Zeeland Veiligere kruising Souburg Abdij afgesloten De telefoon staat nog niet roodgloeiend WALCHEREN Clliatten met de bibliotheek Gedicht Speelbal van de elementen Dinsdag 3 juli 2007 Zuid-Korea favoriet voor Olympische Winterspelen 2014 Tip? redwalch@pzc.nl Gemeente past gevaarlijk kruispunt bij NS-station aan. door Selma Osman OOST-SOUBURG - Fietsers en brom mers hebben voortaan altijd voor rang op het kruispunt bij de spoor wegovergang in Oost-Souburg. Een aannemer is gisteren begon nen met het aanpassen van de kruising Spoorstraat-Bermweg-Ka- naalstraat. De werkzaamheden du ren tot het weekeinde. In december 2006 kwam op het kruispunt een 58-jarige fietsster om het leven. Het ongeval was voor het Dorpsplatform Oost-Sou burg aanleiding om bij het ge- MIDDELBURG - Wie via de compu ter van thuis uit een vraag stelt aan de bibliotheek, krijgt voortaan meteen antwoord. Sinds gisteren kan worden gechat met de digitale vraagbaak al@din. Ook als de vraag niet duidelijk is, reageert al@din meteen om een toelichting te vragen. Al@din is de vragen- dienst van openbare bibliotheken. Chatten kan via www.aladin.biblio- theek.nl. meentebestuur aan te dringen op maatregelen om de kruising veili ger en overzichtelijker te maken. De gekozen aanpak - haaientan- den, rood-witte-buispalen, een middengeleider en een scheiding van de rijbanen - stelt het plat form echter teleur. „Van de sugges ties die we hebben aangedragen, zien we maar weinig terug", vat se cretaris J. van Damme de kritiek sa men. „Dit ontwerp is ten voordele van de automobilisten." Het platform had, samen met de fietsersbond, liever gezien dat er gekleurde fietsstroken, rammel keien en waarschuwingslichten zouden komen. „Wij vragen om bescherming voor fietser en voet ganger. Maak het zichtbaar dat die Buurtbedrijvigheid voor Middelburg-Noord is begonnen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het loopt nog niet storm bij het loket buurtbedrijvig heid dat vorige week in Middel burg openging. Volgens een mede werkster is dat te wijten aan de va kantie. Bij het loket, dat voorlopig eigenlijk een telefoonnummer is, automobilist een oversteekplaats nadert", vindt Van Damme. Gemeente-ambtenaar L. Hage legt uit dat de gekozen maatregelen vooral de snelheid uit het verkeer moeten halen. Er komt een visuele versmalling en een middenstreep waardoor de automobilist gedwon gen wordt de bocht te nemen. Haaientanden in de rijbaan zorgen ervoor dat automobilisten ko mend vanuit de Bermweg of de Spoorstraat altijd moeten stop pen." IT» Fietsers en brommers krijgen voorrang op de kruising Spoor- straat-Bermweg-Kanaalstraat. Dat gebeurt na een ongeluk met dodelijke afloop, vorig jaar. kunnen mensen die in de wijken Nieuw Middelburg, Klarenbeek of Veerse Poort wonen, informatie krijgen over allerlei soorten hulp aan huis. Wie hulp nodig heeft bij het on derhouden van de tuin, of bij het schoonmaken, of wie maaltijden aan huis bezorgd wil hebben, kan met het nummer bellen. De beller wordt dan doorverwezen naar de juiste instantie. Als het woonzorg complex aan de Nassaulaan klaar De beperkte ruimte en het budget zorgden ervoor dat niet alle aange dragen oplossingen mogelijk wa ren. „Het allerbeste is de combina tie van een rammelstrook plus middenberm, maar daar is het het kruispunt te klein voor", verduide lijkt de ambtenaar. „Bovendien zouden we problemen krijgen met de afwatering." Twee jaar geleden ging het kruis punt ook al op schop. Toen hin gen de aanpassingen samen met het invoeren van éénrichtingver- keer in de Kanaalstraat. Sindsdien heerste veel onduidelijkheid. Au to's reden een dertig-kilometer-ge- bied binnen, waarin fietsers vanaf de brug moesten stoppen. Die race ten echter dikwijls gewoon door. is, wordt het loket ook echt een lo ket. Het doel van het loket buurt bedrijvigheid is dat mensen langer zelfstandig kunnen blijven wonen. Het voordeel voor de Middelbur gers is dat ze niet meer hoeven uit te zoeken waar ze terecht kunnen. Als het loket echt open gaat, wor den vrijwilligers, stagiaires en men sen die via een réintegratiebedrijf werken ingezet om de klussen uit te voeren. Het loket is bereikbaar via 0118-657550 of 657540. MIDDELBURG - De straten rond de abdij in Middelburg zijn op don derdag 12 juli afgesloten voor door gaand verkeer. Dat is omdat op die dag de eerste folkloristische dag wordt gehouden. Tijdens de eerste folkloristische dag is het ringrijden op het Abdijplein. Op de straten rondom de Abdij rijden de sjezen. De tweede folkloristische dag is op 16 augustus. Dan is het ringrij den op het Molenwater. Tip? redactie@pzc.nl Het gaat goed hoor, dank je, zei de collega, op de vraag hoe de operatie en het herstel was verlo pen. Luchtigjes en toch ook een klein beetje zelfvoldaan vertelde hij dat het echt wel meeviel, je galblaas laten verwijderen. Hij was dan ook in recordtempo weer op kantoor verschenen. „Een paar jaar geleden hebben ze al wat overbodige onderdelen verwijderd", vertelde hij. „Dus ik weet hoe het is." Alles wat hij echt nodig had, dat hadden ze gewoon laten zitten want die onderdelen werkten nog allemaal perfect. „De kunst van het weglaten", sprak hij filo sofisch. „Eigenlijk ben ik nu een wandelend gedicht." WESTKAPELLE - Drijfnat sjokten ze voort over de Westkappel- se zeedijk. Wandelen was gisteren voor de deelnemers aan de Strandvijfdaagse Vlissingen-Rockanje niet altijd een pretje. Weer eens wat anders dan vorig jaar, toen wandelaars door hit te werd bevangen. Cisteren viel de schade mee. Een stevig rug windje woei het snel weer droog. De vierhonderd lopers die 's ochtends in Vlissingen aan de eerste etappe begonnen, drup pelden in de loop van de middag einddoel Domburg binnen. Ook die twee Middelburgse vriendinnen, Monique de Visser en Renate van Eijzeren. Onderweg vonden ze beschutting tus sen de palen onder een strandtent. „Voor ons was het een sport om het de hele tijd droog te houden." foto Lex de Meester Nederlandse Plastiek in Burgerweeshuis Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23