Crisisberaad Vlissingen Hoosbui zet straten blank Werknemers leveren in Fatale bestraling in hospitaal Gent Borselse komt om bij ongeval Ondernemer Hardglazen deuren 10 zie pagina HET WEER: JJuien Woensdag 4 juli 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 155 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Raad terug van reces vanwege problemen rond Scheldeterrein. door Maurits Sep VLISSINGEN - De gemeenteraad van Vlissingen is gisteravond met spoed van vakantie teruggeroepen omdat er problemen zijn ontstaan bij de ontwikkeling van het Schel deterrein. Het college van B en W heeft op het allerlaatste moment moeten besluiten de ontwikkeling van de eerste fase van het terrein niet te gunnen aan één van de vijf bedrij ven die zich daarvoor hadden aan gemeld. Er waren te veel onduide lijkheden over tal van aspecten om tot een verantwoorde keuze te komen, verklaarde verantwoorde lijk wethouder T. Verhage. Als het eeiste deelplan toch aan een pro jectontwikkelaar was gegund, had de gemeente volgens haar wellicht verlies geleden op dat plan, en daardoor mogelijk op het gehele project. Het Scheldeterrein is van cruciaal belang voor de toekomst van Vlissingen. Er moeten in to taal 1800 huizen komen. De betrokken ambtenaren zijn van het project gehaald. Externe deskundigen zijn ingehuurd om de gerezen problemen te onderzoe ken. Zij moeten eind september hun bevindingen presenteren. De onduidelijkheden hebben te ma ken met grondverwerving, sane ring van bodem en water, aanleg van wegen en de projectkosten. Ook was onvoldoende duidelijk of het aantal en het soort woningen dat in de eerste fase (aansluitend aan de binnenstad) moet komen, voldoet aan wat door huizenzoe kers wordt gevraagd. Het college was er 'zeker door ver rast dat de eigen ambtenaren op dit moment te weinig informatie konden geven', erkende Verhage. Zij vindt niet dat die ambtenaren, die vaak al jaren met het pro- Op het laatste moment stelt het Vlissingse college de gunning uit van de ontwikkeling van het Scheldeterrein. Er zijn externe deskundigen ingeschakeld. ject-Scheldeterrein bezig waren, steken hebben laten vallen of er onvoldoende greep op hadden. De inzet van externe deskundigen was desondanks noodzakelijk. „We hebben gezocht naar kwali teit die in huis ontbrak. Of de amb tenaren op hun plek terugkeren, moet later blijken." Droevig (LPV), schokkend (WD), onbegrijpelijk (PSR) en heel verve lend (CDA) luidden reacties na de besloten raadsvergadering. Wat de PSR betreft, moet verantwoorde lijk wethouder Verhage de eer aan zichzelf houden en aftreden. Zo ver wilden anderen nu nog niet gaan. SP, CDA en WD willen met hun oordeel wachten tot eind sep tember het onderzoek klaar is. GOES - Binnen een half uur veranderden sommige straten in Goes gistera vond in wildwaterbanen. Wolkbreuken en onweersbuien zetten rond acht uur lokaal straten, kelders en keukens onder water. Bij de brandweer kwa men meldingen binnen vanuit Schoondijke, Oostburg, Nieuwdorp, Pechiney DEM HAAG - Werknemers profite ren nauwelijks van de aanhouden de economische groei en de krapte op de arbeidsmarkt. Hogere prij zen en lastenverzwaring maken de toch al matige loonstijging vrijwel geheel ongedaan. Dat blijkt uit een rondgang langs inkomensexperts en uit de koopkrachtramingen. De gemiddelde Nederlander moet vol gend jaar zelfs inleveren door de lastenverzwaringen. pagina 7: iedereen gaat erop vooruit, behalve ik GENT - Zeventien kankerpatiënten die in het Universitair Ziekenhuis Gent zijn behandeld voor een her sentumor, zouden verkeerd zijn bestraald. Negen van hen overle den, volgens de krant Le Soir. Het ziekenhuis erkent dat er proble men waren, maar weet niet of die de patiënten fataal zijn geworden. Patiënten zouden een te hoge do sis straling hebben gehad en op de verkeerde plaats zijn bestraald. pagina 9: kankerpatiënten in Gent overleden door verkeerde bestraling KAPELLE - Een 55-jarige inwoonster van de gemeente Borsele is gister ochtend rond kwart voor twaalf om het leven gekomen bij een ver keersongeval op rijksweg A58 bij Kapelle. Zij was met haar auto op de vluchtstrook gestopt, stapte uit en werd door een vrachtauto aan gereden. De vrouw doemde aldus de politie plotseling op. De vracht wagenchauffeur (42) uit het Gel derse Keppel probeerde nog naar links uit te wijken, maar hij kon het ongeluk niet meer voorkomen. Gewone man profiteert niet van economische opleving reageer op www.pzc.nl Avondklok voor criminele jongeren is een goede zaak 86% Bmlns 14% en aas Zeeland: 2, 3, 25 t/m 29, 32; Bin nenland: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 10; Meningen: 11; Beurs: 14; Eco nomie: 15 en 17; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 31; Zomerkrant: 35 t/m 39; Sport: 40 t/m 45; Televi sie: 46 en 47. V'x>" -- Nederland in Vlissingen-Oost en Goes. De brandweer spreekt niet van een stormscenario, maar heeft wel op enkele plaatsen met een tankautospuit het water weggepompt. De buien trokken via West-Brabant door naar Zuid-Holland. foto Willem Mieras. Vandaag is bij u de Ondernemer bezorgd feat. Heeft u de Ondernemer niet ontvangen? Bel gratis met lezersservice 0800 - 0235444 vakkundige montage! VU Glashandel MELIESTE Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 I I I I I 8 711688 555530 KRAS.NL boek online waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 =1 ir Waanzinnig geprijsd! 8 dgn Vliegreis Verona v.a. 749 Liever vliegen? Zie www.kras.nl/24011 Reis mee naar de operastad Verona, waar u gaat genieten van opera's van wereldklasse in de eeuwenoude Arena. Naast deze bij zondere avonden, staat er overdag een ver rassend excursieprogramma gepland naar onder meer het historische Vicenza en het Gardameer. Een absolute topcombinatie! INCLUSIEF: reis per bus, verblijf in goede hotels, 8 x ontbijt en 5 x diner, Nederlandssprekende reisleiding, bezoek aan 3 opera's, het beschreven programma. Juli 14 €599 Aug. 18 €625 Aug. 4 €619 Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Reisnr. EZ 24.010, zie www.kras.nl/24010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1