Zeeland Het huis van de buurman staat te koop Ontmoetingsplaats jeugd geopend Royal Ascot in Vrouwenpolder Man zwaar mishandeld Hoe actief bent u als u slaapt? Hastens 7^ PZC Maandag 2 juli 2007 1 7 in Terneuzen Diefstallen in Axel en Terneuzen axel - Uit een woning in de Basti onstraat in Axel zijn zaterdaga vond een televisie, een laptop, een stereoset en een sieradenkistje ge stolen. Doordat er in de woning een feest was, stond de deur regel matig open en hebben de bewo ners niets van de diefstal gemerkt. In de nacht van vrijdag op zater dag werd van een bedrijfsterrein in de Nijverheidsstraat in Terneu zen ongeveer honderdvijftig kilo koperdraad gestolen. terneuzen - In de Westkolkstraat in Terneuzen werd zaterdagavond een 31-jarige man uit Tourcoin zo danig mishandeld dat hij een ge broken neus, een gekneusd juk been en drie gebroken tanden op liep. Hij had op de vloer van een winkel geld gevonden en in zijn zak gestoken. De eigenaar van het geld meldde zich even later en de 31-jarige gaf hem het geld terug. De eigenaar beweerde dat hij niet alles had teruggekregen en begon te slaan. De dader kon later op de avond door de politie worden aan gehouden en is ingesloten. VROUWENPOLDER - Hoedjesdag op de renbaan van Royal Ascot in Engeland? De uitdossing van deze toeschouwers in Vrouwenpolder is haast net zo traditioneel als de Zeeuwse dag van het paard zelf. Die werd zaterdag voor de achtender- verder een grote variatie in disciplines en activi- tigste keer gehouden. Voor de liefhebber was er teiten: dressuur, keuringen en demonstraties, bij manege de Eendracht in Vrouwenpolder van pagina 27: wisselende prestaties ruiters alles te zien. In de eerste plaats veel paarden en foto Lex de Meester Gemeente Hulst wil pand Grote Markt 24 weer aankopen. door Jean-Lou de Gucht HULST - Het huis van de buurman staat meestal maar één keer te koop. Maar ja, is het niet zo dat uit zonderingen de regel bevestigen. De uitzondering is in dit geval de gemeente Hulst. Die is van plan om voor de tweede keer in ruim dertig jaar tijd het huis van de buurman te kopen. In dit geval het pand aan de Grote Markt 24 in Hulst, ofwel het zogenaamde gou verneurshuis. Wethouder Frans de Vries maakte het nieuws tijdens de raadsverga dering van de gemeente Hulst be kend. Stond het gebouw twintig jaar geleden in de volksmond niet bekend als het pand Seydlitz? Het pand was ruim anderhalve eeuw in het bezit van de familie Seyd litz. En van wie kocht huidig eige naar de Rabobank het in vervallen staat verkerend pand zo'n twintig jaar geleden voor 425.000 gulden? Juist ja, van de gemeente Hulst. Het pand hing toen als een molen steen om de nek van de gemeente. „Het is geëvolueerd tot een monu ment van bestuurlijk onvermo gen", zei toenmalig PvdA-raadslid Benno Martens in mei 1987. De gemeente kocht het pand be gin jaren zeventig om er de admi nistratieve diensten in te huisves ten. Dat was geen gek idee, want de gemeente zat op dat moment verspreid. Maar helaas, het spaar potje voor de verbouwing van het pand Seydlitz ging in rook op toen de economische malaise toesloeg. Vele miljoenen werden gebruikt om de grondprijzen in uitbrei dingsplannen aanvaardbaar te hou den. Weg plannen om de ambtena ren wat centraler te huisvesten. In middels verpauperde het pand met de dag. Vanwege het gevaar voor neervallend puin moest de gemeente er zelfs afrasteringen omheen zetten. De gemeente was het pand dan ook liever kwijt dan rijk. Maar ja, aan wie? Er was in 1984 een potentiële koper, de Ra bobank, maar die wilde niet de prijs betalen die de gemeente vroeg. Bovendien dwarsboomde Monumentenzorg de onderhande lingen door te hoge eisen te stellen aan de restauratie. In 1987 werd Het pand hing toen als een molensteen om de nek van de gemeente het pand toch verkocht aan de Ra bobank. En de gemeente sluisde de bijdrage die Monumentenzorg betaalde in de restauratiekosten door naar de bank. De gemeente raad slaakte een zucht van verlich ting. Hoewel, er waren toch ook wat gefronste wenkbrauwen. Toen malig wethouder Gerard van de Voorde (CDA) becijferde dat het pand de inwoners van Hulst onge veer een miljoen gulden had ge kost. CDA-raadslid Henk Vercaute- ren sprak de hoop uit dat de ge meente in de toekomst eerst eens zou nadenken voordat er weer een gebouw in de aanbieding gaat. Met de huisvesting van de ambte naren kwam het toch goed. Die kregen in 1993 een nieuw stadskan toor. Maar ja, de volgende herinde ling diende zich aan. De gemeente moest weer op zoek naar nieuwe huisvesting en kwam, na een om zwerving langs het kantoor van de ABN Amro weer bij bet pand Gro te Markt 24 uit. Zou het niet goed koper geweest zijn als de gemeen te het pand in de jaren tachtig had verbouwd? Met subsidie van Mo numentenzorg, die nu is doorge sluisd naar de Rabobank. Een sim pel rekensommetje is niet te ma ken. De wethouder wil nog niet kwijt hoeveel geld er is gemoeid met de aankoop. Boottocht Zonnebloem Zeeuws-Vlaanderen breskens - Ruim tweehonderd ouderen en mensen met een be perking vertrokken zaterdagmor gen vanuit de vissershaven van Breskens voor een uitstapje met MS Eureka naar het Veerse Meer. Door de onrustige zee besloot de kapitein het reisdoel te wijzigen en ging de vaart richting Antwer pen. De terugvaart ging langs Zuid-Beveland en Walcheren. Het werd een fantastische dag voor de opvarenden en er was veel lof voor de vrijwilligers. Zij hadden met hun enthousiasme ertoe bijge dragen dit uitstapje te laten slagen. Frank Groothaert wint 'puut van Gies' in Axel axel - Frank Groothaert heeft gis termiddag evenals vorig jaar de 'puut van Gies' gewonnen. Dit stukje Axels volksvermaak speelde zich met 32 deelnemers allemaal af op het terras van café 't Amstel- hoekje. Bovenop een vierkante houten bak met gaten staat de puut (kik ker). De kunst was en is nog altijd om één van de metalen schijven in de opengesperde bek van de kik ker te mikken. Paul d'Hondt werd tweede voor Samantha Bareman. JOP op terrein bij Populierenstraat in Vogelwaarde. door Edy de Witte vogelwaarde - Met een piraten- feest waarbij de jeugd een spelle tjescircuit afwerkte, is zaterdagmid dag de jongerenontmoetingsplaats (JOP) in Vogelwaarde officieel geo pend. Wethouder Frank van Dries- sche feliciteerde de gemeenschap met zo'n prachtige ontmoetings plaats. „Het is een verrijking voor de leefbaarheid van Vogelwaarde, een plezier voor gebruikers en ook omwonenden." Ruim vier jaar geleden startte de dorpsraad het traject voor een ont moetingsplaats voor de jeugd al op. „Het vinden van een geschikte lo catie viel in eerste instantie niet mee", zegt voorzitter Jonn van den Branden van de dorpsraad. „Uiteindelijk kwam er met de bouw van een nieuwe basisschool een stuk grond vrij. Deze kans heb ben we samen met de basisschool, de gemeente en het dorpshuis met beide handen aangegrepen." De jeugd werd bij het uitwerken van de plannen actief betrokken. Aan hun wensen kon bij de invulling redelijk voldaan worden. Het kos tenplaatje van zo'n 70.000 euro kwam rond door onder meer sponsoring en hulp van Vitaal Plat teland en de gemeente. De jeugd kan nu op het terrein aan de Popu lierenstraat spelen en sporten. Zo is er onder meer gelegenheid om te basketballen, te tafeltennissen en een partijtje te voetballen. Van uw slaap bent u zich niet bewust, maar van het resultaat des te meer. Uw nacht is van invloed op uw dag. Als uw nachten goed zijn, hoeveel beter zullen uw dagen dan zijn? since 1852 Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 225 0 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39