Romy Hoogendijk titel op de schools 3a kt ag 348 385 .vakantiestunt. Pechvol optreden van Stroo VakantieStunt.nl Tenerife Bulgarije - Sunny Beach Tunesië - Hammamet Turkije - Kemer Griekenland - Rhodos Egypte - Sharm el Sheikh PZC Dinsdag 3 juli 2007 37 Souburgse coureur wordt gehinderd door kapotte schokbreker. HAPERT - Tijdens een nationale mo torcross in Hapert kwamen de Zeeuwen tot goede prestaties. Martin Stroo uit Oost-Souburg had bij de MX i inters in de eerste manche een goede start, maar een kapotte schokbreker gooide roet in het eten. Hij moest zijn tempo da nig verminderen en dan nog had hij moeite om zijn KTM onder controle te houden, in de eerste manche was er toch een achtste plaats, in de tweede manche werd hij vijfde. Bij de MX senioren behaalde Marco Oreel uit Oost-Souburg een vijfde en een zesde plaats in zijn twee manches. In het dagklas sement reed ook Ronald Melse uit Meliskerke zich nog net binnen de top tien. Hij kende problemen door een lekke band. Vlak achter hem werd Sander Weug uit Bors- sele elfde en kwam Thijs Lampio uit Vlissingen op de veertiende plek uit. Bij de MX 2 junioren waren series en een herkansing voorafgaand aan de finale nodig. Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg werd daarin vijfde. Ook medailles voor Wouter Stap en Björn Scherbeijn. door onze sportredactie DORDRECHT - Tijdens de jaargangfi nales in Dordrecht leverden de Zeeuwse zwemmers prima presta ties. De Zeeuwse ploeg pakte drie medailles. Romy Hoogendijk (elf jaar) uit Zie- rikzee en lid van ZV Onderdak be haalde goud op de ïoo meter schoolslag voor meisjes minioren 5. Haar tijd van 1.28,19 was tevens een nieuw Zeeuws record voor elf jarigen was. Eerder dit jaar eiste Hoogendijk brons op tijdens de ti telstrijd op de korte baan. De andere medaille was voor Wou ter Stap (De Stormvogel). De Mid delburger (10) was sneller dan ooit op de 50 meter vlinderslag. Met 38,42 stelde hij zijn persoonlijk re cord met ruim twee seconden scherper. Het was goed voor zilver. Björn Scherbeijn (Scheldestroom) pakte brons. Hij werd derde op de 50 meter vlinderslag in een tijd van 33,69, hetgeen een Zeeuws re cord was voor elfjarigen. Scherbe ijn liet op de 100 meter vrije slag ook nog een snelle 1.09,67 zien, wat ook goed was voor een Mieke van Dort maakt indruk op de 5000 meter vrije slag. Zeeuws record. Hij werd er zesde mee. Tijdens de open waterwedstrijden in Scheerwolde en Bodegraven de den de Zeeuwse zwemmers goede zaken. Zo vielen Lotte Dalmeijer, Mieke van Dort, Simon Edenburg, Nathan Tramper, Iris Dingemanse, laimy Kort, Manon Minneboo en Judith Stap. Bijzonder was de 5000 meter vrije slag bij de vrouwen in Bodegra ven. Over een wedstrijd waarbij stroomafwaarts in de Oude Rijn werd gezwommen tikte Mieke van Dort als snelste bij de jeugd aan, in 1 uur 4 minuten en 56 seconden. Van Dort was in vorm, want daags tevoren in Scheerwolde won zij de 1000 meter en tikte ze als derde aan op de 2500 meter. Simon Edenburg boekte goede re sultaten bij de junioren-school slag. In Scheerwolde won hij de 1000 meter en in Bodegraven de 500 meter. De beste Zeeuwse prestaties bij de mannen senioren kwamen op naam van Jeroen Dellebeke, die in Scheerwolde als elfde eindigde en Bodegraven als twaalfde aantikte op respectievelijkde 2500 en 2000 meter vrije slag. Van der Lijke weer succesvol in België HUISE-ZINGEM - Wielrenner Nick van der Lijke uit Middelburg heeft zondag in het Belgische Huise-Zin- gem de vijfde wedstrijd voor de Beker der Vlaamse Ardennen ge wonnen. Het was voor hem al de derde zege bij de nieuwelingen in deze cyclus. In de tussenstand staat hij tweede, op slechts één punt van de koploper, de Belg Joaquim Du- rant. Brand in tafeltennishal Liefers laat WK aan Spelen in Peking zich voorbij gaan PEKING - In de sporthal voor het ta feltennistoernooi van de Olympi sche Spelen 2008 in Peking is giste ren brand uitgebroken. De oor zaak voor de brand is nog onbe kend. Het complex op de campus van de universiteit van Peking bevond zich nog in aanbouw. De voltooi ing van de hal van bijna 27.000 vierkante meter was voor augus tus gepland. APELDOORN - Gert-Jan Liefers heeft deelname aan het WK at letiek definitief uit zijn hoofd ge zet. „Om een topprestatie neer te zet ten in Osaka had mijn hele voorbe reiding op rolletjes moeten lopen. Met de gatenkaas-voorbereiding die ik nu heb, acht ik de kans op een topklassering in Japan klein", zegt de 28-jarige middenafstandslo per op zijn website. 3* Green Park Studio's Logies v.a. 4* Flamingo Hotel Logies ontbijt v.a. 4* Prima Life Imperial Park Hotel All Inclusive v.a. 5* Meder Resort All Inclusive 3* Filerimos Village Hotel All Inclusive v.a 5* Prima Life Rehana Resort All Inclusive v.a. Bel nu: 0900 9288 (isapimi boek online of loop bij één van onze reisbureaus binnen! MATURIN - Mexico is al zeker van de kwartfinales in de Copa America in Venezuela. Het voetbal elftal van bondscoach Hugo Sanchez won in Vene zuela ook zijn tweede wedstrijd in groep B. E- cuador werd met 2-1 aan de kant gezet. Doel punten van Mexico kwamen op naam van Nery W W M. Castillo en Omar Bravo. PSV'er Edison Mendez scoorde namens Ecuador, dat door de nederlaag is uitgeschakeld voor een plaats bij de laatste acht. Eerder herstelde Brazilië zich van de zwakke start in het toernooi. Het team van bondscoach Dunga, dat zijn eerste wedstrijd verloor van Mexico (0-2), won in Maturin zijn tweede duel wel. Chili was het slachtoffer: 3-0. Robinho (foto) was voor 42.000 toeschouwers de Braziliaanse held. De aanvaller van Real Madrid maakte alle doelpun ten. foto Claudio Cruz/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57