Oliviers verhaal. 'Welnee, geen enkel.' 'Is het mogelijk dat er iemand was met wie ze een verhouding had?' Cees nam even tijd, hij wilde zijn antwoord zorgvuldig formuleren. 'Dat lijkt me hoogst onwaarschijnlijk,' zei hij toen. 'Alles is natuurlijk mogelijk. Ik begrijp dat u het niet wilt uitsluiten en mocht Bastiaan het hele verhaal niet uit z'n duim hebben gezogen, dan hoop ik van harte dat de politie de man vindt zodat hij verhoord kan worden, maar ik zou verbaasd zijn als Antoinette iemand had, iemand zag, nou ja, hoe noem je dat.' De rechercheur noteerde het adres van Bastiaan, en toen ze merkte dat ze verder niet veel wijzer werd, vertrok ze. Morgen aflevering 9. Jorinde breekt zich het hoofd over de dood van Antoinette Stichting Werkt voor Ouderen Van Jan Terlouw en Sanne Terlouw zijn eerder verschenen De charmeur en Venijn. Bel voor meer informatie over Stichting Werkt voor Ouderen naar: Of kijk op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 20