Spart Emotionele zege voetbalmaats Oostdijk Leliaert verrast op concours Bordeaux Met Arjan Jonkman moet nu ook in de categorie 4 rekening worden gehouden W PZC Maandag 2 juli 2007 29 Arjan Human uitblinker beachsoccertoernooi in binnenstad Terneuzen. door Aector Dooms TERNEUZEN - De ontlading bij de spelers van Oostdijk Assurantiën was zaterdag na de winst op het tweede beachsoccertoernooi in Terneuzen bijzonder groot. Emo tionele taferelen speelden zich af in de zandbak van het Stadhuis plein. De voetbalvrienden en fami lie van de overleden Arjen Oost dijk vonden elkaar in een innige omhelzing. „Iedereen was erop ge brand om het toernooi te winnen. We dragen deze overwinning op aan Arjen en zijn familie", was de eerste reactie van Arjan Human. De voetballer van ASWH was de uitblinker in de finale tegen Beach- soccer Terneuzen, dat met 2-1 werd geklopt. Hqman maakte niet alleen beide treffers, maar nam de hele ploeg op sleeptouw. „Ik had vrijwel dagelijks contact met Ar jen. Hij had alles voor dit toernooi geregeld. In de week voor het noodlottige ongeval heeft hij ons nog brieven gestuurd. Over de nieuwe mooie shirts waarin we hebben gespeeld. Dan ben je be reid om meer dan honderd pro cent te geven", vond de beste spe ler van het beachsoccer. In de finale nam Oostdijk een 2-o-voorsprong. Ralph Zegers scoorde nog tegen uit een straf schop, maar de winst kwam niet meer in gevaar. Tot opluchting van Björn Langeveld, die de fmale moest missen. De speler van Hoek was in de halve finale met een ro de kaart uit het veld gestuurd. „Ik zou volgens de scheidsrechter zand in zijn gezicht hebben ge gooid. Ik heb ook met zand ge gooid, maar niet naar hem. Hét was uit frustratie over de vrije trap die ik tegen kreeg", uitte hij zijn te leurstelling over de uitsluiting. Beachsoccer Terneuzen tegen Oost dijk was de droomfinale. De fina listen waren na de poulewedstrij den favoriet voor de eindzege. Bei de ploegen hadden het overigens moeilijk om de eindstrijd te berei ken. In de halve finale wist Beachsoccer Terneuzen tegen De Pipo's uit Til burg pas in de laatste seconden via Pim Bruins de beslissing te force ren: 4-3. Joey van der Hoeff en de sterk spelende lean-Philip Becht (2x) hadden ook hun aandeel in de winst. Oostdijk had het zoniet nog lasti ger tegen Kanja/Hart van Gastel. Sjoerd van der Waal, die na één seizoen IJsselmeervogels terug keert bij ASWH, zette Oostdijk op een i-o-voorsprong. De Braban ders kwamen nog langszij: 1-1. De zorgen leken voor Oostdijk nog groter te worden toen Langeveld met rood werd weggestuurd. In de verlenging bleef de latere winnaar met een man minder op de been. In de strafschoppenserie schoot Arjan Human raak, terwijl een speler van Hart van Gastel mis te. Aardenburger wint met tweejarige doffer prestigieus concours. door Fred Rabout AARDENBURC - De Zeeuwse dui vensport stond afgelopen weekein de weer in de internationale schijnwerpers. Dat was mede te danken aan een tweejarige blauwe doffer van Frederik Leliaert uit Aardenburg. De doffer won voor zijn baasje het internationale fond concours voor oude duiven vanuit Bordeaux, waaraan 14.921 duiven uit Neder land, België en Duitsland deelna men. De weduwschapsdoffer kwam met een snelheid van 1423 meter per minuut vanuit de Fran se wijnstad naar de Aardenburgse Christiaansenstraat. Een afstand in vogelvlucht van 769,3 kilometer. Leliaert, pas dertig jaar en dus nog een broekie in de duivensport, staat bekend om zijn pittige aan pak van zijn 'renpaarden'. Ook de ze duif had al de nodige kilome ters in de vleugels alvorens hij dit succes bracht. Frederik: „Hij zit al vanaf het eerste concours weke lijks in de mand behalve het con cours vanuit Blois vorige week. Collega's staan er versteld van, maar die duif kan dat aan. Hij komt thuis zonder dat er ook maar één spoortje van vermoeid heid te zien is." „Toen hij zaterdag even na vier uur (de duiven werden om zeven uur in Bordeaux gelost) arriveerde, vloog hij nog een paar rondjes al vorens te landen. Ik dacht even dat het nog een duif van het concours van Orleans was die vroeger op de dag thuiskwamen." De doffer, een laat jong van 2005 die door Leliaert in 2006 al op de dagfond werd gespeeld, was één van de acht duiven (vier doffers en vier duivinnen) die de Aarden burger voor dit concours had inge- mand. Ko Siereveld maakte met een tweede plaats het Zeeuwse succes compleet. Bij de jaarlingen pakte Jos van Belzen uit Colijns- plaat de tweede plaats achter Piet Solleveld uit Maasdijk. Ex-tafeltennisser verrast vriend en vijand op tennistoernooi Goes. door Sven Bakker GOES - Arjan Jonkman is klaar voor het grote werk. De tennisser van MLTC uit Middelburg schreef in Goes de 4-categorie bij het Hy potheekshop open tennistoernooi op zijn naam. Waar Jonkman de afgelopen twee jaar vooral actief was met toer nooien winnen in de vijfde en zes de categorie, toonde hij in Goes aan dat ook de 4-spelers moeten gaan oppassen voor hem. De voor malig tafeltennisser versloeg in de halve finales in drie sets Diederik de Rave (4-6 6-1 6-4), waarna ook Rikkert van der Wel er aan moest geloven. Van der Wel, afgelopen voorjaar nog uitkomend namens 't Halve Maantje in de tweede klasse van de mannencompetitie, had werkelijk niets in te brengen tegen de ontketende Jonkman: 6-1 en 6-2. Een categorie lager, in de 5-catego- rie, bewees Joost Oranje dat hij in een uitstekende vorm verkeert. De speler van 't Halve Maantje stond twee weken geleden nog in de fina le van het De Bongerd Open in Kloetinge en was ook in Goes op dreef Hij versloeg in de eindstrijd Django Westland, nota bene als eerste geplaatst: 6-1 6-1. Bij de vrouwen toonde Katrien van Beers zich minstens zo opper machtig als Oranje bij de mannen. De speelster van tennisvereniging De Schaepskooi in 's-Heer Arends- kerke stond gisteren tijdens de fi naledag zelfs geen enkele game af aan Esther Kole, die dan ook als derde eindigde in de poule van vier. Maar ook Eva le Clercq, de nummer twee, kon het bij lange na niet bolwerken tegen de goede vorm van Van Beers. Le Clercq kwam niet verder dan vier games en verloor met tweemaal 6-2. In de 5-categorie van het gemengd- dubbelspel wonnen vader en doch ter René en Milou Flohil. Arjan Jonkman won gisteren het tennistoernooi in Goes door een afgete kende zege op Rikkert van der Wel. foto Willem Mieras Arjan Human rukt in de finale onder het toeziend oog van ploeggenoot Thomas Ragut op naar het doel van Beachsoccer Terneuzen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27