O AutoTrack.nl 8 1 Dinsdag 3 juli 2007 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl WCT De PZC van 29 juni 2007 opende met de kop 'WCT gaat in de wachtkamer'. Gaat dan eindelijk het gezonde verstand zegevieren. Door blunders van onderzoeker Fon ten Thije kregen Zeeland Seaport en de Zeeuwse politici weer hoop dat alsnog de WCT ge realiseerd kan worden, ondanks de vernietigende uitspraak van de Raad van State. Echter Martin Verbrugge haalde een konijn uit de hoge hoed met de VCT. Wat bleek, grote contai nerschepen kunnen wel degelijk aanmeren in de Quarleshaven. Ook de werkgelegenheid van de VCT is aanzienlijk beter dan die van de WCT. Verder blijkt de zandsuppletie ten behoeve van de estuarine duinen complexer te verlopen dan het Wa terloopkundig Laboratorium te Delft aangaf Een pluim op de hoed van Redt de Kaloot voorzit ter Freddy van Nieulande. Naar ik hoop kan binnenkort het boek geschreven worden over de WCT met als titel 'De opkomst en ondergang van een prestige pro ject'. Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen WCT 2 Een verstandig besluit om de WCT in de wachtkamer te zetten. De provincie hoort bij dit soort projecten niet als ondernemer te opereren. Scoringsdrift van vroege re gedeputeerden zonder rekening te houden met het belang van Zee land. De gevolgen van het plan had men niet goed voor ogen. De aan blik op locatie had men niet in beeld, evenals de overlast voor om wonenden en het imagoverlies voor Zeeland als aantrekkelijk woon- en vakantieprovincie. Het transport door Brabant stuit ook op verzet. Maar je hebt niets meer in te brengen als de dure kade er eenmaal zou liggen. Toenemende internationale con currentie en onder druk staande prijzen maken dat de greep op wat in Zeeland gebeurt afhankelijk wordt van de noodzaak winst te maken. De Chinezen die achter Hesse Noord Natie staan hebben echt geen oog voor de andere kant van Zeeland. Een heel slechte zaak om dat het plan voor de werkgelegen heid helemaal niet nodig is. Hester M.van Rees Marktveld 7, Kloetinge Ziekenhuizen Vertrek spoedeisende hulp uit Vlis- singen (PZC 29 juni 2007). Ik ben zeer benieuwd wat de raden van bestuur van Ziekenhuis Walche ren en Oosterscheldeziekenhuizen met de 'brandbrief van de drie Walcherse colleges van B en W gaan doen. Het is echt van de zotte om de in tensive care, de hartafdeling en het traumacentrum in Goes onder te brengen. Zeker gezien het feit dat Walcheren het dichtstbevolkte ge bied beslaat van Zeeland. Waar zijn ze toch mee bezig daar in het bestuur van genoemde ziekenhui zen? Moeten er echt eerst ernstige za ken gebeuren? Je hebt spoedeisen de hulp nodig en je woont op Wal cheren... sorry mevrouw, mijnheer u moet nog even een half uurtje wachten voordat we in het zieken huis zijnhou nog even vol... dat is toch te gek!!! Zijn de mensen van het bestuur van de ziekenhui zen nou bezig met de mensen die spoedeisende hulp nodig hebben bezig of met eigen belang! N. Marteijn Van Bourgondiëlaan 32, Veere Gemeenten Uitlating Siersema (CDA) over één Zeeuws-Vlaamse gemeente (PZC 30/6) was géén proefballonnetje. In de raadzaal verbazing, behalve bij enkele raadsleden die begin juni het congres van de Vereniging Nederlandse Gemeenten bezoch ten. Jarenlang beijverde Remkes zich voor minder gemeentes, nu 443 naar ca. 200 vanaf 60.000 inwo ners. Van Aartsen gaat nog verder: ri hij wil een gemeentelijk auto noom belastinggebied. Hiertoe worden zelfs grondwetswijzigin gen voorbereid en in september behandeld. Feit is dat de VNG voor aspiraties van het Rijk 1,1 miljard euro heeft binnengehaald tot 2011: fusies gaan er stellig komen. Wat levert dat op? Het ambitieuze dienst verleningsplan zou beter kunnen worden ingevoerd: één loket voor alle overheidsvragen. Veel 'stille' raadsleden verdwijnen. Intussen gaat Terneuzen het stad huis grootschalig verbouwen en Sluis wil een nieuw, zonder dak van stro, gedachtig aan wethouder Wille. Gemeentelijk regeren is na melijk niet willen vooruitzien. T.z.t. komt er namelijk 'gewoon' opnieuw een splinternieuw stad huis. Van uw belastinggeld, natuur lijk. Cees Freeke Rivierenpark 54, Terneuzen Zeeuwse lobby Deze (PZC 29 juni) zal hard moe ten werken om in den Haag het be lang van een schoon rustig en toe- ristvriendelijk Zeeland te beplei ten. De 'Provincie' is er tdch voor de bevolking en niet om zonder enig belang voor de inwoners, een rege ling van uit den Haag te laten op dringen. De kwaliteit van de vis uit de Wes- terschelde. is niet uitzonderlijk slecht, maar wel zo slecht dat je het beter niet kan eten. Mossels willen er nog niet groeien, maar die hebben dan ook schoon water nodig. Hoe dichter bij Belgiëhoe slech ter de kwaliteit van het water. Moeten wij niet eerst eens van on ze zuiderburen eisen dat het water kwaliteit krijgt, zodat er werkelijk van natuur en natuurherstel spra ke kan zijn. Wat de beloofde aqua-cultuur voor de boeren betekent,dat is twij felachtig, men zal het door de slechte kwaliteit van het water ook beter niet kunnen eten. Als eenmaal de kwaliteit van het wa ter goed is komen de felbegeerde trekvogels vanzelf wel. J. Buijs Prelaatweg 5, Aagtekerke Brede school In de PZC van 30 juni staat dat de bouw van de brede school wordt afgeblazen. Volgens Dhr de Jong voldoet het O.B.S gebouw niet meer aan de ei sen van tegenwoordig, allemaal best, dat oordeel is niet aan mij. Maar spreekt hierbij wel dat ook het verenigingsgebouw 'De Uit komst' te klein en versleten is. Weet de heer de long dat geen en kele vereniging daar weg wil, met uitzondering van de muziekvereni ging (bergruimte)? Ik heb nooit een klacht gehad van de tien verenigingen en particulie ren die met plezier gebruik maken van dit gebouw, dat regelmatig on derhouden wordt door de gemeen te Sluis. De heer de long weet niet waar over hij spreekt en is niet op de hoogte, hij hoeft dan ook niet te oordelen over een gebouw dat hem niet aangaat en ook niet te spreken over de rug van andere verenigingen. namens Beheerder Stichting 'De Uit komst' j. Steijaert Violierstraat 12, Breskens De betrouwbaarste check. AutoTrack Maak altijd een proefrit. Een auto kopen van een oud vrouwtje lijkt aantrekkelijk. Maar als zij nooit harder dan 80 heeft gereden, dan zal de auto niet graag meer I00 rijden. Maak daarom altijd een proefrit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8