De Regt pakt weer zege in Zeeuwse koers Wm Torbjörn Blomdahl velt Forthomme en speelt supermoyenne in Porto ZOMEI Vakantievoc R >rdeel I l ■skytours.nl WWW. 26 Maandag 2 juli 2007 PZC Zweed speelt grootse finale en wint derde van vier toernooien. door Frits Bakker PORTO - Op het scorebord stond een eindstand die de suprematie van de winnaar liet zien. Torbjörn Blomdahl speelde gisteren in Por to de finale van de wereldbeker driebanden tegen de Belg Roland Forthomme. De cijfers waren im ponerend: 3-0 voor Zweed, gemid delde 2.647 (Blomdahl) tegen 0.562 (Forthomme). Alsof de Belg van Delta/Frans Be vers, die een ijzersterk toernooi had gespeeld, er niet aan te pas was gekomen. En zo was het eigen lijk ook op de slotdag in Porto. Blomdahl, in grootse vorm dit jaar, speelde een finale zoals alleen hij dat kan. Met superieur drieban- denspel, uitgevoerd met een bril jante techniek en in een zinderend tempo. Voor 45 caramboles had Blomdahl zeventien beurten nodig. Forthom me kreeg één beurt minder (16), Wl Torbjörn Blomdahl heeft zijn ono- verwinnelijke status terug in de driebandenwereld. Jean Paul de Bruijn uit Hulst zakt nog verder weg op wereldranglijst. maar kwam tot een schamel totaal van negen caramboles. De setstan den spreken voor zich: 15-5, 15-1 en 15-3. De Zweedse wervelwind is terug en niemand kan hem stui ten. Drie van de vier toernooien om de wereldbeker staan nu al op naam van Blomdahl: Sluiskil, Ma- nissa en Porto. Alleen op Corfu kon de Belg Caudron even schitte ren, maar onmiddellijk herstelde Blomdahl in Porto weer de rangor de. Hij speelde er ook nog een alge meen gemiddelde dat zelden is ver toond: 2.153. Roland Forthomme drong ook ver rassend ver door met overwinnin gen op Caudron (3-1 in halve fina le), Sanchez (3-2 kwartfinale) en Romero (achtste finale). In de eindstrijd moest hij echter zijn meester erkennen. Torbjörn Blomdahl voert nu ook weer met grote voorsprong de we reldranglijst aan (516 punten) voor Sanchez, Caudron en Forthomme. jean Paul de Bruijn zakt weer iets verder weg. De Hulstenaar verloor al in de eerste ronde kansloos van de Japanner Ryuuji Umeda (3-0, gemiddeldes: 2.250/1.000), zakt naar een gedeelde vijftiende plaats en staat na Porto met 162 punten een straatlengte achter op de spe lers in de toptwaalf. Wielrenner uit Nispen voor tweede keer sterkste in Kruiningen. door René van Stee KRUININGEN - Criteriums in Zee land zijn Gerwin de Regt op het lijf geschreven. Zo veel is duidelijk na de prestaties die de 27-jarige wielrenner uit Nispen de voorbije maanden in de provincie leverde. Want begin mei was hij tweede in de Ronde van Yerseke. Vorige week dinsdag won hij in Sint-Jan steen. En afgelopen zaterdag was het wederom prijs. Een ijzersterke De Regt bekroonde zijn aanvals lust met een dikverdiende zege in de Ronde van Kruiningen. Het was de tweede keer dat hij die wedstrijd op zijn naam wist te schrijven, want ook in 2002 pas seerde De Regt als eerste de eind streep. Bovendien werd hij er in 2003, 2004 en 2005 derde. „Koersen met moeilijk lopende rondjes of met een klinkerpar- cours zoals hier in Kruiningen lig gen mij wel. Voor de wedstrijden in Yerseke en Sint-Jansteen geldt min of meer hetzelfde. Het is ei genlijk geen toeval dat ik die drie koersen goed heb gepresteerd", ver klaarde De Regt na afloop. Bennie Provoost grijpt naast de dambeker HUISSEN - Bennie Provoost is er za terdag met zijn ploeg Meurs/Denk en Zet niet in geslaagd de nationa le dambeker te veroveren. In Huis- sen verloor de Culemborgse ploeg met 5-3 van de Dammers uit Oost. Provoost speelde remise tegen Ger- rit Wassink en ook zijn ploegma ten Dik de Voogd en Pim Meurs pakten een punt. Een nederlaag van Derkx tegen Wieger Wesse- link deed Meurs de das om. De Brabantse renner moest kei hard knokken voor de zege. Na bijna anderhalf uur koers reed hij vanuit het peloton naar de koplo pers Paul Jeremiasse uit Wemeldin- ge, Jacob Wijnstra uit Heinkens- zand en Barry van der Ham uit Heerle. Al gauw had de latere win naar in de gaten dat het in dit kop- groepje niet snel genoeg ging. Van daar dat hij meteen weer een de marrage plaatste die alleen Jere miasse kon beantwoorden. Het tweetal bleef vier rondjes (van bijna twee kilometer) voorop. Zo'n dertien kilometer voor het einde versnelde De Regt nog een keer. Naar later bleek was dit de be slissende ontsnapping. „Vanaf dat moment heb ik gere den voor wat ik waard was. Ik had redelijk snel twintig seconden voorsprong. Het was toen bijna zo goed als zeker dat ik dit niet meer zou weggeven", aldus De Regt. Christian Kik hield de plaatselijke eer hoog. De renner uit Kruinin gen eindigde net voor de grote groep als tweede. De sprint van Christian Kik houdt de eer van zijn dorp hoog in de Ronde van Kruiningen. Nick Nieuwdorp wint bij de junioren, Brian van Goethem bij de nieuwelingen. Kerkhove verliest dubbelfinale Tunis TUNIS - Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren de dubbelfinale van het ITF-toernooi in Tunesië verlo ren. Samen met Richel Hogen- kamp verloor de vijftienjarige Zie- rikzeese met 7-5 6-2 van het Omaans/Japanse duo Al Nabhani/ Yamasoto. Door haar prestaties in Tunis maakt Kerkhove wél een sprong op de wereldranglijst. Ze nadert de top 300. Deze week speelt ze in Castricum. het peloton werd gewonnen door Robert de Poel uit Dordrecht. Paul Jeremiasse, die bijna een kwart van de wedstrijd (mede-)koploper was, zag zijn strijdlust niet be loond en eindigde in de achterhoe de. Bij de junioren was de eerste plaats voor Nick Nieuwdorp uit Yerseke. Hij won de eindsprint van een kopgroep van zeven man. Christian Kos uit Zuid-Scharwou- de werd tweede en Nieuwdorps Vlissingse Middelkamp-ploegge noot Ferdinand Boogaard eindigde als derde. Na het Belgische Ninove was het de tweede seizoenszege voor Nick Nieuwdorp. Brian van Goethem won de wed strijd bij de nieuwelingen. Het was alweer zijn achtste overwinning. In een kopgroep van vier man ver schalkte de renner uit Sluiskil Rob bert Bouma uit Spijkenisse. Youri van Noorden uit Kruiningen ein digde als derde. En die prestatie deed hem glimlachen van oor tot oor. „In Kapelle was ik ook derde, maar hier in m'n eigen dorp is een derde plaats veel mooier." Bij de juniorenvrouwen pakte Ag- nietha Francke uit Koudekerke de tweede plaats. Winnares was Noortje de Kort uit Dongen. Anne Eversdijk (Kapelle) werd negende. Rinus van de Ven weer sterk in eerste manche MARKELO - Motorcrosser Rinus van de Ven is gisteren bij de EK-wedstrijd in Markelo veertien de in het dagklassement gewor den. In de eerste manche reed de Vlissinger een knappe wedstrijd met de achtste plaats als resultaat. Zoals de laatste weken vaker was Van de Vens tweede manche stuk ken minder dan zijn eerste. In die tweede manche werd hij op een modderige baan 20e. De latere winnaar Gerwin de Regt aan de leiding in de wielerronde van Kruiningen. foto Willem Mieras KOS 3* pyli Bay Hotel All Inclusive v a 349 RHODOS 3* Filerimos Village Hotel All Inclusive v a 349 1 5* p™ia Life Rehana ah Res°rt All Inclusive va 399 j 1 II m&frk m P^''4* aï C ";-z ALGARVE 3* Rosamar I Appartementen Logies 199- TURKIJE 5* Stella Beach Hotel All Inclusive v a 299 TUNESIE 4* Vincci El Kantaoui Center Halfpension v a 269 1 I 1 EMIRATEN 5* Al Hamra Village Resort Halfpension v a 799 j<3RATJ CANARIA BULGARIJE 4* Flamingo Hotel Logie^tbijtj 1 3* Playa del Sol Appartementen Logies va 299 *-^~*lntema Ta*T Vanaf-prijze tional Tours Bel. 0300 1552(18clp/m) p.p. in 2pk/apt INCLUSIEF TOESLAGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24