Zeeland PZC Parkeerborden Goes nodig Slen Brief levert twee vrijwilligers op 34 De diabolo is een blijvertje Borden weg bij sluisplateau mmmoEssmm i Gedicht DC\/Ci "-r Nederlandse Plastiek Zuid-Korea favoriet l 'i"'i n-H in Burgerweeshuis voor Olympische Winterspelen 2014 Dinsdag 3 juli 2007Tip? redgoes@pzc.nl GOES - De diabolo is al eeuwen oud. Vierduizend jaar geleden lieten de Chinezen, jongleurs bij uitstek, al van bamboe ge maakte cylinders balanceren op een tussen twee stokjes ge spannen touwtje. Het spelletje raakte weer helemaal hip aan het hof van de Franse keizer Napeleon. In 1906 introduceerde uitvinder Gustave Phillipart een diabolo die was gemaakt van twee metalen schalen waarvan de randen werden beschermd door rubber van oude banden. De moderne diabolo werd een rage. Nog steeds zie je de diabolo in circusacts, maar ook op straat, zoals gisteren op de skeelerbaan in Goes-Zuid. Sport- buurtwerkers van SMWO leerden kinderen er jongleren. De hele week geeft SMWO workshops en sportactiviteiten in Goes. Het aanbod voor jong en oud varieert van panna, djem- bé trommelen, jumpstyle, demonstraties speedskating tot nor- die walking. foto Willem Mieras Digitaal verwijssysteem kan zorgen voor betere benutting terreinen. door Frank Balkenende GOES - Goes is toe aan een digitaal parkeerverwijssysteem, dat auto mobilisten direct naar lege vakken stuurt. Het gebrek aan actuele in formatie over parkeerruimte is el ke dag zichtbaar in Goes: sommige parkeerterreinen staan halfleeg en op de volle Kolveniershof rijden automobilisten net zo lang rondjes totdat et weer een vak vrijkomt. Nou ligt de Kolveniershof/Bleek- veld tegen het Goese koophart aan. De consument wil de auto nu eenmaal zo dicht mogelijk bij de WEMELDINGE - Onbekenden heb ben de verbodsborden op het sluis plateau in Wemeldinge wegge haald. Die waren pas vorige week geplaatst. De gemeente Kapelle heeft bij de politie aangifte gedaan van vandalisme. Op de borden wordt gewezen op de boete die mensen riskeren als ze in de sluis zwemmen of er van af duiken op een moment dat er schepen passeren. winkels neerzetten. Over een poos je is het echter grotendeels klaar op deze twee pleinen. Dan begint de bouw van een 530 tellende plaatsen tellende parkeergarage en blijven er maximaal 56 tijdelijke parkeerplaatsen over. Om de winkeliers en consumen ten tegemoet te komen, heeft de gemeente aan de Rommerswa- lestraat in de wijk West een tijde lijk terrein met 150 plaatsen inge richt. De loopafstand naar de Kol veniershof is tot een minimum (vijf minuten) beperkt door over de westvest een brug te leggen. Kosten: een half miljoen euro. Momenteel wordt nauwelijks ge bruikt gemaakt van het alternatie ve terrein. Volgens exploitant Brandweercommandant gematigd tevreden over respons bedrijfsleven. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De oproep aan bedrijven om vrijwilligers be schikbaar te stellen voor het blus- groep van Sint-Maartensdijk levert waarschijnlijk twee nieuwe brand weerlieden op. Net als veel andere korpsen heeft T. Huisman van lunchroom De Koepel ligt het parkeerterrein te ver weg. „Mensen willen tot in de winkel parkeren. Bovendien moet de verwijzing duidelijker." Voorzitter R. Berks van OOG, de organisatie van de Goese midden standers, verwacht dat de Rom- merswalestraat in trek raakt zodra de bouw van de parkeergarage echt begint. Het proces ligt even stil vanwege een kort geding over de aanbesteding, wel is er al grond werk verricht. De Goese middenstand ziet veel heil in een parkeerverwijssys teem. Dat moet ervoor zorgen dat parkeerterreinen die halfvol staan, beter worden benut. ook dat in Sint-Maartensdijk te ma ken met een tekort aan vrijwilli gers voor de daguren. Veel brand weerlieden zijn dan niet beschik baar, omdat ze een baan buiten het dorp hebben. Daarom schreef de gemeente veer tig bedrijven in Sint-Maartensdijk aan met het verzoek vrijwilligers aan te dragen. Dat mochten ook mensen zijn die niet in Sint-Maar tensdijk wonen, maar er overdag wel zijn vanwege hun werk. Dat is Huisman voorziet tijdens de bouw fors omzetverlies. Nu al draait hij tien procent minder, vanwege alle rompslomp op de Kolveniershof „Ze hebben het verkeerd aange pakt door de Grote Markt en de Vlasmarkt eerst autovrij te maken en straks ook de Singelstraat." Berks wil die discussie niet over doen. Hij pleit voor een parkeer verwijssysteem, zodat ook het tij delijke parkeerterrein op de kavel van Pik beter wordt benut, evenals de parkeerkelder van De Stads poort en het Molenplein. „Op die manier kunnen we het redden tot dat de parkeergarage klaar is." Het systeem komt aan bod in de parkeervisie van de gemeente. Het kost zo'n één miljoen euro. uiteindelijk ook gebeurd, want de twee mensen die zich hebben aan gemeld, komen van buiten het dorp. Met hen moet nog een ge sprek worden gevoerd om te bekij ken of ze aan het profiel voldoen. Gemeentelijk brandweercomman dant J. de Feijter is gematigd tevre den over de respons. „Stel dat deze twee mensen geschikt blijken te zijn en we kunnen er volgend jaar nog eens twee vinden, dan kun nen we weer een tijdje vooruit." goes - Als de parkeergarage aan de Kolveniershof gereed (2009) is en de gewenste parkeerkelder aan de Oostwal minimaal 400 plaatsen telt, is Goes straks uit de parkeer problemen. Volgens voorzitter R. Berks van de middenstanders zijn er op piekuren ruim 1800 plaatsen nodig. Goes heeft er nu 1400. Met twee garages erbij, maar ook enkele pleinen die autovrij worden, wordt dat 1800. Tip? redactie@pzc.nl Het gaat goed hoor, dank je, zei de collega, op de vraag hoe de operatie en het herstel was verlo pen. Luchtigjes en toch ook een klein beetje zelfvoldaan vertelde hij dat het echt wel meeviel, je galblaas laten verwijderen. Hij was dan ook in recordtempo weer op kantoor verschenen. „Een paar jaar geleden hebben ze al wat overbodige onderdelen verwijderd", vertelde hij. „Dus ik tweet hoe het is." Alles wat hij echt nodig had, dat hadden ze gewoon laten zitten, want die onderdelen werkten nog allemaal petfect. „De kunst van het weglaten", sprak hij filo sofisch. „Eigenlijk ben ik nu een wandelend gedicht." Nederlandse Plastiek in Burgerweeshuis Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25