Twee artsen onder terreurverdachten Buitenland Megaproces Madrid afgerond KRAS.NL Het WILDSCHÖNAU waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697 iffirl Prachtig TOSCANE Mooi KARINTHIË TRASIMEENSE MEER Britse politie houdt inmiddels acht mensen vast voor aanslagen. door onze correspondent Esther Gotink LONDEN - De Britse politie heeft gisteren bevestigd dat twee ver dachten van de mislukte aanslagen in Groot-Brittannië arts zijn. Het gaat om Mohammed Asha (27) en Bilal Abdulla (25), die zijn opge leid in respectievelijk Jordanië en Irak. Zij waren werkzaam in Britse ziekenhuizen. Asha was werkzaam in het North Staffordshire-ziekenhuis in het Noord-Engelse Newcastle-un- der-Lyme en Abdulla in het Royal Alexandra in Paisley, Schotland. Het laatste ziekenhuis ligt nabij het vliegveld van Glasgow waar za terdag een in lichterlaaie staande Jeep Cherokee'de aankomsthal bin nenreed. Abdulla was bijrijder in de jeep en werd ter plaatse gearres teerd. De nog niet geïdentificeerde bestuurder ligt nog met kritieke brandwonden in het ziekenhuis waar Abdulla werkt. Asha werd samen met zijn 27-jari- ge vrouw gearresteerd op de noor delijke snelweg M6. Zijn vader zegt dat hij de zaak aanhangig zal maken bij de koning van Jordanië, omdat hij ervan overtuigd is dat Asha geen enkele connectie met terreuractiviteiten heeft. „Mijn zoon is niet in staat tot zulke da den", reageerde hij. „Niet alle Ara bieren zijn terroristen." De politie heeft gisteren nog drie arrestaties verricht waardoor het aantal men sen dat in verband met de misluk te aanslagen wordt vastgehouden, is opgelopen tot acht. De veiligheidsmaatregelen in Groot-Brittannië zijn inmiddels verder opgevoerd. Voor de Londen- se vliegvelden Heathrow, Gatwick en Stansted stonden de hele dag lange rijen auto's. Bij luchthaven Stansted in het noorden van Lon den is gisteravond voor onbepaal de tijd gesloten wegens een ver dacht pakketje. Niemand mag de hal van de luchthaven in- of uit gaan, berichtte de BBC. Vliegtui gen hebben wel toestemming om te landen of te vertrekken. De auto- strook voor het vliegveld is geheel verlaten. Hier mogen geen auto's meer komen, ook geen taxi's. Zij De Britse politie zoekt naar een 'netwerk' dat de mislukte aansla gen beraamde. Agenten hebben een ruimere bevoegdheid om mensen op straat te fouilleren. worden omgeleid naar verder weg liggende parkeerterreinen. In heel Groot-Brittannië is de poli tie ingeschakeld bij de zoektocht naar een 'netwerk' dat de mislukte aanslagen beraamde. Agenten heb ben een ruimere bevoegdheid ge kregen op straat mensen aan te houden en te fouilleren. Extra mankracht is ingezet bij voetbalsta dions en het tenniscomplex van Wimbledon. Minister Jacqui Smith van Binnen landse Zaken heeft sinds vrijdag al vier spoedvergaderingen gehou den met Cobra, een team van mi nisters en veiligheidsexperts die sa men besluiten welke stappen no dig zijn om het land te bescher men tegen een aanslag. Smith ver klaarde gisteren in het Lagerhuis dat de antiterreurwetgeving op nieuw wordt bekeken en mogelijk in het najaar aangepast. Eén van de belangrijkste veranderingen zou zijn het instellen van een lan ger voorarrest van terreurverdach ten, iets waar ex-premier Tony Blair onvoldoende steun voor wist te verwerven in het Lagerhuis. Volgens Sky News is er nog een derde arts gearresteerd, maar de zender verschafte geen bijzonder heden en de politie wilde het be richt gisteren niet bevestigen. pzc Dinsdag 3 juli 2007 7 Aankomstdata: vrijwel iedere zaterdag van 7/7 t/m 20/10 U verblijft in het gloednieuwe complex Residence II Tombolo. Residence II Tombolo beschikt over o.a. eigen parkeerplaatsen en een zwembad. U heeft de keuze uit twee appartementen. Beide appartementen beschikken over o.a. airconditioning en een balkon of klein terras. Uw verblijf is op basis logies. U verblijft in het plaatsje Principina a Mare aan de Toscaanse kust. In dit gezellige plaatsje kunt u diverse restaurants, barretjes, ijssalons en winkeltjes vinden. De omgeving leent zich uitstekend voor het maken van uitstapjes. Ga bijvoorbeeld een dagje naar de zilveren kust Porte Ercole en Porte Santo Stefano. Hier kunt u genieten van zon, zee en strand! Ook de steden Siena en Pisa zijn een bezoek meer dan waard. Reisnummer AUTO 26.160, zie www.kras.nl/26160 8-/15-daagse autovakantie Oostenrijk AL. Voor nog meer aanbiedingen zie kras.ni! Aankomstdata: zaterdag van 14/7 t/m 22/9 U verblijft in het 3-sterren Hotel Hannes inclusief ontbijt en diner. Dit hotel ligt nabij het centrum van Niederau in het mooie Wildschönau en beschikt over o.a. lift, sfeervolle eetzaal, bar en buitenterras. De omgeving van Niederau heeft een prachtige natuur met hoge bergen, glooiende Alpenweiden en leuke en sfeervolle plaatsjes. Hier kunt u heerlijk wandelen en fietsen. Maar de omgeving heeft meer te bieden! Breng bijvoorbeeld een bezoek aan het oude en gezellige plaatsje Kitzbühel. Dit plaatsje ligt tussen twee hoge bergtoppen. Of bezoek het oudste en kleinste stadje in Tirol, Rattenberg. Hier mag u de glasblazerijen beslist niet missen! Ook kunt u naar het dorpje Brixlegg met de kaarsenfabriek. Reisnummer AUTO 17.532, zie www.kras.nl/17532 Brein achter aanslagen op vier treinen in Madrid blijft onbekend. door onze correspondent Henk van den Boom Barcelona - Wie waren de beden kers en opdrachtgevers van de treinaanslagen in Madrid? Die vraag blijft ook aan het einde van het proces dat bijna vijf maanden heeft geduurd onbeantwoord. Gis teren was in Madrid de laatste dag van het megaproces tegen de 28 verdachten die betrokken waren bij het bloedbad in de vier treinen op 11 maart 2004. Bij de aanslagen kwamen 191 reizigers om en raak ten er 1841 gewond. De verdachten die gisteren de gele genheid kregen voor een laatste woord, ontkennen nog steeds elke betrokkenheid. Hoewel drie van de 28 ervan zijn beschuldigd het brein achter de aanslagen te zijn, is het de aanklagers niet gelukt om te bewijzen waar de plannen zijn gemaakt en wie de leiding had bij de uitvoering ervan. Geen van de drie was op 11 maart in Spanje. Twee andere verdachten zijn ervan beschuldigd de rugzakken met springstoffen in de treinwagons te hebben geplaatst. Zij zijn door drie getuigen gezien, maar hun ver klaringen worden door de verdedi ging aangevochten. De rechtbank doet in oktober uitspraak. Aanslag op toeristen in Jemen eist levens sana'a - Een zelfmoordenaar, naar verluidt verbonden aan het terreur netwerk Al Qaïda, heeft gistermid dag een autobom tot ontploffing gebracht op een toeristische plek in Jemen. Door de explosie bij het archeologische tempelcomplex in de regio Marib zijn zeker zeven Spaanse toeristen gedood en twee van hun Jemenitische chauffeurs. Vijf Spaanse toeristen raakten ge wond. Verenigde Naties bieden Pakistan hulp Islamabad - De Verenigde Naties en andere organisaties hebben gis teren hulp geboden aan Pakistan in de vorm van voedselpakketten, medicijnen en helikopters. Overstromingen door een wervel storm en zware regenval hebben aan ruim zeshonderd mensen het leven gekost in het zuiden van Azië, van wie zeker 117 in het zuid westen van Pakistan. Keniase onderministers vervelen zich dood nairobi - Dertig van de vijftig Ke niase onderministers hebben zich bij de president beklaagd dat zij niks te doen hebben. „Ik ga naar kantoor om de kranten te lezen", aldus de onderminister van Visserij gisteren. Zijn collega van Toerisme en Wild- beheer beklaagt zich erover dat hij beleidswijzigingen op zijn departe ment via de krant moet verne men. Geen doorbraak bij beraad Bush-Poetin kennebunkport - De Amerikaan se president Bush en zijn Russi sche collega Poetin blijven het on eens over de komst van een Ameri kaans rakettenschild in Mid den-Europa. Bush houdt vast aan Polen en Tsjechië als pijlers onder het schild, terwijl Poetin vindt dat ook Rusland moet kunnen mee doen. Zij spraken elkaar in het fa- milieverblijf van de familie Bush. Eerste baby geboren uit ontdooid eitje lyon - De eerste baby die voort komt uit een eitje dat in het labora torium is gerijpt, is in Canada ge boren. Dat maakten onderzoekers gisteren bekend op een medisch congres in Lyon. Het is voor het eerst dat wetenschappers een eitje hebben bevroren, ontdooid, be vrucht en in het laboratorium heb ben laten rijpen. Deze vruchtbaar heidsbehandeling verkeert nog in een onderzoeksstadium. Oudste zoon president Tsjaad dood gevonden parijs - Brahim Déby, de oudste zoon van de president van Tsjaad is gisteren dood aangetroffen in de kelder van het appartementencom plex waar hij woonde in Courbe- voie, een voorstad van Parijs. Justi tie stelt een onderzoek in naar moord. Autopsie wees uit dat hij is gestorven door verstikking met chemicaliën uit een brandblusap- paraat, aldus justitie gisteren. Aankomstdata: zaterdag van 7/7 t/m 29/9 U verblijft in Hotel Torricella inclusief ontbijt en diner. Het hotel beschikt over o.a. een restau rant, huisbar, lounge, terras, tuin, zwembad en een privéstrandje. Het hotel ligt op slechts 200 m van het rustieke Lago di Trasimeno in het plaatsje Torricella di Magione. Maak prachtige tochten door het karakteristieke Toscaanse heuvelland met haar cipressen, olijfbomen en wijngaarden naar o.a. het middeleeuwse Assisi, het indrukwekkende Perugia, de hoofdstad van Umbrië, of het mooie Siena. Het Trasimeense Meer is uitermate geschikt voor water sport of heerlijk zonnen op één van de strandjes aan het meer. Maak prachtige wandelingen of fietstochten en geniet van het mooie uitzicht over het door riet omkraagde meer. Reisnummer AUTO 17.569, zie www.kras.nl/17569 8-/15-daagse autovakantie Italië Tegen bodemprijzen genieten in gloednieuw vakantiepark! Nergens voordeliger,; vanaf vanaf 8-/15-daagse autovakantie Oostenrijk A Aankomstdata: zaterdag van 7/7 t/m 15/9 U verblijft in het 3-sterren Hotel Rossmann inclusief ontbijt en 3-gangen diner. Dit hotel ligt in het centrum van Greifenburg en in het dal van het riviertje de Drau. Het hotel beschikt over o.a. lift, rustiek ingericht restaurant en een Stube. Greifenburg is een leuk dorp gelegen in het dal van het riviertje de Drau. Heel mooi in Greifenburg is het 17e-eeuwse kasteel met een vierkante burchttoren en delen van de middeleeuwse burcht. Ook heeft Greifenburg een leuk marktplein. De omgeving biedt een aantal watersportmogelijkheden zoals zeilen op de Drau en Weissensee. Maak een schitterende tocht over de Nockalmstrasse, een prachtige bochtige weg die u over de almen en door de dalen van Gurktaler Alpen voert. Reisnummer AUTO 17.562, zie www.kras.nl/17562 \t> i Inclusief ontbijt 8-/15-daagse autovakantie Italië V/oor een spotprijs naar het prachtige Toscane! Inclusief ontbijt en diner'. vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7