Zeeland domme pech' naar de onderzeeër domper op het geheel, echt belabberd geregeld Ethische wind Waardering voor specialist PZC Dinsdag 3 juli 2007 j 3 Roosendaal om 08.15 uur (vrijdag) en om 09.15 uur (zaterdag en zon dag). De laatste extra trein verlaat Roosendaal om 21.15 uur (vrijdag, zaterdag, zondag). De eerste extra trein uit Vlissingen vertrekt op vrij dag om 09.45 uur, op zaterdag en zondag om 10.45 uur. De laatste extra trein verlaat Vlissingen op NS zet in verband met de Zeeuwse Marinedagen in Vlissin gen twee extra treinen per uur in tussen Roosendaal en Vlissin gen vrijdag, zaterdag en zondag om 22.45 uur. De veerdienst Vlissingen-Breskens verzorgt geen extra afvaarten. De laatste boot verlaat Vlissingen om 21.50 uur. Mochten er dan meer mensen mee willen dan op de boot kunnen, dan worden zij ook overgezet. Desnoods wordt daar voor extra gevaren. Vakantieverkeer dat naar de Wal- cherse kust wil, wordt vanaf de A58 omgeleid via Goes en Noord-Beveland naar Vrouwenpol der. COMMENTAAR Premier Balkenende leek het alleenrecht te hebben op normen en waarden. Maar met het aantreden van André Rouvoet als minister van Jeugd en Gezin, ging er een nog straffere ethische wind waaien. Weg met de morele vrijblijvendheid van de jaren negentig, zo betoogde de voorman van de Christenunie. Zijn pleidooi voor meer gemeenschapszin, spreekt veel mensen aan. In de recentste plannen op het terrein van jeugd en gezin wordt gepleit voor harde aanpak van ouders van criminele jongeren. Opvallend is dat deze plannen uit de koker van CDA en PvdA komen. De meerderheid van de Kamer steunt het voorstel van het CDA dat de politie ook bij jongeren onder de 16 jaar een blaastest moet kunnen afnemen. De PvdA wil dat ouders van kinderen die voor overlast zorgen gedwongen worden om deze lastpakken 's avonds na negen uur binnen te houden. Het CDA stelt voor om ouders van overlast veroorzakende kinderen voorwaardelijk onder toezicht te stellen. De regeringsfracties en de bewindslieden kiezen met deze en andere voorstellen de laatste tijd wel erg gemakkelijk voor repressieve maatregelen. Die aanpak spreekt veel mensen wellicht aan, maar holt het zelfbeschikkingsrecht van de burger uit. www.interieur-paauwe.nl Zuidweg 20a Zonnemaire 0111 401318 GOES - De waardering voor specia listen in de Zeeuwse ziekenhuizen is groot. Dat blijkt uit onderzoek van Elsevier. Het opinieblad vroeg medici en beleidsmakers welke zie kenhuizen opvallen door een hoge medische kwaliteit en praktijk. Van negentien specialismen werd een top-io samengesteld. Het Zie kenhuis Walcheren komt daar vijf keer in voor, waarbij oncologie en plastisch chirurgie op de tweede plek staan. ZorgSaam Zeeuws- Vlaanderen heeft landelijk de bes te neurologen en de op één na bes te orthopeden. Het Oosterschelde- ziekenhuis komt twee keer voor in de lijst en scoort het hoogst (5e) met oogheelkunde. ven kon hij pas naar huis. „De si tuatie achteraf heeft meer indruk gemaakt dan het concert zelf We konden pas om één uur in de bus stappen. De meeste mensen ble ven rustig wachten, maar anderen sprongen voor de bussen. Bij het parkeerterrein was het een grote chaos. Twee tractors waren bezig met slepen. Ik wist al dat het foute boel was, want 's middags was het grasveld al modderig. Toen had de organisatie moeten ingrijpen en het parkeerterrein moeten slui ten." Miranda Heule uit Oostburg: „We zijn te voet naar het parkeerter rein bij Renesse gegaan, maar uit eindelijk hadden we net zo goed op de bus kunnen wachten. We waren één van de laatsten die van het parkeerterrein af kwamen. Er lagen geen houtsnippers op het parkeerterrein en alleen aan de zij- 'De situatie achteraf heeft meer indruk gemaakt dan het concert zelf kant lagen platen. We hebben de auto geprobeerd te duwen, maar er stond een massa water voor ons. We zijn toen verschillende mensen gaan helpen. We dachten: 'hoe meer auto's we uit de blub ber trekken, hoe eerder wij aan de beurt zijn'. Gelukkig had ik droge kleren bij me. Dat scheelde. Maar, dit was een domper op het geheel. Het was echt belabberd geregeld. De organisatie heeft de verant woording en had dit kunnen voor zien." „Ik ga er nooit meer naartoe", zegt lordy Marteijn uit Middelburg re soluut. Hij vond het busvervoer slecht ge regeld. „Op geen één bus stond waar hij naartoe ging. Wij waren om half elf weggegaan bij het con cert. Toevallig konden we toen net een bus in glippen. De bussen zou den bovendien gratis zijn, maar in eens moest je er zes euro per per soon voor betalen." Vervolgens stond Marteijn tot ze ven uur 's ochtends vast op het parkeerterrein. „Er waren veel te weinig platen om overheen te rijden. We kwa men helemaal vast te zitten. Toen wist ik: dit gaat nog heel lang du ren. We bleven maar zwaaien naar de tractors. Elke keer dachten we: zou die voor ons zijn? De organisa tie was al die tijd nergens te beken nen. Gelukkig kwam de brand weer om vier uur met broodjes en koffie. Echt hulde aan de mensen die ons geholpen hebben." foto Ronald den Dekker Bezoekers aan Concert at Sea in de stromende regen op weg naar huis. Vrouwenpolder Adviesomleiding voor vakantiegangers N256 Middelburg kVlissingen indien nodig extra fiets/ voetveer I Parkeren op terrein 1 Cobelfret, busverbinding 1 naar station Vlissingen Breskens Parkeren en vervoer naar Zeeuwse Marinedagen PZC Felix Binicewicz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3