'Avondklok voor jeugd' Oppositie laakt bezuinigingen bij defensie 29 t/m 32 7* Krajicek haalt laatste acht op Wimbledon i i b I m a zie pagina Dinsdag 3 juli 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 154 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl CDA en PvdA willen ouders van criminele jongeren aanpakken. den haag - Ouders van criminele jongeren moeten harder worden aangepakt om hun kinderen in het gareel te houden. Dit voorstel doen CDA en PvdA aan het kabi net om de overlast van jongeren te rug te dringen. PvdA-Kamerlid Depla wil dat ouders van kinderen die vaak op straat voor overlast zorgen, ge dwongen worden hun kroost na negen uur 's avonds binnen te hou den. Loopt het kind toch op straat, dan volgt een boete voor de ouders. CDA-Kamerlid Sterk vindt dat ouders van overlast veroorzakende jongeren voorwaardelijk onder toe zicht gesteld moeten worden. Op die manier kunnen de ouders mak kelijker worden gedwongen mee te werken aan ondersteuning in de opvoeding. Eerder toonde minister Rouvoet van leugd en Gezin zich al voor stander van gedwongen opvoed- cursussen. Ook de PvdA steunt de ze lijn. CDA en PvdA komen beide met een pakket maatregelen om over last door hangjongeren tegen te gaan. Vandaag overlegt de Kamer hierover met ministers Hirsch Bal- lin (Justitie) en staatssecretaris Van Bijsterveldt (Onderwijs). Als onderdeel van zijn pakket wil het CDA dat het makkelijker wordt om anoniem aangifte te doen tegen overlast door jongeren. Vaak durven mensen niet naar de CDA en PvdA willen een hardere aanpak van overlast veroorzaken de jongeren en hun ouders. Maat regelen zijn onder meer een avondklok en een blaastest. politie te stappen uit angst voor vergelding. Daarnaast moet bij de aanleg van wijken meer rekening worden gehouden met jongeren. Voor het voorstel van het CDA dat de politie ook bij jongeren onder de 16 jaar een blaastest moet kun nen afnemen, bestaat een Kamer meerderheid. CDA'er Sterk wil met de test het sterk stijgende alco holgebruik onder jongeren aanpak ken. Als de blaasproef positief uit valt, moet de politie hiervan mel ding maken bij de Centra voor Jeugd en Gezin. PvdA en WD steunen het plan. pagina 3: commentaar londen - Michaëlla Krajicek heeft gisteren de kwartfinales van Wimbledon bereikt. De acht tienjarige tennisster uit Almere rekende in de vierde ronde af met de Amerikaanse Laura Gran ville: 6-3 6-4. Krajicek is de eerste Nederlandse bij de laatste Mentsjov in rijtje van kanshebbers Tourzege valkenburg - De Rabobankploeg heeft gisteren de Russische kop man Denis Mentsjov als kansheb ber op de Tourzege gepresenteerd. Ploegleider Erik Breukink zet hem in een kort rijtje van kanshebbers, nu er dit jaar geen uitgesproken fa voriet is. pagina 35: Mentsjov kan zomaar win nen voor alle informatie over de Tour de France zie de bijlage van vandaag Roep om boycot van reclame Gouden Kooi den haag - CDA en Christenunie roepen bedrijven op geen spotjes te plaatsen rond de reality-soap De Gouden Kooi. CDA-Kamerlid Atsma noemt het tv-programma, waarin mensen elkaar het huis uit pesten, te walgelijk voor woorden. „Ik kan het niet verbieden, maar wel hopen dat het door gebrek aan adverteerders een stille dood sterft." Atsma stelt dat er miljoe nen euro's worden geïnvesteerd om geweld en treiteren tegen te gaan. Dat wordt volgens hem door De Gouden Kooi tenietgedaan. Vragen over mogelijke wantoestanden in bajes den helder - Tweede Kamerleden Teeven (WD) en (Jörüz (CDA) willen snel opheldering van staats secretaris Albayrak van lustitie over 'wantoestanden' in jeugdba- jes De Doggershoek in Den Hel der. Er zou sprake zijn van geweld, intimidatie, smokkel én seks ach ter de muren van de jongerenin- richting. „Het klinkt vrij heftig. Als dat klopt, schrik ik daar behoorlijk van", reageert Teeven. fiSüEQ Avondklok voor criminele jongeren is een goede zaak Concert at Sea is mislukt 48% 52% acht bij het Grand Slamtoernooi in Londen sinds Brenda Schultz in 1995. foto Sang Tan/AP pagina 33: Krajicek kan het zelf nauwelijks geloven Zeeland: 2, 3, 21 t/m 25; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 8; Buitengebied: 12 en 13; Beurs: 16; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 27; Zomerkrant 29 t/m 32; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Ministerie wil af van achttien Ft6's, 28 tanks en twaalf houwitsers. den haag - De oppositie in de Tweede Kamer ziet weinig in de voorgenomen bezuinigingen van minister Van Middelkoop van De fensie op materieel. De SP pleit voor minder hoge ambities, de WD wil meer geld. De komende jaren wil Van Middel koop 28 Leopardtanks, twaalf pant serhouwitsers en achttien Fi6's verkopen. Het geld dat vrijkomt wil hij gebruiken om voor extra personeel voor het vergaren van in lichtingen over aanslagen of aanval len. Bij de reorganisatie vallen geen gedwongen ontslagen. De WD vindt de aangekondigde verkoop schandalig: „De krijgs macht eet zichzelf langzaam leeg", aldus Kamerlid Boekestijn. De WD is tegen een verlenging van de missie in Uruzgan als minister Bos van Financiën voor de komen de kabinetsperiode geen 1,2 mil jard euro extra weet te vinden. De SP juicht de bezuinigingen toe: „Het is wel zaak dat we ons ambi tieniveau hierop aanpassen", aldus Kamerlid Van Velzen. De militaire vakbonden zijn woe dend en vrezen dat militairen over belast raken als het aantal buiten landse missies gelijk blijft. Minister Van Middelkoop betreurt zijn uitspraak dat het kabinet aan stuurt op het voortzetten van de missie in Uruzgan. Hij deed die vrijdag. „Het was een fout. Ik be doelde dat het kabinet aanstuurt op een onderzoek naar het al dan niet voortzetten van de missie", zei hij gisteravond in de Kamer. „Alle opties liggen nog open." Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 11688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1