nog trek in een bakabana? Nietmeer zo strak, maar wel fanatiek 'X ARTIKEL 1,00 Kop-staartbotsing op N59 Hoe actief bent u als u slaapt? Hastens 7^ Roofvogelshow bij Terra Maris Zorg dat u er bij bent.... Dinsdag 3 juli start onze OPRUIMING! Man slaat NS-medewerker BPZC Maandag 2 juli 2007 1 7 350 oud-strijders bezoeken veteranendag in Middelburg oor Nadia Berkelder MIDDELBURG - Kees de Kam par keert het vaandel van het Contact oud mariniers tegen de muur van het Abdijcomplex. Nee, te zwaar is het echt niet, zegt de oud-mari nier. „Het is een beetje glad, zo met die handschoenen aan." De Zeeuwse veteranendag - een dag na de nationale - trekt vooral de senioren onder de oud-strij ders. „We hebben veel fanatieke oud-Indiëgangers", verklaart Mar cel Boogaard, van het organise rend comité. „Maar ik heb wat mensen gesproken die in Libanon zijn geweest. Die willen proberen volgend jaar met meer te komen." „Het belang van deze dag ligt voor al in de ontmoeting", zegt commis saris van de koningin Karla Peijs. „Daarmee wordt de waardering ge kweekt die u verdient." Maar pra ten met een veteraan - het motto van de dag - komt er niet zo van. De oud-militairen grijpen de dag vooral aan om met elkaar bij te praten. Op het Abdijplein worden kransen gelegd. De ontmoeting met het publiek krijgt gestalte in de parade en het défilé op de Markt. Een oudere ve teraan neemt plaats in een leger- jeep. „Als je een bepaalde leeftijd hebt, dan gaat het niet meer, dat wandelen." De man vertelt over zijn tijd in Indië. „We werden ge stuurd. Zo gaat dat. De politiek be slist en Jan Soldaat is de dupe." Het publiek applaudisseert als de veteranen de Markt oplopen. De hoofden naar rechts, in de richting van de marinecommandant. Zo strak als toen gaat het niet meer, wel net zo fanatiek. Een veteraan in een scootmobiel sluit de rij, de hand aan de baret. Vier vliegtui gen brengen ronkend een groet. ZIERIKZEE - Op de N59 bij Zierik- zee heeft zich gisteren rond een uur of twaalf een kop-staartbot sing voorgedaan. Een 45-jarige automobilist uit Bre da stond voor te wachten voor het verkeerslicht. Achter hem reed een 43-jarige bestuurder uit Blerick (L), die eveneens voor het stop licht stopte. Een 31-jarige vrouw uit Eindhoven remde evenwel te laat Daardoor kwamen alle drie de voertuigen met elkaar in botsing. De betrokken auto's raakten be schadigd. Van uw slaap bent u zich niet bewust, maar van het resultaat des te meer. Uw nacht is van invloed op uw dag. Als uw nachten goed zijn, hoeveel beter zullen uw dagen dan zijn? OOSTKAPELLE - Bij natuurmuseum Terra Maris in Oostkapelle zijn dit seizoen weer elke dinsdag roofvo geldemonstraties in de landschaps tuin. Het publiek kan de dieren van nabij bewonderen. De demon straties zijn 's middags om 16.30 uur en 's avonds om 19.00 uur. Kinderen vanaf zes jaar kunnen el ke maandag terecht voor een zoek tocht naar waterdiertjes. Samen met een medewerker worden beestjes opgevist, die daarna met een loep worden bekeken. Die acti viteit duurt van 10.30 tot 12.30 uur. Op donderdag 5 juli om '11.00 uur kunnen ook volwassenen aan de slag. Dan worden met een kor - een sleepnet - beestjes uit de zee gevist. Dat kunnen garnalen zijn, of krabben, een platvis, kwallen of zeesterren. Een gids geeft uitleg over de gevangen dieren. Deelne mers moeten een handdoek en wa terschoenen meenemen. Terra Ma- ris is gevestigd aan de Duinvliet- weg in Oostkapelle. De gehele dames- en heren Zomerkollektie *(U betaalt het duurste artikel 1,00 voor het 2e artikel) Carl Gross - CG - Brax - Tenson - Gant - M.E.N.S. State of Art - Meyer - RedGreen - Ledtib - Seidensticker Kanaalstraat 12,4388 BM Oost-Souburg. Tel, 0118 462158 www.johns.nl OOST SOUBURG - Een 43-jarige me dewerker van de Nederlandse Spoorwegen werd gisteren om streeks 16.15 uur twee keer door een passagier geslagen. Tijdens de kaartjescontrole bleek een passagier een verkeerd kaartje te hebben. De conducteur vroeg hem voor 1,30 euro een nieuw kaartje te kopen en een boete van 35 euro te betalen. De passagier weigerde dit echter en wilde even min zijn id-kaart laten zien. De passagier ging verbaal tekeer en sloeg de medewerker op diens hoofd en schouder, toen die in Oost-Souburg uit de trein stapte. Daarna rende de passagier het per ron op en ging er vandoor. De spoorwegmedewerker heeft bij de politie aangifte gedaan van mis handeling. De ontmoetingsdag begon met een - mager bezochte - rommelmarkt. Gedanst werd er ook Ook de kinderen hoefden zich niet te vervelen. foto's Willem Mieras en gegeten natuurlijk Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 225 0 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45