Hang naar luxe groeit in Nederland PZC Donderdag 5 juli 2007 1 5 Door toename aantal superrijken stijgt vraag naar dure spullen. AMSTERDAM - In Nederland ont staat een steeds grotere vraag naar luxegoederen. Dat komt mede door de groei van het aantal miljo nairs in Nederland en superrijken met meer dan 30 miljoen euro con tant te besteden. Dat stelt American Express naar aanleiding van de explosieve toena me van het aantal verzoeken bij de conciërgeservice van het be drijf! De exclusieve service is be doeld voor de verschillende kaarthouders van het bedrijf. „Het 'Het gemiddeld inkomen ligt hier een kwart hoger dan in de rest van de EU' aantal verzoeken bij onze lifestyle- dienst is sinds 2005 ieder jaar met ruim 25 procent gestegen tot ruim 8200 aanvragen", aldus directeur Jean-Luc Nocart. Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) blijkt dat Nederlanders, met de Luxembur gers en de Ieren, de rijkste burgers van de Europese Unie zijn. De Oost-Europeanen zijn nog altijd het armst, maar zij hebben wel de snelst groeiende economieën, en profiteren van het lidmaatschap van de Europese Unie. Het bruto binnenlands product (bbp) per hoofd van de bevolking lag in 2006 alleen in Luxemburg en Ier land hoger dan in ons land. Volgens deze maatstaf lag het ge middeld inkomen in ons land vo rig jaar een kwart hoger dan het gemiddelde van de hele Europese Unie. De nieuwe lidstaten uit het voor malige Oostblok zijn nog altijd het armst. In Roemenië en Bulgarije, die op 1 januari 2007 bij de Unie kwamen, ligt het inkomen (bbp per hoofd) ruim vier keer lager dan in Neder land. Van de Oost-Europese toetre ders van mei 2004 is het gemiddel de inkomen het hoogst in Tsjechië en Slovenië. Het inkomen is er in middels hoger dan in Portugal. Het inkomen van Luxemburg is zo hoog door de grote omvang van de Luxemburgse financiële sector in verhouding tot de geringe om vang van de bevolking. Afgezien van Luxemburg ligt het inkomen in alle lidstaten overigens nog aan zienlijk lager dan in de Verenigde Staten. De armere Oost-Europese landen groeien wel hard. Dankzij het lidmaatschap van de Europese Unie is hun handel met andere EU-landen sterk toegeno men. De economische groei in de lan den van het voormalige Oostblok ligt al enkele jaren ruim boven het gemiddelde van de Europese Unie. Bezoekers van de Miljonair Fair in de Rai in Amsterdam testen een Lamborghini Murcielago. De vraag naar luxeartikelen neemt in ons land toe door de groei van de groep superrijken. foto Cynthia Boll/ANP Autobedrijf Van Strien Auto Poppe B.V. Pearyweg 13-15 Gildeweg 22 4462 GT Goes 4383 NK Vlissingen Telefoon: 0113 - 27 57 01 Telefoon: 0118 - 42 40 00 ërandstofN/urbruik volgens 1999/100/EG: gemiddeld 7.2 - 12,4 liter/100 km (I op 13,9 -1 ww.audi.nl Voorsprong door technie Driving redesigned. De bijzondere aantrekkingskracht van een coupé ligt in zijn design. De Audi A5 valt op door de vloeiende lijnen aan de voorkant. De korte overhang straalt pure vastberadenheid uit. Maar dat alleen maakt een bijzonder mooie coupé nog lang geen Audi Coupé. Het uiteindelijke doel is pas echt bereikt wanneer er ietë'unieks is gecreëerd: Een nieuwe vorm van rijden. De Audi A5 slaagt hierin een uitgebalanceerde gewichtsverdeling, een grote spoorbreedt het innovatieve gebruik van materialen zoals lichtgewicht alumi Het resultaat is een wegligging die van een coupé een Audi Coupé maakt. De nieuwe Audi A5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15