Pyeongchang is favoriet voor Spelen 2014 Stratenloopcircuit start in Zoutelande Regen zit tennissers dwars 34 Dinsdag 3 juli 2007 PZC W De koplopers tijdens een eerdere editie van de stratenloop in Zoutelande. foto Ruben Oreel IOC wijst morgen in Guatemala de Winterspelen toe. door Gijs van Oosten den haag - De leden van het Inter nationaal Olympisch Comité stem men morgenavond in Guatemala over de toewijzing van de Olympi sche Winterspelen in 2014. Er zijn drie kandidaatsteden: Sotsji (Rus land), Salzburg (Oostenrijk) en Pyeongchang (Zuid-Korea). Sotsji is een bijzondere kandidaat, omdat de stad aan de Zwarte Zee het in economisch opzicht vooral moet hebben van het zomertoeris- me. Sotsji staat voor wuivende pal men, niet voor met sneeuw bedek te sparren. Op een krakkemikkig skiliftje na is er momenteel niet veel in de om geving van Sotsji dat aan een win tersportgebied doet denken. Maar met geld (begroting: r miljard eu ro) is alles te koop. De benodigde faciliteiten en accommodaties wor den vanaf de grond opgebouwd. Het is de bedoeling dat Sotsji na 2014 het wintersportcentrum van Rusland wordt. Het plan van Sotsji bestaat uit twee clusters: sneeuw in de ber gen (op 50 kilometer afstand) en ijs aan de zee. Schaatsen, kunstrij den, ijshockey, curling, het olym pisch dorp en het perscentrum worden naast het vliegveld in een gloednieuw Olympisch Park op loopafstand van elkaar aangelegd. Salzburg is een logische kandidaat met skigebieden in Bischofshofen en Flachau in het achterland. De stad pronkt met de cultuur, roman tiek en een wintersporttraditie van meer dan honderd jaar. Het Oostenrijkse plan omvat, net als in Sotsji, een sneeuw- en een ijscluster op 68 kilometer van el kaar. Voor de sleesporten moeten de atleten de grens over naar Schö- nau am Königssee in Duitsland, op 27 kilometer van Salzburg. Het concept is gebaseerd op be staande en enkele tijdelijke facilitei ten, zoals de schaatshal. Er wordt minder gebouwd dan in Sotsji. Salzburg was in 2003 al kandidaat voor de Olympische Spelen in 2010, maar dolf toen met slechts 16 van de 107 stemmen het onder spit tegen Vancouver. Pyeongchang is de favoriet voor de organisatie van de Olympische Spelen in 2014. Een maand gele den was de onafhankelijke evalua tiecommissie van het IOC in haar rapport lovend over de kandida tuur van de Koreanen. Pyeongchang, niet te verwarren met de Noord-Koreaanse hoofd stad Pyongyang, doet het anders dan Sotsji en Salzburg. Weliswaar bestaat het plan uit twee clusters, maar in Pyeongchang staan de sneeuwsporten centraal en vor men de schaatssporten in het aan zee gelegen Gangreung een soort dependance. De afstand tussen de twee steden behelst een reistijd van niet meer dan een halfuur over de weg of over het spoor. Pyeongchang was in 2003 ook al kandidaat voor de Spelen van 2010. De Koreanen verrasten toen in een eerste ronde met 53 stem men tegen 40 voor Vancouver. De Canadezen behaalden in de twee de ronde de meerderheid toen het blok van Salzburgstemmers naar Vancouver bewoog. 1^ Sotsji, Salzburg en Pyeongchang zijn in de race voor de Winterspe len van 2014. Morgen wordt be kend welke stad ze krijgt toege wezen. Oud-winnaars Niels Koole en Miquel van Tongeren favorieten. door onze sportredactie goes - Het inmidddels traditione le PZC-stratenloopcircuit gaat mor gen in Zoutelande van start. Vrij wel alle Zeeuwse toppers zijn pre sent tijdens de vijf wedstrijden over zeven tot tien kilometer. Favorieten zijn oud-winnaars Niels Koole (Zoutelande) en Mi quel van Tongeren (Middelburg. Beide lopers zijn ondertussen vete raan, maar hebben zich bij de se nioren ingeschreven. De jeugd wordt vertegenwoordigd door de Vlissingers Tim Pleijte en Michel Schrier. Zij maken deel uit van de trainingsgroep van Dynami ca die in augustus 2006 is ont staan. Inmiddels doen er al meer dan twaalf atleten en atletes aan mee. Doel van de trainingen is om elkaar te stimuleren en er uiteinde lijk ook beter van te worden. Mor gen presenteren zeven leden - on der wie Pleijte, Schier en kansheb ster bij de vrouwen Marianne de Kok - zich voor het eerst als team. Van de andere kanshebbers zit Gert-Jan Smit (29) uit Goes er ge zien zijn leeftijd net tussenin. Ge- Leonie Ton is na blessureleed weer helemaal terug let op zijn Zeeuwse titel op de 800 meter kan hij voor een verrassing zorgen. De deelname van Theo Ra- bout (Aardenburg) en Arjan Beije (Burgh-Haamstede), meervoudig winnaar in Zoutelande, zou het deelnemersveld nog sterker ma ken. Franky Beljaars uit Vlissingen gaat voor de zege bij de masters H35- Bij de vrouwen is Delta Sport-atle- te Leonie Ton uit Colijnsplaat favo riete. Zij is weer helemaal terug na dat ze door blessures en werk een aantal jaren uit beeld is geweest. Het weerwerk voor Ton moet ko men van Chantal Koole, Nicole Constandse (beiden Middelburg) en de masters D35 Marianne de Kok (Lewedorp) en Annet van der Linde (Goes). De beste vier resultaten tellen mee voor de eindklassering voor atle ten die voor het gehele circuit heb ben ingeschreven. Er zijn inmid dels meer dan 130 inschrijvingen. Programma: 4 juli Zoutelande 9.4 km, 11 juli Domburg 9.6 km, 18 juli Westka- pelle 8 km, 25 juli Burgh Haamstede 9.9 km, 1 augustus Vlissingen 7.2 km. oost-souburg - Het waren Wim- bledon-achtige taferelen bij het Open Souburgtoemooi. De regen zorgde er gisteren voor dat wed strijden regelmatig moesten wor den onderbroken. Tussen de regen door werden de kwalificaties voor het hoofdtoernooi van het natio naal ranglijsttoernooi afgewerkt. Daarin bereikte Johnny Quaak de volgende ronde. De speler uit Burgh-Haamstede was één van de spelers die zich af en toe met volle vaart naar een droge plek haastten. Vandaag moet hij nog twee wed strijden winnen om toegelaten te worden tot het hoofdtoernooi. Dat is mogelijk tegen Vlissinger Piet Nagel, die met zijn enkelhan- dige backhand enkele rake klap pen uitdeelde aan Rogier van Housselt uit Oost-Souburg: 6-3 en 6-2. Van Housselts clubgenoot Ser ge van Bremen won zijn eerste par tij tegen Jasper Smit in drie sets, maar was daarna volslagen kans loos tegen Freek Mooren, de enige 2-speler in de kwalificaties. Van der Lem trainer bij voetbalclub in Dubai almere - Gerard van der Lem gaat als hoofdtrainer aan de slag bij Sharjah in Dubai. De 54-jarige trai ner neemt Co Jager mee als assistent. Jager had weliswaar nog een doorlopende verbintenis bij FC Omniworld, maar de club uit de eerste divisie meldde gisteren dat Jager met Van der Lem mee mag. Het tweetal heeft bij Sharjah voor één seizoen getekend. Wim de Waal pakt titel bij de Waod schoondijke - Axelaar Wim de Waal is gisteravond in Schoon- dijke Nederlands kampioen van de Waod geworden. De oud-prof finishte weliswaar als tweede in een wedstrijd voor de A en B-cate- gorie van de vrije bond, maar werd verslagen door een Belg: Franky van Oyen uit het Belgische Machelen. Vorig jaar was De Waal nog natio naal kampioen bij de masters. Van der Meet bereikt hoofdschema Castricum castricum - Tennisster Angelique van der Meet heeft zich via de kwalificaties geplaatst voor de Bies- terbos Open, het belangrijkste in ternationale jeugdtoernooi van Ne derland. De speelster uit 's-Heer Abtskerke overleefde in Castricum drie kwalificatierondes en speelt vandaag haar eerste-rondepartij. Lesley Kerkhove uit Zierikzee, die een wildcard kreeg, begint tegen Linda Abu Mushraf uit Bahrein. Zeilboot Roark bevestigt favorietenrol goes - Op de derde dag van de Del- taweek heeft de Roark van Rotter dammer Kees Kaan een zege ge boekt in de klasse ORC B 1 en 2. Het schip was het snelst van Zie rikzee naar Sint-Annaland. In twee categorieën won een Zeeuwse equipe: Danker Rijk uit 's-Heer Arendskerke was eerste bij de rond- en platbodems klasse C, Rob Nagelkerke uit Heinkenszand zege vierde bij de ongemeten boten. UITSLAGEN TENNIS Londen. Wimbledon. Mannen, derde ronde: Berdych (Tsj/7)-Lee (ZKo) 6-4 7-6 (2) 7-6 (3), Baghdatis (Cyp/10) -Nalbandian (Arg/23) 6-2 7-5 6-0, Joezjni (WRu/14)-Nieminen (Fin/18) 7-5 7-6 (5) 6-3, Björkman (Zwe/19)-Arthurs (Aus) 6-2 6-1 6-4. Vrouwen, vierde ronde: Krajicek (Ned/31)- Granville (VSt) 6-3 6-4, Henin (Bel/1 )-Schny- der (Zwi/15) 6-2 6-2, Serena Williams (VSt/7)-Hantuchova (Slw) 6-2 6-7 (2) 6-2. Der de ronde: Koeznetsova (Rus/5)-Radwanska (Pol) 6-2 6-3, Ivanovic (Ser/6)-Rezai (Fra) 6-3 6-2, Petrova (Rus/11)-Ruano Pascual (Spa) 6-3 7-6 (3), Paszek (Oos)-Dementjeva (Rus/12) 3-6 6-2 6-3, Vaidisova (Tsj/14)-Azarenka (WRu) 6-4 6-2, Venus Williams (VSt/23)-Mori- gami (Jap) 6-2 3-6 7-5. WIELRENNEN Ronde van Schoondijke. Waod-wedstrijd, A/B-categorie: 1. Franky van Oyen (B), 2. Wim de Waal (Axel), 3. Kristof Muys (B), 4. Jo hnny van der Klooster (Lewedorp), 5. Patrick van Renterghem (B), 6. Peter Mol (Kapelle). ZEILEN Deltaweek. Zierikzee-Sint-Annaland. ORC-B klasse 1en 2: 1. Roark van Kees Kaan (Rotter dam), 2. Spirit Lady van John Dijkstra (Arne- muiden), 3. Hang/on van C Ackermans (Bre da). ORC- B klasse 3: 1. Krachtig-nekem van schipper Ketels (Teteringen), 2. Boombastic van T van der Beek (Bergen op Zoom), 3. Twee gezusters van Hans Zuiderbaan en het ta lententeam (Terneuzen). ORC-B klasse 4 en 5: 1. Impulse van C. Baas (Weteringbrug), 2. Lazy Sunday van H. de Vos (Oost-Souburg), 3. Vier- go van L Adema (Middelburg). Rond- en Plat bodems klasse B: 1. Nieuwe Maen van Ede van der Dussen (Moergestel), 2. Strandloper van schipper Schotman (Den Haag), 3. Visa rend van R. Kaan (Leidschendam). Rond- en Platbodems klasse C: 1. Swarte Parel van Dan ker Rijk ('s-Heer Arendskerke), 2. Het Roode klif van schipper N. Feddes (Utrecht), 3. Dron- cke Oort van schipper D. van Duivendijk (Tho- len). Ongemeten boten: 1. Uilenspiegel van Rob Nagelkerke (Heinkenszand), 2. Half Moon van Bert Janssen (Antwerpen), 3. Ocean Breeze van Ad Mutsaers (Goes), voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA TENNIS Kwalificaties nationaal ranglijsttoernooi Open Souburg. Locatie: tennisvereniging Oost-Souburg. Aanvang: 10.00 uur. Open Souburgtoemooi. Locatie: tennisvereni ging Oost-Souburg. Aanvang: 9.00 uur. Roompot open dubbeltoernooi. Locatie: ten nisvereniging De Puye te 's-Heer Hendrikskin deren. Aanvang: 18.00 uur. Rabo Sluuskilletoernooi. Locatie: tennisvere niging Sluiskil. Aanvang: 17.30 uur. Mosseltoernooi. Locatie: tennisvereniging De Bru-Tén te Bruinisse. Aanvang: 17.30 uur. Eendrachttoernooi. Locatie: tennisvereniging Egedima te Tholen. Aanvang: 18.00 uur. Open Vlastoernooi. Locatie: tennisvereniging De Eikenhof te Koewacht. Aanvang: 18.00 uur. Open Rabotoernooi. Locatie: tennisvereniging Gravelsteps te Schoondijke. Aanvang: 18.00 uur. VOETBAL Vriendschappelijk. Zeeuws elftal-Germinal Beerschot. Locatie: voetbalterrein Sluis. Aan vang: 19.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54