Binnenland Politiek op Curasao verrijkt zich Genieten in net SAUERLAIMD Overname van Stork mogelijk in gevaar KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 Tweede leven voor cockpit Bassie eist geld wegens smaad Staking legt busvervoer plat in deel Brabant PZC Maandag 2 juli 2007 7 Premier steekt stokje voor riante verhoging van salaris bestuurders. door onze correspondent Trix van Bennekom WILLEMSTAD - De Antilliaanse pre mier Emily de Jongh-Elhage onder neemt stappen om de riante verho ging van salarissen en pensioenen ongedaan te maken die de oude Cura^aose eilandsraad zichzelf heeft toegekend. Het omstreden besluit, dat de ei landsraad twee dagen voor haar af treden nam, laat volgens de pre mier precies zien waarom de Slot verklaring is afgewezen. Zij doelt op het feit dat vrijwel alle raadsle den op Curasao die in november tegen de Slotverklaring stemden - de FOL van Anthony Godett en andere zich links noemende par tijen - nu voor de verhoging van salarissen en pensioenen waren. De Jongh-Elhage: „Nu blijkt waar om. Ze willen wel 2 miljard euro, maar geen toezicht van Neder land." Curasao is het enige eiland dat de Slotverklaring, de afspraken met Nederland over een nieuwe staatkundige status, nog niet heeft goedgekeurd. Nederland wil de An tilliaanse overheidsschuld van 2,5 miljard voor het grootste deel over nemen in ruil voor meer toezicht 1^ Raadsleden op het straatarme ei- land Curasao gaan met hun nieu we salaris van 4468 euro bedui dend meer verdienen dan Neder landse gemeenteraadsleden. op de overheidsfinanciën en de rechtshandhaving. De kwestie van salarissen en pen sioenen speelt al langer. Op de val reep zijn voorstellen ingediend voor de verhoging van salarissen, pensioenen en wachtgeld. De sala rissen van raadsleden gaan met bijna 40 procent omhoog, gedepu teerden (wethouders) gaan 60 pro cent meer verdienen. De raadsle den op Curasao (dat 135.000 inwo ners telt) gaan met hun nieuwe sa laris van 4468 euro beduidend meer verdienen dan Nederlandse gemeenteraadsleden. In een ge meente van 125.000 tot 150.000 in woners ontvangt een raadslid maandelijks een bruto vergoeding van 1377 euro. Voor raadsleden in de grootste gemeenten loopt dit op tot 1953 euro. De weerzin tegen de salarisverho gingen, die de overheid dit jaar al 4 miljoen euro kosten, is groot. Cu rasao staat op de rand van het fail lissement, de armoede is groot en er is nauwelijks geld voor onder wijs en gezondheidszorg. Tijdens de behandeling van de voorstellen lieten woedende demonstranten buiten luidruchtig hun afkeuring blijken. PAR en PNP, op één raads lid na die zich niet aan de partijdis cipline hield, stemden tegen de verhogingen. Inmiddels heeft gou verneur Frits Goedgedrag, die de bevoegdheid heeft besluiten te ver nietigen, zich op de hoogte gesteld van de inhoud van de voorstellen. Hij wil een overzicht van alle be noemingen bij de overheid sinds begin dit jaar. ZOELEN - De Tielse Onderwatersport Vereniging is een spectaculair duikob- ject rijker. Gisteren werd de cockpit van een Boeing 707 afgezonken in re creatiepias De Beldert in Zoelen bij Tiel. Het vliegtuigonderdeel lag bij een sloper in Oosterland. foto Evert-Jan Daniëls/ANP NAARDEN - De overname van het industrieel concern Stork komt mogelijk in gevaar door een actie van het IJslandse bedrijf Marei. Dat heeft zijn belang in Stork ver groot van 10,9 naar 16,9 procent, blijkt uit gegevens van de Autori teit Financiële Markten. De Britse investeerder Candover wil Stork overnemen voor 1,5 mil jard euro, werd afgelopen week be kend. De Britse investeerder wil het bod doorzetten bij aanmelding van 80 procent van de aandelen. Marei zou het bod echter kunnen afwij zen omdat het graag zelf een on derdeel van Stork wil overnemen. Eerder werd al bekend dat een an dere aandeelhouder, Delta Lloyd, het bod van Candover te laag vindt. Marei, net als een deel van Stork actief in de vleesverwerkende in dustrie, en Delta Lloyd hebben nu samen meer dan 20 procent van de aandelen Stork in handen. Een woordvoerder van Stork zei giste ren niet verrast te zijn door de ac tie van Marei, dat sinds een jaar be zig is een belang in het industrieel concern op te bouwen. Inhoude lijk wilde hij niet ingaan op de uit breiding van de aandelen van het IJslandse bedrijf. Hij zei wel dat de top van Stork de komende weken bij de belangrijk ste aandeelhouders langsgaat om het bod van Candover toe te lich ten. Ook aan Marei wordt een be zoek gebracht. De voorgenomen overname van Stork komt neer op 47 euro per aandeel. Het bod lijkt de goedkeuring weg te dragen van de hedgefondsen Centaurus en Paulson, die samen ongeveer een derde van de aande len in handen hebben. Stork lag eerder overhoop met deze aandeel houders wegens onenigheid over de te voeren strategie. BERKEL-enschot - Tv-down Bassie heeft aangifte gedaan van smaad en belediging door de familie Van Mook uit Berkel-Enschot. Ook eist hij een schadevergoeding van vijf duizend euro. De Van Mooks be schuldigen Bassie van mishande ling van hun tienjarige zoon Bas. Vorige week op de kermis van Ber kel-Enschot zou Bassie Bas hard en langdurig aan een oor hebben getrokken. De clown reageerde daarmee op iemand uit het pu bliek die hem aan zijn pruik trok. De familie Van Mook deed aangif te wegens mishandeling. Mevrouw Van Mook: „Dit is de omgekeerde wereld. Hij zou schadevergoeding moeten betalen omdat hij onze on schuldige zoon mishandelde." BREDA - Stakende chauffeurs leg gen vandaag het busvervoer in Midden- en West-Brabant plat. Dat is onvermijdelijk geworden omdat busmaatschappij Veolia wei gert met FNV Bondgenoten te pra ten over een wijziging van de ar beidsomstandigheden. Een woordvoerster van Veolia zei zaterdag dat een deel van het bus vervoer in de regio's Roosendaal, Bergen op Zoom en Waalwijk toch zal rijden. „Deze vestigingen tellen relatief weinig vakbondsle den. Wat in de regio's Breda en Til burg gaat gebeuren, blijft afwach ten." De busmaatschappij wil reizi gers op de hoogte houden van de actuele situatie via teletekst op Omroep Brabant en de eigen web site. Veolia overweegt op zeer korte ter mijn een kort geding aan te span nen omdat de staking volgens de onderneming onrechtmatig is. 4-/5-/8-daagse autovakantie Duitsland sterren hotel. vanaf Supervoordeel in hartje hoogseizoen waarom zou je verder zoeken Wegens groot succes, extra ingekocht! We heb ben voor u een fantastische aanbieding naar het schitterende Sauerland in petto tegen absolute bodemprijzen. Een 4-daags verblijf in het 4-ster- ren Parkhotel Olsberg boekt u al vanaf slechts 75! Aarzel niet langer en boek snel! UITSTAPJES IN DE OMGEVING Het Sauerland staat bekend om haar vakwerk huizen en een schitterend heuvellandschap. U verblijft in Olsberg, een klein pittoresk dorp, midden in de heuvels en bossen gelegen. Het bevindt zich in het hart van het Sauerland en biedt dus volop mogelijkheden om er op uit te trekken. Wat dacht u bijvoorbeeld van het berg- stadje Altena, met de fraaie burcht die hogen boven de stad uittorent. Ook het 700 jaar oude vestingstadje Attendorn, waar u de druip steengrotten de Attahöhle kunt bekijken, is beslist de moeite waard. Ook Warstein met de Warsteiner bierbrouwerij is een aanrader. Neem ook zeker een kijkje in Winterberg, waar u in de straatjes van het stadscentrum, de sfeer kunt proeven van het stadje in vroegere tijden. De omgeving leent zich daarnaast uitstekend voor het maken van wandelingen en fietstochten. PARKHOTEL OLSBERG**** U verblijft in het 4-sterren Parkhotel Olsberg. Dit hotel ligt in een parkachtige omgeving middenin Olsberg en beschikt over o.a. lift, bars, restaurant en tegen betaling sauna en overdekt zwembad. Uw comfortabele kamer is voorzien van douche, toilet, telefoon, tele visie en balkon. INCLUSIEF: verblijf in het 4-sterren Parkhotel Olsberg, in een 2-persoonskamer, met uitge breid ontbijtbuffet. Aankomstdata: maandag en vrijdag van 6/7 t/m 27/8 en aankomst uitsluitend op maan dag van 10/9 t/m 22/10 4 dagen 5 dagen 8 dagen Juli v.a.€ 75 v.a.€99 v.a.€169 Aug. v.a.€85 v.a.€99 v.a.€179 Sept.-okt. - v.a. 99 Reserveringskosten 15 per boeking (ver plicht). Voor overige toeslagen zie kras.nl. Prijzen zijn p.p., gebaseerd op een bezetting van 2 personen Reisnummer AUTO 73.608, zie www.kras.nl/73608

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7