Stoner erkent meesterschap Rossi in Assen Spanje schakelt Nederlandse volleyballers uit in Euroleague Rossi troeft Stoner af in TT Zwiters zeilteam van Alinghi dicht bij prolongatie van America's Cup 24 Maandag 2 juli 2007 PZC Valentino Rossi, op de foto juichend voor het publiek, heeft Casey Sto ner zaterdag les in wegracen gege ven. De zevenvoudig wereldkampi oen uit Italië won op magistrale wij ze de TT van Assen in de konings klasse MotoGP. De 28-jarige Rossi (Yamaha) rukte vanaf de elfde startpositie op en haalde drie ronden voor het einde de Australiër Stoner (Ducati) in, die de 23 ronden daarvoor soeverein op kop had gereden. De Amerikaan Nic ky Hayden (Honda) werd derde. In de stand van het wereldkampioen schap verandert weinig. Stoner be houdt de leiding, Rossi loopt iets in. Vooraf gaf niemand veel voor de kansen van Rossi. Stoner was name lijk in de trainingen en in de kwalifi catie veruit de snelste geweest en ook in Assen nam hij direct het ini tiatief. Ronden lang reed de 21-jari ge coureur uit Kurri-Kurri aan de lei ding. Hij leek op weg naar zijn zesde seizoenszege toen ineens de virtuo siteit van Rossi kwam bovendrijven. Eerst reed de Italiaan de Honda-rij- ders Hayden en Dani Pedrosa uit het wiel om vervolgens in het achter wiel van Stoner de duiken. Lange tijd kon Stoner de aanvallen van Ros si afslaan, maar drie ronden voor het einde in de Ramshoek kwam The Doctor uit Urbino majesteitelijk langszij en voorbij. Rossi boekte zijn 87e overwinning in een Grote Prijs. Hij won voor de zesde keer in Assen. foto Bas Czerwinski/AP Australiër schrijft nederlaag in de TT niet toe aan het saaie circuit. door onze sportredactie ASSEN - Wie wint klaagt niet. Dus prees Valentino Rossi zaterdag het veelbesproken circuit van Assen. Bijna 95.000 toeschouwers zagen in droog weer hoe de Italiaanse wegracer van Yamaha zijn Australi sche uitdager Casey Stoner (Duca ti) aftroefde op pure klasse. „Het was een van mijn beste races ooit", zei de 28-jarige vedette uit Urbino, die voor de 87e keer in zijn carrière triomfeerde in een Grote Prijs. Stoner was de favoriet in Assen. Hij nam in Drenthe echter elke ge legenheid te baat om af te geven op de baan, die sinds 2006 sterk is ingekort en omwille van de veilig heid vlakkere bochten heeft. Maar Stoner kon zijn nederlaag in de TT niet toeschrijven aan het saaie circuit. Het was h'et meester schap van Rossi dat hem velde. Sto ner erkende ruiterlijk dat hij geen antwoord had op de sublieme ac tie van Rossi: „Ik had een prachti ge start en lag comfortabel op kop. Wel speelde de wind me parten en ik denk dat mijn snelheid daar door terugliep. Toen Rossi voorbij kwam, zat ik echt al op mijn maxi mum. Dat ik dit circuit niet leuk vind, speelde geen rol. Ik rijd op el ke baan met dezelfde mentaliteit." Mattia Pasini (Aprilia) won met overmacht de TT in de 125CC. De 1^ Favoriet Stoner heeft geen ant- woord op de sublieme race van Rossi in de koningsklasse Mo toGP. De Nederlanders spelen op de TT geen rol van betekenis. Titelverdediger verliest kansloos in voorlaatste duel van de groepsfase. door onze sportredactie ONTENIENTE - De Nederlandse vol leyballers zijn uitgeschakeld in de European League 2007. De titelver dediger verloor zaterdagmiddag in het voorlaatste duel van de groeps fase kansloos met 3-0 van Spanje. De setstanden waren 25-21 25-23 25-22. De wedstrijd vergde nog geen vijf kwartier. Bondscoach Peter Blangé begon in Onteniente, in de buurt van Valen cia, met bijna dezelfde basis die zondag in Rotterdam tegen Duits land de hoop op de Final Four in Portugal nog even levend hield. Dirk Jan van Gendt mocht derhal ve opnieuw het spel verdelen, nu met zijn voormalige ploeggenoot bij Ortec Nesselande Michael Olie Peter Blangé man als diagonaalaanvaller. Jeroen Trommel en Jan-Willem Snippe waren de passers-lopers, en tevens de productiefste afma kers, Rob Bontje en Wytze Koois- tra mochten beginnen als midden mensen. De laatste maakte in de tweede set plaats voor Jairo Hooi. De start was nog redelijk, maar Oranje kreeg amper zicht op een een goed resultaat De weinige kan sen op een doorbraak werden ge mist. Daarnaast bleef het team ser verend onder de maat. Blangé wanhoopt niet. „Natuurlijk zijn we teleurgesteld. Aan de ande re kant zijn we bezig met het tra ject richting het EK in Rusland en in dat opzicht tonen we wekelijks progressie. Het team groeit, maar het niveau is wel wat wisselend. Ook nu hebben we in elke set mo gelijkheden gehad, maar bij de be slissende punten waren we net niet goed genoeg." Voor de Nederlandse volleybal- sters was er wel succes. Het team van bondscoach Avital Selinger be reikte zaterdag in Jekaterinaburg de halve finale van de Boris Jeltsin Cup door Rusland B met 3-0 (25-18 25-15 25-15) te verslaan. Welk land morgen de tegenstan der is, was gisteravond nog niet be kend. 21-jarige Italiaan reed van start tot finish aan de leiding en vierde zijn tweede zege in een Grote Prijs van dit seizoen. De Spanjaard Hector Faubel (Aprilia) blijft koploper in het WK-klassement. Hugo van den Berg (Aprilia) was de beste Ne derlander met een 21e plaats. Joey Litjens (Honda) uit het Neder lands De Graaf Grand Prix-team stelde teleur met de 26e plaats. „Het was niet mijn TT. Ik heb me zelf te veel druk opgelegd", aldus de 17-jarige Limburger. „Accelere ren lukte gewoon niet. Telkens als ik uit de Strubben kwam, kreeg de ik de motor niet op snelheid". Jorge Lorenzo (Aprilia) domineer de in de kwartliters. De 20-jarige motorrijder won met bijna speels gemak de TT in de 25OCC. Het was al zijn zesde overwinning in een Grote Prijs van dit seizoen en zijn veertiende in totaal. De wereld kampioen van 2006 is hard op weg naar prolongatie van de titel. De drie Nederlanders in de 250CC viel weinig eer ten deel. Hans Smees viel uit met een kapotte mo tor, Ronald Breitler en Randy Ge vers werden op een ronde achter stand gezet. Beslissing van prestigieuze zeilstrijd valt wellicht morgen. door onze sportredactie VALENCIA - Het Zwitserse zeilteam Alinghi is nog één overwinning verwijderd van prolongatie van de prestigieuze America's Cup. De ploeg van de Nederlandse voordek ker Pieter van Nieuwenhuyzen, met Peter van Niekerk als reserve, won zaterdag voor de kust van Va lencia de zesde wedstrijd in de matchracefinale tegen Team New Zealand. Daarmee kwam de stand in de eindstrijd op 4-2. Het team dat als eerste vijf overwinningen behaalt, mag de oudste sporttrofee ter wereld mee naar huis nemen. Onder uitstekende omstandighe den, met een kalme zee en een windsnelheid van 7 tot 10 knopen, gingen beide miljoenenjachten na de start gelijk op. In de buurt van de eerste boei verloor Alinghi de wind in de zeilen en kwam Team New Zealand op een voorsprong van 80 meter. Bij het passeren van de tweede boei was de marge ge zakt van 13 tot nog maar 2 secon den. Bij de derde boei lag de Zwitserse formatie met 16 seconden royaal aan kop. Team New Zealand vocht nog wel even terug tot het verschil van nog maar één bootlengte, maar in de eindsprint moesten de Kiwi's de rivaal toch ruimschoots voor laten gaan. Alinghi was 28 seconden eerder bij de finish dan New Zealand. De ra ce van zondag, die de beslissing had kunnen brengen, werd we gens gebrek aan wind uitgesteld. De wedstrijd wordt morgen ver volgd. Om de America's Cup werd voor het eerst gezeild in 1851. In 1983 doorbrak het team van Australië de hegemonie van de Amerikanen die de trofee tot dan toe altijd in hun bezit hadden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 22