Zeeland öjtójl iïXWP m PZCIs ZorgSaam klantonvriendelijk Middeleeuws spektakel in Kloosterzande ZEEUWS-VLAANDEREN irui mHunHk H JlilM i 11 w# 19 PI 1 Showband Sas kan naar WK in Kerkrade Snuffelmarkt en kermis in Kloosterzande 9M fSwH» Senioren bepalen beeld van de Zeeuwse veteranendag CDA Hulst eist openheid over Den Dullaert Maandag 2 juli 2007 16 16 Tip? redtem@pzc.nl Kritiek van cliëntenraad van de Stichting ZorgSaam. door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - De klantvriendelijk heid en bejegening van patiënten door de medewerkers van Stich ting ZorgSaam laat te wensen over. Dat constateert de cliënten raad van de Stichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen in het jaarver slag 2006. ZorgSaam is de koepel van instel lingen in de Zeeuws-Vlaamse ge zondheidszorg waartoe ook zieken huis Zeeuws- Vlaanderen behoort. „Iedere arts kan fouten maken", zegt voorzitter Ad Schouten van de cliëntenraad. „Maar het kan toch niet zo zijn dat patiënten niet fatsoenlijk behandeld worden. Dat is toch een kwestie van instelling. De patiënt behoort gewoon cen traal te staan." Van de.ongeveer 180 klachten die de cliëntenraad jaarlijks binnen krijgt, gaat ongeveer eenderde over onheuse bejegening. Schou ten: „En dat baart ons evenals de Raad van Bestuur zorgen. Zij heb ben ons toegezegd dat er aan een oplossing wordt gewerkt en dat dit soort klachten voorkomen moet worden." Zorgen maakt de cliëntenraad zich ook nog altijd om de paraatheid van de ambulancedienst in Zeeuws-Vlaanderen. Schouten: „Dat speelt vooral in Oost- en West-Zeeuws-Vlaanderen, waar in Volgens de cliëntenraad laat de paraatheid van de ambulance dienst zeker in Oost- en West-Zeeuws-Vlaanderen te wen sen over. piketdienst gewerkt wordt. Chauf feur en verpleegkundige slapen thuis en spreken bij een spoedge val onderweg ergens af Een en an der heeft tot gevolg dat de landelij ke normen om binnen een bepaal de tijd ergens te zijn niet gehaald worden. Overigens speelt dit pro bleem ook in de Kanaalzone." In het jaarverslag wordt ook kri tiek geuit op de wachtlijsten in het ziekenhuis. Schouten: „Als er wat aan de hand is, moet een patiënt binnen een week in het zieken huis terechtkunnen. Dat lukt in veel gevallen niet. Er zit wel bewe ging in, maar het gaat moeizaam. Het gaat ons er trouwens niet al leen om of een patiënt voor een eerste afspraak snel terecht kan in het ziekenhuis. Nee, wij willen ook dat het vervolgtraject snel is." Volgens Schouten is er bij plasti sche chirurgie een wachtlijst van zestien weken. „Dat was zelfs 26 weken. Onacceptabel. Wil je als ziekenhuis een goede basisvoorzie ning leveren, dan mogen er geen wachtlijsten zijn. Anders gaan mensen naar België, waar ze bin nen een paar dagen geholpen wor den." CoufFre verplaatst van Philippine naar Kloosterzande. door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - „Luister, kijk en verbaas u." Dorpsomroeper Stan- ny van Mieghem had het zaterdag middag bij de aankondiging van de keuredag in Kloosterzande bij het rechte eind. De evenementen commissie Promoot Kloosterzan de had alle registers opengetrok ken om van de overdracht van de couffre een heus middeleeuws spektakel te maken. Ruim twee honderd in originele kledij gesto ken figuranten liepen mee in een stoet. De couffre werd zaterdag vanuit Philippine overgebracht naar Kloosterzande. Vertegenwoor digers van de Vier Ambachten Boekhoute, Assenede, Axel en Hulst sloten bij de stoet aan. De plechtigheden met veel toeters en bellen stonden in een schril con trast met de kermis in het dorp die op de achtergrond draaide. Bur gemeester Jan Frans Mulder van Hulst nam zijn middeleeuws petje af voor de organisatie. „Met dit spektakel hebben jullie een stukje geschiedenis laten herleven." Alle handelingen werden zo origineel mogelijk nagebootst. Zo werd de couffre ook op een antieke weeg schaal gewogen. Na de officiële overdracht door de vier baljuws volgde een ludieke openbare ver koop met onder meer Kloosterse wind, twee linkerklompen en een visakte voor de Bierkaai. De feeste lijkheden werden afgesloten met een boerenmaaltijd. De couffre wordt de komende twee jaar zorg vuldig bewaard in de plaatselijke boekerij (bibliotheek). door Jean-Lou de Gucht SAS VAN GENT - De Showband Sas van Gent heeft zaterdag bij de offi ciële voorrondes van het wereld kampioenschap in Lokeren voor show- en marchingbands volgens woordvoerder Carlo de Groffbeter gepresteerd dan verwacht. „Van de 19 deelnemers zijn we ne gende geworden. Maar daar ging het ons eigenlijk niet om. We wil den meer dan 80 punten halen. Dat staat gelijk aan een eerste prijs bij een muziekconcours. We heb ben uiteindelijk 82 punten be haald. Het verschil met de absolu te top bedroeg slechts twee pun ten, dus waar heb je het dan eigen lijk over." Met dit puntenaantal kan de show band Sas van Gent zich volgens De Groff aanmelden voor het we reldkampioenschap in 2009 in Ker krade. De Groff: „We moeten daar nog over beslissen, maar je mag er van uitgaan dat we over twee jaar in Kerkrade staan." KLOOSTERZANDE - De jaarlijkse ker mis en de daaraan gekoppelde Mo lenstraatfeesten brachten dit week einde in Kloosterzande flink wat leven in de brouwerij. De jeugd kon terecht op de kermisattracties aan de Hulsterweg. Beide dagen bemanden ambulante handelaren in de verkeersvrije Cloosterstraat telkens zo'n vijftig kramen bij de braderie. Diverse verenigingen spekten met ludieke acties de kas. De kinderen konden zaterdag zelf voor brandweerman of vrouw spe len. Op verschillende luchtkussens kon de jeugd naar hartelust sprin gen. Voor de liefhebbers was er een snuffelmarkt. Zondagmiddag wist het publiek onder een geregeld doorprikkend zonnetje al snel de weg naar het braderieterrein te vinden. De lief hebbers konden zich vergapen aan enkele rally-auto's. De couffre wordt door soldaten naar de bascuul gebracht (rechts) om gewogen te worden. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37