'Een typisch geval van Zeeland In acht minuten met de pendelbus Het was een PZC Vakantie De krant 4 weken voor €9,95! 2 I Dinsdag 3 juli 2007 PZC T* - MARLEEN BLOMMAERT Tt i Jt- De vakantie is begonnen. Loom en lui beginnen onze dagen pas als we er normaal al een halve dag hebben opzitten. De wekker is omgetoverd in een radio. In plaats van het alarm signaal maakt de zachte stem van Rob Trip ons wakker, of niet als we ons nog eens omdraaien. Het bevalt iedereen erg goed. Dit mediterrane tempo in de druilerige delta. Geen brood, geen nood dan gaan we even op het gemakje naar de bakker. Geen eten in huis, dan kijken we rustig op de markt wat we vandaag zullen eten. Geen vier dagen vooruit groenten kopen zodat op de laatste dag alles verlept de pan in moet. En in plaats van het diepgevro- Langzaam wordt ren ge^kt iosbikken in de pan het Stil in komt er nu een versgesneden lapje uit de koelkast gegleden. mijn hoofd Met name de ochtend contras teert, geen jacht op onschuldige kinderen die borstel, gymkle- ren, tafelschrift of vriendenboekje hebben zoekgemaakt. En vooral niet het hoofd vol met onzichtbare lijstjes. Langzaam wordt het stil in mijn hoofd. De stilte geeft ruimte aan de schoonheid van het wisselvallige weer. De felle opklaringen, de donkere luchten en het bijbeho rende kleurenspel. Terwijl we loom in de serre hangen, schuilend voor de regen laat ik me in een gesprek verbazen door mijn kinderen, die in hun ontwikkeling steeds een stapje verder blijken dan ik denk. Ik weet dat ik aan het eind van de zes weken denk: „Zo is het wel mooi geweest." Maar de eerste vakantiedag is hemels. COLOFON DIRECTIE Directeur/uitgever: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen pjansen@pzc.nl Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon (alkroon@pzc.nl) CENTRALE REDACTIE redactie@pzc.nl, tel. 0113-315500, fax 0113-315609 KANTOREN Goes: Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500 Middelburg: Buitenruststraat 18, Postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45, Post bus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee: Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111-454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ABONNEMENTSPRIJZEN Maand €21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal €61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Voor toezending per post geldt een toe slag. Abonnementenadministratie, fotoservice, abonneevoordeel Bel lezersservice 0800-0231231, dagelijks 8.00-17.00, za terdag tot 12.00 uur, of mail lezersservice@pzc.nl; fax 076-5312330. Postadres: Lezersservice PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Beëindigen abon- nement uiterlijk één maand voor het ein de van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing) ADVERTENTIES Verkoopteam Zeeland: 0113-315520, fax 0113-315529. teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: tel. 055- 5388000, fax 055-5388210, arbeids- markt@wegenerdagbladen.nl. Business to business, onroerend goed, educatie- en zorgadvertenties: tel. 076-5312277, fax 076-5312274, segmentteam@pzc.nl Publicatierecht beeldende kunst: via Beeldrecht. Auteursrecht: voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoe ring van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Weg ener en zorgvuldig geselecteerde partners. In dien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruik van uw e-mailadres wilt intrekken, kunt u een briefje sturen naar: PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis lezersservice 0800-0231231. maandag t/m vrijdag 7.00-17.00 uur, zater dag 8.00-12.00 uur. Voor veel bezoekers viel zaterdagavond de thuisreis na Concert at Sea in het water. Heeft de organisatie steken laten vallen? Daar wordt verschillend over gedacht. door Ernst Jan Rozendaal De organisatie is niets te verwijten. Van na latigheid is geen spra ke. Dat zegt burge meester J. Asselbergs van Schouwen-Duiveland, terug blikkend op de afloop van Concert at Sea. Dat neemt niet weg dat de evaluatie nog wel een aantal 'ver- beterpunten' zal opleveren. „We zouden pas nalatig zijn als we niet heel goed gaan kijken wat er mis ging, of we daar van tevoren iets aan kunnen doen en hoe we het dus volgend jaar gaan aanpakken." Het festival zelf verliep afgelopen zaterdag vlekkeloos. Maar kort voor het einde ging het keihard re genen. De grootste regenbui van die avond in Nederland viel pre cies bovenop het festivalterrein. „Achtendertig millimeter", zegt As- selberg. „In Zierikzee viel acht mil limeter. Ik had het liever anders om gehad." Gevolg was dat ruim vijftigduizend festivalbezoekers zo snel mogelijk naar huis wilden. Daarvoor waren ze aangewezen op bussen - 250 in totaal - die hen naar de omliggende parkeerterrei nen moesten vervoeren. „Als waar ook in Nederland vijftigduizend mensen tegelijkertijd weg willen, dan zitten ze niet allemaal binnen een half uur in de bus", stelt Assel bergs. „Dat is begrijpelijk. Maar veel mensen moesten te lang wachten. Dat is een aandachts punt in de evaluatie." Veel auto's kwamen bovendien vast te zitten in de modder op de als parkeerterrein ingerichte wei landen. Hoewel de organisatie trac toren klaar had staan, nam het los trekken veel tijd in beslag. De laat ste festivalbezoekers reden in de ochtenduren uit Renesse weg. „Er was rekening gehouden met zware regenval", aldus Asselbergs. „Op de parkeerterreinen lagen metalen platen en houtsnippers. Toch kwa men ze zo onder water te staan dat een paar honderd auto's niet weg konden komen. Dan kun je wel tractoren bij de hand hebben, maar voor je met drie of vier van die krengen alle auto's weg hebt." Op de website van Concert at Sea regende het de afgelopen dagen klachten. Asselbergs kan zich dat goed voorstellen, net als organisa tor M. Hofman van Concert at Sea. „De omstandigheden na af loop van het festival hebben heel veel bezoekers een forse vertraging 'We moeten voorkomen dat het festival ooit nog eens zo'n nabrander krijgt' opgeleverd", zegt Hofman. „Dat be treuren wij zeer. Als ik daar in de regen had gestaan en niet weg had gekund, was ik ook gefrustreerd en geïrriteerd geraakt. Dat neemt niet weg dat we alles onder contro le hadden. We hebben geen mo ment van de politie of de brand weer begrepen dat het uit de hand had kunnen lopen." In augustus gaan alle betrokken partijen het concert gezamenlijk evalueren. Daaruit zal zaker niet de conclusie komen dat de festival locatie ongeschikt is of dat in de voorbereiding grove fouten zijn ge maakt. Zowel Asselbergs en Hof man is terughoudend over mogelij ke aanpassingen. Was eerder dui delijk geworden wat de omvang was van de bui, dan was wellicht de toegift van BI of geschrapt en waren misschien eerder extra bus sen komen aanrijden, oppert Hof man voorzichtig. „Moeten we dat dan al op voorhand gaan doen? Dit was natuurlijk een typisch ge val van domme pech." Hij sluit niet uit mensen zaterdag de verkeerde kant zijn opgestuurd en dat er meer stewards hadden kunnen rondlopen, maar wijst er tegelijkertijd op dat is gewerkt met ervaren verkeersregelaars en een professioneel verkeersplan, goedge keurd door het ministerie van Ver keer en Waterstaat. Asselbergs wil 'niet nog een keer meemaken' dat mensen in het donker door de polder lopen te dwalen. Enkele tientallen zijn 's nachts door de brandweer opge pikt. „Er moet een beter toezicht komen op het publiek dat het ter rein verlaat", vindt Asselbergs. „Dat is een taak van de politie." Verder lijkt het hem verstandig als de parkeerterreinen meer ver spreid en verder van het festivalter rein komen te liggen. „De concen tratie van auto's in Renesse was te groot. Misschien moeten we eer der Neeltje Jans als opvangterrein inschakelen. We moeten voorko men dat het festival ooit nog eens zo'n nabrander krijgt. Dat ver dient Concert at Sea niet en ver dient Zeeland niet." Bezoekers wachtten uren om bevrijd te worden uit de modder. Het was al licht toen de laat ste bezoekers van Concert at Sea zondagochtend door tractors van het parkeerter rein aan de Lagezoom bij Renesse werden gesleept. „Het was een unieke ervaring om mee te maken, maar op het mo ment zelf denk je daar heel anders over." John Kats uit Dinteloord baalt stevig over de gang van za ken na afloop van het concert. Zondagochtend om kwart voor ze- De mobiele toiletten worden opgeladen. foto Dirk-Jan Gjeltema Ja, ik neem de PZC de eerste 4 weken voor maar 9,95 en aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 61,50 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 64,50 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 4 weken voor 9,95. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie Bezoekers Marinedagen moeten auto parkeren in Vlissingen-Oost. door Maurits Sep vlissingen - Zeker 200.000 bezoe kers worden vrijdag, zaterdag en zondag verwacht voor de Zeeuwse Marinedagen in Vlissingen. Om hen te kunnen ontvangen wordt een groot parkeerterrein buiten de stad ingericht, vanwaar bezoekers met pendelbussen naar het cen trum worden gebracht. Op het terrein van Cobelfret in aan de Ritthemsestraat in Vlissin gen-Oost is plaats voor 10.000 au to's. De parkeerplaats is te berei ken vanaf de A58 via de afslagen bij Heinkenszand en Middelburg. Het stallen van de auto kost vijf eu ro. Alle inzittenden kunnen vervol gens met een gratis pendelbus naar het centrum van Vlissingen om de vlootschouw te bekijken (op vrijdag) of de 22 Nederlandse en buitenlandse marineschepen te bezichtigen (zaterdag en zondag). De pendelbus doet er volgens de organisatie ongeveer acht minuten over om het festivalterrein te berei ken. Er worden dertig pendelbus sen ingezet. De NS zet drie dagen lang extra treinen in tussen Roosendaal en Vlissingen. Volgens de normale dienstregeling rijden op dat traject elk uur een intercity en een stop trein. De NS zet elk uur een extra intercity en een extra stoptrein in, zodat per uur vier treinen rijden. Eén hele verlengde intercity biedt plaats aan duizend passagiers. De eerste extra trein vertrekt in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2