Wisselende prestaties ruiters Erwin Mesu wint ook in Eemdijk 20 marineschepen uit meer dan 9 landen Vlootschouw Rondvaarten Amfibische demonstraties Ltiging voor Concerten Vuurwerk PZC Maandag 2 juli 2007 27 Tweespannen in actie tijdens de Zeeuwse Dag van het Paard in Vrouwenpol der. foto Lex de Meester Simon den Exter brengt publiek op puntje van de stoel. door Lucien Roeiandt VROUWENPOLDER - Niet alleen de deelname, maar ook de prestaties in het klassieke parcours van de klasse M en Z springen waren op de Zeeuwse Dag van het Paard te leurstellend. De deelnemers in de klassen B en L maakten gelukkig voor de lief hebbers van de springsport veel goed. In de klasse L deed Simon den Exter op de Eendracht in Vrouwenpolder zelfs oude tijden herleven. Met twee adembene mende ritten bracht de oude mees ter uit Kortgene het talrijke pu bliek op het puntje van de stoel. In de in handicap verreden klassie ke klasse Z/ZZ lieten de ruiters het compleet afweten. Alleen Sandy den Exter wist hier met Passo Do ble de eindstreep te halen. En dat gebeurde ook nog niet schadevrij. De amazone uit Kortgene trok met de Colorado-dochter een balk naar de bodem. In het progressief parcours lieten de ruiters zien dat dit falen als een incident moest worden gezien. Als eerste starter stuurde Sandy den Exter Passo Doble als een speer in 47.33 seconden naar de fi nish. Naar later bleek duidelijk de snelste tijd, maar in de haast trok de merrie een paal uit de steun ders. Met een foutloze rit en een tijd van 49,61 zette Sandy den Ex ter met Relax onder het zadel ver volgens alsnog de druk op de ke tel. Het mocht niet baten. Kort wendend en in de hoogste versnelling stuurde Han Wattel de ruin Morentes naar de overwin ning. Ook het klassiek parcours in de klasse M was er eentje om snel te vergeten. Met maar liefst drie springfouten mocht Ylona Schroe- vers zich met Rodeo winnaar noe men. In het progressief parcours stuurde Ellen Briquet Prinses Shanthi naar het Oranje erelint. Met 32 punten eindigde de amazone uit Zaamslag op gelijke hoogte met Miranda Ruiten met Odessa V. De Zeeuws Vlaamse combinatie toonde zich echter ruim vijf tellen sneller dan haar belaagster. In de klasse L stal Simon den Ex ter met Knape Hout's Verona de show. In de barrage van het klas siek parcours stuurde de 61-jarige veteraan de merrie in een bloed stollende rit in 40,78 foutloos De prestaties in de klassen M en Z springen op de Zeeuwse Dag van het Paard zijn teleurstellend. De deelnemers in de klassen B en L maken echter veel goed. rond. Den Exter gooide daarmee voor de concurrentie de deur met een op slot voor Emely Wiskerke die United K in 43,24 naar de twee de stek stuurde. „United gaf mij in het basispar- cours een goed gevoel. Maar Si mon ging als een speer. Die tijd was niet te verbeteren." Ook in het progressief parcours bleek tegen Simon den Exter en Knapehout's Verona geen kruid ge wassen. De door de wol geverfde paardenstalhouder uit Kortgene stuurde de vijfjarige merrie als een raket in 43,42 seconden naar de volle 36 punten. En evenals in het klassiek parcours moest ook nu de jeugd het hoofd buigen voor de oude meester. Mo nique van Sabben haalde met Cali- mero wel de volle buit binnen. Maar met de tijd van 48,84 vorm de de achttienjarige amazone uit 's-Heer Arendskerke geen bedrei ging voor Simon den Exter. In de barrage van de klasse B toon de Bram Klaasse zich met Camar- que Z de beste van zes combina ties. De ruiter uit Arnemuiden toonde zich zeer tevreden over de Canabis Z zoon. „Dit is een paard met veel vermo gen, waar ik erg hoge verwachtin gen van heb. Maar hij is niet de ge makkelijkste om te rijden. Hij wil altijd naar het hout en het heft zelf in handen nemen. Daarom moet je hem wat afremmen. En dat valt niet mee." Middelburgse skeeleraar klopt twee man in de eindsprint EEMDIJK - Erwin Mesu boekte in Eemdijk zijn tweede landelijke skeelerzege van dit seizoen. De Middelburger won eerder in Gro ningen. De nieuwe Zeeuwse kam pioen won een open wedstrijd voor A en B-rijders. Hij klopte in de eindsprint Jan-Ronald Wigarda uit Wolvega en Andries Minder- houd uit Waarde. Dit trio behoorde tot een kop groep van negen die halverwege de race was ontstaan. Bij die ne gen zat ook Niels Steenbakker uit Biggekerke. Hij eindigde als zeven de. Olivier Goud uit Waarde kwam als achtste binnen. Een dag later stond het kwartet aan de start in Nijkerk. Bij de wed strijd van de A-rijders reed Andries Minderhoud naar een achttiende plaats. Die massaspurt werd gewonnen door Sjoerd Huis man. louke Hoogeveen was de snelste bij de B-rijders waar Erwin Mesu, Niels Steenbakker en Oli vier Goud respectievelijk twaalfde, twintigste en vierentwintigste ein digden. Bij de veteranen viel Kees Cijsouw (Oostburg) met een vier de plaats net naast het podium. afrit 36 Heinkenszand mvv-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25