Economie Klant is vanaf eind 2009 duurder uit met pinnen Nederlanders gaan steeds vaker met vliegtuig op vakantie Fans van Venz grijpen mis Prijs voor horecaduo 12.195,- PZC Donderdag 5 juli 2007 I 1 7 EU-richtlijn dwingt bank tot verhoging tarief voor transacties. den haag - Rekeninghouders gaan vanaf eind 2009 veel meer betalen voor pinnen en overboekingen. Dat is het gevolg van een Europese rechtlijn die bepaalt dat banken de werkelijke prijs voor hun diensten in rekening moeten brengen. Nu maken de banken verlies op de transacties die ze verrichten, en die verliezen maken ze goed door dat ze bijvoorbeeld op de rente ver dienen. „In 2005 maakten de Ne derlandse banken samen 128 mil joen euro verlies op het betalings verkeer", zegt hoofd betalingsver keer Gijs Boudewijn van de Neder landse Vereniging van Banken (NVB). „Maar op een onzichtbare manier betaalt de consument die kosten natuurlijk toch." Nu betaalt een rekeninghouder gemiddeld 35 euro per jaar, aldus de NVB. Aan die onzichtbare manier van beta len wil Brussel een einde maken. De banken moeten elk product kostendekkend aan gaan bieden, eist De Nederlandsche Bank. Van af 1 november 2009 wordt de Euro pese richtlijn omgezet in Neder landse wetgeving. Dan zullen ban ken de consument ook precies moeten laten zien wat de kosten van een dienst zijn. Brussel hoopt door het transparant maken van de tarieven meer concurrentie te krijgen tussen de banken, waar door de prijzen omlaag gaan. Veil ig Een Europese richtlijn die be- paalt dat banken de werkelijke kosten van pinnen in rekening moeten brengen, confronteert de klant met hogere kosten. gens Boudewijn stelt het Europese beleid de banken voor grote pro blemen. „De Nederlandse banken hebben zo'n vier miljard euro aan inkomsten. De helft daarvan komt uit renteopbrengsten, dus is niet direct gekoppeld aan producten. Als die indirecte manier van ver dienen niet meer mag, moeten de prijzen voor diensten dus verdub belen." Minister Bos van Financiën heeft de banken in mei al laten weten dat zei de nieuwe ta riefstructuur niet mogen aangrij pen om hun opbrengsten te verho gen. Volgens Boudewijn zitten de banken nu op elkaar te wachten wie als eerste de prijs voor pinnen en overboeken verhoogt. „Dat is moeilijk uit te leggen aan de klant als de banken miljardenwinsten draaien. De banken mogen hierin ook niet gezamenlijk optrekken, want prijsafspraken zijn taboe." CBS: bevolking gaf in 2006 dertien miljard euro uit aan vakanties. rijswijk - De uitgaven van Neder landers aan vakanties bedroegen in 2006 bijna 13 miljard euro. Het aantal vliegvakanties neemt de laatste jaren sterk toe. Ruim 80 procent van de Nederlanders trok er vorig jaar voor een korte of lan ge vakantie op uit. Dit percentage is sinds 2002 vrij constant. Drie kwart van de bevolking hield een lange vakantie, vier op de tien een korte. Dat meldde het Centraal Bu reau voor de Statitiek gisteren. Om -hun vakantiebestemming te bereiken, nemen mensen steeds vaker het vliegtuig. In 2006 werd 37 procent van de reizen voor een langere periode naar buitenlandse vakantiebestemmingen per vlieg tuig ondernomen. In 2002 was dit nog 30 procent. Ook voor korte va kanties wordt steeds vaker het vliegtuig genomen: in 2002 bij 10 procent van de vakanties en in 2006 bij 14 procent. Nederlanders hielden in het vakantiejaar 2006 ruim 22 miljoen lange vakanties en ruim 12 miljoen korte vakan ties. Aan lange vakanties gaven zij in totaal 11,4 miljard euro uit en aan korte vakanties 1,5 miljard eu ro. Ruim 16 procent van de lange vakanties in het buitenland werd in Frankrijk doorgebracht. In 2002 was dit nog 20 procent. Ondanks deze daling is Frankrijk nog steeds de populairste buitenlandse be stemming. Daarna komen Duits land en Spanje. Voor korte vakan ties in het buitenland is België de eerste bestemming. den haag - Liefhebbers van de ha gelslag en chocoladevlokken van Venz en De Ruijter grijpen mis in de supermarkt. Fabrikant Heinz le vert vanwege productieproblemen al vier weken veel te weinig pak ken aan de supermarkten. Volgens woordvoerder Boterman gaat het nog zeker drie tot vier weken du ren eer de leveringen weer op peil zijn. De problemen zijn ontstaan door de verhuizing van de fabriek van Baarn naar Utrecht, eerder dit jaar. De fabrikant had problemen met het aan de praat krijgen van de productielijnen, waardoor ver tragingen ontstonden. Zo'n dertig teleurgestelde hagelslageters heb ben de afgelopen weken gebeld met de klantentelefoon van Venz. „Ze willen vooral weten wanneer hun vertrouwde hagelslag weer te koop is", aldus Boterman. Heinz gaat nu met voorrang hagelslag en vlokken produceren, boven ander broodbeleg als vruchtenhagel. domburg - Christoffel van Zetten en Karei van IJsseldijk zijn verko zen tot de Meest Markante Onder nemers van Zeeland 2007. De verkiezing wordt georganiseerd door Koninklijke Horeca Neder land en het vakblad Horeca En tree. De eigenaars van de hotels Wilhelmina en Duinheuvel in Domburg vormen sinds 7 jaar een ondernemersduo. De jury roemt hun 'creativiteit', 'kunstzinnig heid' en 'goed ondernemerschap'. Bijzonder en vernieuwend, oor deelt de jury, zijn de kunstexposi ties in combinatie met de exploita tie van Hotel Duinheuvel. Mar kant is dat 'beide hotels elkaar vin den in een symbiose, die in een modern-klassieke stijl en in har monie met de kunst de gast be roert'. Uit twaalf regionale win naars wordt in november tijdens het Koninklijke Horeca Nederland Jaarcongres in Zeeland de Meest Markante Horecaondernemer van Nederland 2006-2007 gekozen. Nu gratis naar het 15e verjaardagsfeest van Disneyland® Resort Paris. Kom langs in onze showroom. FordFiesta 1.3 51 kW (70 pk) Airconditioning Easy Sound System 6000 radio/CD-speler FordFusion Slechts 1.4 59 kW (80 pk) Airconditioning Easy Sound System 6000 radio/CD-speler Slechts 15.695,- Nu gratis Drsney-arrangement bij aankoop van een Fiesta of Fusion. Deze actie loopt Feel the difference Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 -61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 -41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 -41 72 16. desia design innovatie pit veelzijdig grip ruimte milieu luxe comfort keuze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17