Zien en gezien worden op sfeervolle Haringparty JACOB BOER GW GROOTHANDEL VOOR DE BOUW netwerken Erfrecht en opvolging Meijling^ ^TSarneel De nieuwe haring is lekker vet en mals. Dat was de communis opinio onder de 1100 gasten op de sfeervolle haringparty vorige maand van stichting De Beste Maatjes te Goes. Plaats van handeling was per traditie de karakteristieke binnen plaats van restaurant De Stadsschuur. door Henk van de Voorde GOES - Onder een stralend zonnetje ont moette zakelijk Zeeland elkaar om de eer ste Hollandse Nieuwe samen met een glaasje korenwijn te verorberen. Na twin tig jaar trouwe dienst overhandigde Cor van de Zandt als preses van het eerste uur, de voorzittershamer van de Beste Maatjes op ludieke wijze aan Mark Faasse. De op brengst van de eerste vaatjes komt dit jaar ten goede aan 'Zeeland helpt Cambodja' en 'Fietsers voor fietsers Nice-Goes'. De nieuwbakken voorzitter overhandigde sa men met gastspreker Toine Poppelaars de cheques ten bedrage van 7.500 respectie velijk 2.500 euro aan de vertegenwoordi gers van de goede doelen. De Haringparty is een initiatief van een tiental Goese on dernemers die de nieuwe aanvoer en de opening van het Haringseizoen op een feestelijke manier organiseren; meestal een dag na de traditionele veiling van het eer ste vaatje in Scheveningen. Netwerken staat al vanaf het begin centraal. Dat was ook de reden van Cor van de Zandt en Rosa Benard om twee decennia geleden de Goese Haringparty te introdu ceren. „Netwerken is een onderdeel van mijn bedrijfsvoering. De sociale interactie staat ook op de Haringparty centraal. Uit ieder contact bouw je weer een nieuw contact op. Het werd op de Haringparty dan ook drukker en drukker. Inmiddels zitten we met 1100 mensen aan onze li miet", aldus Cor van de Zandt. De eigenaar van restaurant De Stadsschuur heeft per 1 april de dagelijkse leiding van zijn bedrijf overgedragen aan Mark van de Cor van de Zandt zet trouwe bezoeker Pim Gemier in het zonnetje. Foto: Digi Shots photography Ketterij. Van de Zandt wil afbouwen. „Ik ben straks zestig jaar. Dan is het welletjes geweest. Ik wil trainen om mijn golfhandi- cap terug te brengen van 36 naar 26. Mark van de Ketterij is een waardige opvolger om het culinaire gedachtegoed van de Stadsschuur verder uit te werken. Geluk kig hebben we de beschikking over een team van veertien medewerkers die voor dag en dauw klaar staan om het de klanten naar de zin te maken." Van de Zandt is uit Den Haag afkomstig, waar hij een sigaren zaak bestierde. „Elke week moest ik bij de oude heer Drees, die aan het eind van de advertenties Hang- en sluitwerk Bevestigingsmateriaal Gereedschap Verrijn Stuartweg 6a 4462 GE Goes Tel. 0113-220510 Fax 0113-232625 info@jacobboer.nl www.jacobboer.nl Beeklaan woonde, een doos sigaren bezor gen. Op een gegeven moment rolden we in de tenniswereld en verhuisden we naar Goes om de TSI hal uit te baten. In 1983 kregen we de kans om restaurant De Stadsschuur op te starten. Het is eigen lijk de oude schuur waar Jacoba van Bei eren haar paarden stalde en deze werden beslagen", vertelt Cor van de Zandt. Het zilveren jubileum van zijn onderneming wordt volgend jaar op grootse wijze ge vierd in de Grote Kerk te Goes. Ron Diephout, chefkok van de Stads schuur, maakte de eerste haring op tradi tionele manier schoon en bood deze aan Toine Poppelaars aan. De gedeputeerde verklaarde vervolgens het haringseizoen voor geopend. Pim Gemier werd als één van de trouwste bezoekers van de Haring party onderscheiden met een Lou Bandie hoed en een stenen kruik met Korenwijn. „Ze noemden hem ook wel de burge meester van het Sloegebied in Vlissingen- Oost.", aldus Cor van de Zandt in zijn af scheidsspeech. Cambier Wieland advocaten Markt 16-4571 BG Axel tel. +31 (0)115-563984/fax +31 (0)115-564270 e-mail: advo@cambierwieland.nl mw. E.P. Veneklaas Slots notaris Bij opvolging binnen de familie komt het voor dat een van de kinderen het bedrijf overneemt. Een dergelijke opvolging heeft de nodige financiële en erf rechtelijke consequenties, zowel voor de opvolger als voor de overige erfgena men. Voor de goede verhoudingen binnen de familie is het daarom van belang om tijdig hierover na te denken. Meijling Sarneel Notarissen kan hierbij behulpzaam zijn. Bijvoorbeeld bij het opstellen van een familieplan. Met een testament kan de ouder erfgenamen aanwijzen of personen bevoorde len met bepaalde goederen (legaten). Maar een testament heeft ook een andere functie, van belang voor ondernemers. Daarin kan de testateur regels vastleggen om een erfgenaam te behoeden voor verkeerde omgang met het geërfde. De meest voorkomende vormen zijn: - instelling van een bewind. Totdat de erfgenaam een bepaalde leeftijd heeft bereiktkrijgt iemand anders de verantwoording voor het financiële beleid. Het bewind moet in het belang van de erfgenaam gebeuren. - de oprichting van een stichting. Bij testament richt de erflater een stichting op die de aandelen in zijn BV gaat beheren. De stichting krijgt de aandelen toege wezen en oefent alle rechten uit. De eigenaar van de aandelen ontvangt alle opbrengsten van die aandelen. Het ligt in de praktijk meer voor de hand zo'n stichting al tijdens het leven op te richten en te laten functioneren. - de uitsluitingsclausule waarmee bereikt wordt dat de erfgenaam hetgeen uit een erfenis is verkregen niet behoeft te delen met een ex-partner in geval van echtscheiding. notarissen Biezelingsestraat 9, Kapelle Burgemeester Elenbaasstraat 16, Kruiningen -www.meijiing-sarneel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61