Mentsjov kan zomaar winnen Tankink in Tour KOZIJNEN j ZONWERING GLAS EN 7 JAAR GARANTIE!!! HOGE KORTINGEN OP ZONWERING: Twee kopmannen Caisse d'Epargne Verrassend goed, zonnig geprijsd! President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen voor meer info: T 0118 441944 pzc Dinsdag 3 juli 2007 35 Bram de Groot, Thomas Dekker, Michael Boogerd en Pieter Weening (vlnr) bij de teampresentatie van Rabobank. foto Rick Nederstigt/ANP Kopman van Rabobank zit bij de favorieten voor de Tourzege. door Ad Pertijs valkenburg - Een kleine werk week voor de Tourstart zitten de renners en ploegleiding van Rabo bank met dezelfde vragen als het grote publiek: 'Wat treffen we aan in Londen?' Tijdens de presentatie van het vierkoppige Nederlandse gedeelte van de ploeg (gisteren in Valkenburg) zei Pieter Weening dat het ook hem was opgevallen dat daar de laatste tijd 'wel eens iets de lucht in dreigt te vliegen'. „Niet dat ik er bang voor ben. Het zou sterk zijn als ze in zo'n grote stad uitgerekend mij treffen." Ploegleider Erik Breukink is even min bang voor aanslagen. Voor hem speelt vooral een andere pran gende vraag: „Het is nog steeds niet duidelijk welk peloton in Lon den aan de start staat." Breukink duidt op het feit dat nie mand weet welke renners wel of niet de tsunami van dopingnieuws zullen overleven. Hij beseft ook dat zaterdag zijn kopman Denis Mentsjov als een van de favorieten van start kan gaan. „Op dit mo ment zijn de beide Astana-renners Vinokoerov en Klöden de twee topfavorieten. Daarachter zit een grote groep renners die de ronde ook kunnen gaan winnen. Denis is een van hen." Mocht Vinokoerov alsnog voor tijdig van het toneel verdwijnen door de getuigenissen van Jörg Jaksche, die weliswaar geen na men heeft genoemd, maar die gis teren in een interview met Der Spiegel wel sterke aanwijzingen heeft gegeven in de richting van renners als Valverde en Vino koerov, dan verandert dat volgens Breukink in tactisch opzicht wei nig. „Alles wordt pas anders als je naar het einde toe de gele trui in je be zit hebt. Tot die tijd blijft het een open ronde, waarin het afwachten blijft wie de controle van de koers op zich wil nemen." De ploegleiders Erik Breukink en Erik Dekker presenteerden giste ren een volgens hen ideaal negen tal. „Beter hebben we niet in huis", zei Dekker. Zoals ze volgens hem ook niet beter voorbereid hadden kunnen zijn op de job. Volgens Breukink zijn ploeg, tac tiek en speerpunten vergelijkbaar met die van vorig jaar. „Mentsjov is onze man voor het klassement, Freire is er voor de sprints en Ras mussen komt in beeld wanneer er geklommen wordt. Boogerd is met zijn ervaring van groot belang bij dit alles en we kijken uit naar het debuut van Thomas Dekker." Volgens Erik Dekker kun je Mentsjov aanmerken als een van de topfavorieten. Breukink houdt die rol liever nog even weg bij de in Spanje wonende Rus. „Ten eer ste moeten we ons nu niet rijk gaan rekenen en daarnaast is De- nis een jongen die je niet nerveu zer moet maken dan nodig is." De aanstaande open Tour heeft bij een andere Raborenner het hoofd wel op hol gebracht. „Ik denk dat ik deze Tour ook kan winnen", zegt Michael Rasmussen. „Volgens mij zijn er wel vijftien kandidaten nu." Breukink meent dat de Deen iets te hard van stapel loopt. „Ik zie maar zes of zeven echte favorie ten: naast Vinokoerov, Klöden en Mentsjov zijn dat Evans, Sastre, Valverde en Leipheimer. Michael moet zich gewoon schikken naar het teambelang. 'Schoenmaker blijf je leest', kun je het noemen. Hij is goed in de bergen. Daar moet hij in eerste instantie zijn kansen zoeken. Dan nog kan het zo lopen dat hij op een gegeven moment uitgespeeld kan worden voor het klassement. Maar niet vanaf de start dus." Als Vinokoerov de Tour niet zou mogen rijden, is Rabo-kopman Mentsjov een serieuze kandidaat voor de eindoverwinning in de Tour de France. Londen - De Nederlandse wielren- ners Bram Tankink en Steven de Jongh gaan zaterdag definitief van start in de Tour. Beide coureurs zijn opgenomen in de selectie van de Belgische ploeg Quick Step. De andere renners zijn Tom Boo- nen (België), Carlos Barredo (Span je), Juan Manuel Garate (Spanje), Matteo Tossato (Italië), Sebastien Rosseler (België), Gert Steegmans (België) en Cedric Vasseur (Frank rijk). londen - De Spaanse wielerploeg Caisse d'Epargne rekent op de Spanjaarden Oscar Pereiro en Ale jandro Valverde voor het eindklas sement van de Tour. Ook de Rus Vladimir Karpets, winnaar van de Ronde van Zwitserland, wordt meegenomen door de formatie. De Italiaanse ploeg Lampre gokt op de sprinters. Met Daniele Ben- nati en Danilo Napolitano zijn twee snelle jongens in het team op genomen. AG2R laat de sprinter jean-Patrick Nazon juist thuis. Kopman in de Tour is de Franse kampioen Chris- tophe Moreau, dit seizoen eind winnaar van de Dauphiné Libéré. Bij T-Mobile wordt de zieke Itali aan GiuSeppe Guerini vervangen door de Duitser Bert Grabsch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55