Herinneringen aan d Het is meer dan alleen een kinderboerderij 30 _L PZC door Stefan Hopmans Tussen tientallen rijen peren bomen dwarrelen koolwit jes en vlokken honderden madeliefjes. Grenzend aan dat na tuurschoon in Kapelle, de Bieze- lingse kant, staat het Fruitteeltmu seum. Fruitteelt is sinds het eind van de negentiende eeuw een belangrijke bron van inkomsten voor de Zuid-Bevelandse boeren. Het mu seum geeft een overzicht van fruit in taal en cultuur en van de techni sche ontwikkelingen van de fruit teelt door de jaren heen. Een selec tie van een aantal bezienswaardig heden: Onder het kopje klein en kostbaar staan verstopt op het laagste ni veau van een vitrine enkele aard beienpotjes. Deze kleine aardewer ken schaaltjes werden vanaf de late middeleeuwen gebruikt in de grotere Hollandse en Friese ste den. Zoals te zien is op verschillen de schilderijen uit die tijd, at de ge goede burgerij met veel genoegen aardbeien uit de potjes. Kapelle had jarenlang een fruitvei ling. Waar in Goes en Krabbendij- ke veel appels en peren werden verkocht, kwamen fruittelers en -kopers in Kapelle bij elkaar om bessen, bramen en frambozen te verhandelen. Nadat de fruitmarkt in de jaren '60 te maken had met overschotten, werd de Kapelse fruitveiling overbodig. En daar mee ook de houten veilingklok, die nu statig aan de muur van het museum hangt. De bezoeker kan Geen mooiere provincie dan Zeeland, ledereen die er woont, heeft wel zijn favoriete plekje. Een prachtig stil strandje, de mooiste toren of de leukste duinwandeling; iaat het ons weten! In de rubriek Aanbevolen geven we tips van lezers door aan lezers. Mail uw favoriete plek naar ons: Kijk ook op onze site: ZOMERAGENDA OP PAD Historische markt Veere, 10.00-17.00 uur; Stilte-avond Stilte-avonden, voor bezinning en gebed. Kerk open voor bezichtiging. Domburg, Sint-Willibrorduskapel, 20.30-21.30 uur. Boekentafel Boekentafel met nieuwe boeken en orgel spel. Wereldwinkel aanwezig. Kerk open voor bezichting. Domburg, Dorpskerk, 20.30-21.30 uur. Toeristenworkshop Tijdens de Toeristenworkshop Djembé 2007 wordt in een sfeervolle studio in een boerenschuur in Zonnemaire djem- bé-les voor beginners gegeven, ledereen van 8 tot 80 jaar is welkom. Samen spe len en gezelligheid staan voorop. Aanmelden bij Inte Feelders, 0111-402999 of 06-48 57 49 42. Zonnemaire, Rietdijk 11, 10.00-11.30 uur THEATER Pikovaja Dama Pikovaja Dama (Schoppenvrouw). Op een na beroemdste opera van Tsjaikofski (na Jevgeny Onegin) en ook gebaseerd op een roman van Poesjkin. Cent, Vlaamse Opera, 20.00 uur. FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Shrek the Third: 13.45, 16.00, 18.30 en 21.30 uur; Shrek De Der de: 13.45, 16.00 en 18.30 uur; Die Hard 4.0: 16.00, 18.30 en 21.15 uur; Haaibaai: 13.45 uur; Ocean's Thirteen: 20.45 uur; Pirates of the Caribbean 3: 13.45, 18.30 en 20.45 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Mother of mine: 20.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater, Haaibaai: 14.00 uur; Death Proof: 20.00 uur; TERNEUZEN Merral, Die Hard 4.0: 16.00 en 20.00 uur; Ocean's Thirteen: 20.15 uur; Pirates De stranden en Deltawerken vormen het parcours van de kampeertocht. Vandaag het 1 ÜMÜ kilometer). Informatie-w Op de Oosterschelde wordt tot8 juli de Deltaweek gehouden, een zeilevem ment voor kajuitjachten met kort en lange wedstrijden. Informatie: www.deltaweek.nl tel. 06-53984792 (ma t/m do 19.00-22.00 uur). Kinderboerderij de Hollandsche Hoeve in Goes. foto Willem Mieras groeid is tot een waar landbouwbe drijf Op de boerderij zijn veel bij zondere dierenrassen te vinden. Niet alleen schapen en geiten maar ook oud-Hollandse koeien- rassen zoals een Groninger Blaar kop en een Lakenvelder. Daarnaast is er een speciale 'knuffelhoek' in gericht waar kinderen in contact kunnen komen met cavia's en ko nijnen. De Klepperhoeve biedt ook de mogelijkheid om kinder feestjes te organiseren en buiten schoolse activiteiten." 3 Kinderboerderij 'de Punt' in Zierikzee organiseert leuke evenementen zoals het ge boortefeest en het lentefeest, aldus Ina Braber uit Zierikzee. De kinderboerderij biedt de bezoe kers de gelegenheid om gezellig een kopje koffie te drinken en de dieren te knuffelen in de knuffels tal. De kinderen kunnen zich vervol gens uitleven in het naastgelegen speeltuintje. Medewerkers van de stichting 'het GORS' verzorgen de dieren en de boerderij. Dit zijn medewerkers die een licha melijke functiebeperking of een verstandelijke functiebeperking hebben en veel enthousiasme uit stralen. 4 Andrea Bakker uit Terneu- zen vindt dat de kinderboer derij in die plaats in een hele mooie omgeving ligt en dat maakt de kinderboerderij volgens haar, zo aantrekkelijk. Bezoekers kunnen zowel van de kinderboer derij als van de mooie natuur ge nieten. Daarnaast werkt de kinder boerderij samen met stichting Tra gel. Dit is een stichting die mensen die een verstandelijke beperking hebben voorzien van werk. De kin derboerderij organiseert vaak klei ne evenementen zoals een ezel wandeling en 'schaapscheren'. De ezelwandeling vindt dit jaar plaats in het derde weekeinde van sep tember. 5 Kinderboerderij het Lams- oortje in Sint-Maartensdijk was voorheen eigendom van een stichting maar tegen woordig maakt de boerderij deel uit van camping de Muie in Sint Maartensdijk, zegt beheerster Nico le Bakker. Het biedt een meerwaar de voor de campinggasten. Maar ook de lokale bevolking kan de die ren op de kinderboerderij een be zoekje brengen. Morgen komen de fraaiste wandel tochten aan bod. Welke kunt u aan bevelen? kinderboerderij a?n-West ^'hgbaao-f*0 A256 C0ES De Poel mag *fh' AANBEVOLEN) Waar zijn in Zee land de leukste kinderboerderij en te vinden en waarom? Ellen Verlinde uit Goes vindt dat de Hollandsche Hoeve in haar woonplaats zich in een uitermate mooie omge ving bevindt. )e kan er uitstekend wandelen en ontspannen. De Hollandsche Hoe ve is niet zomaar een kinderboer derij. Het biedt naast de kinder boerderij ook andere speelmogelijk- heden zoals een midgetgolfbaan, een speeltuin en een subtropisch zwembad. Voor elke doelgroep is er wat wils. De kinderen kunnen zich prima vermaken met de dieren en de ouders kunnen een bezoekje breng en aan het ambachtencentrum. 'De Hollandsche Hoeve' is meer dan alleen een kinderboerderij. Annemarie Koppelaar uit J_ Middelburg zegt: „De Klep perhoeve is een ouderwetse boerderij die begonnen is met een boerenschuur en die uitge- Of schrijf ons: Zomerredactie PZC, Postbus 31, 4460 AA Coes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50