Sport Zberg op oude dag naar wielertitel in Zwitserland Dolgelukkige winnaar bij vrouwen Vreven van ADO naar St. Truiden Wimbledon extra waakzaam en nu komt ook Tourcircus naar Londen Vandereycken blijft bondscoach 22 Maandag 2 juli 2007 PZC Stijn Devolder soleert in België naar titel en blijft Boonen voor. door onze sportredactie RIJSWIJK - Een knappe solo bezorg de Beat Zberg gisteren in Brugg de tweede nationale in zijn loopbaan. De voormalige Raborenner was in 1998 de beste in het Zwitsers kam pioenschap tijdrijden, nu soleerde hij naar de titel in de wegrace. Zberg ontsnapte al na twee van de twaalf af te leggen omlopen in het gezelschap van Fabian Cancellara en David Loosli. In de slotfase van de koers ging de renner van Gerols- teiner alleen op avontuur. Dat deed hij met verve. Zberg had op de streep meer dan twee minuten voorsprong op Cancellara, die de sprint voor de tweede plaats won. Al net zo knap was de overwin ning van Christophe Moreau in Frankrijk. De kopman van AG2R voor de Tour zette zijn aanval in bij het ingaan van de op één na laatste ronde op het parkoers van 21 kilometer in en rond Aurillac. De man in vorm - Moreau won on langs de Dauphiné Libéré - werd nooit meer teruggezien. Achter hem pakte Pierrick Fedrigo het zil ver, Patrice Halgand werd derde. In de toplanden Spanje en Italië gingen de nationale titels naar Joaquim Rodriguez en Giovanni Visconti. Rodriguez viel aan in de slotklim in Cuenca en hield op de streep negen seconden voorsprong over op zijn ploeggenoot Ale jandro Valverde. Eladio Jimenez werd derde. Visconti versloeg in een sprint licht bergop in Genua Paolo Bosso- Wielertitel in Spanje voor Rodri guez en in Italië voor Visconti. Christophe Moreau onderstreept zijn vorm met Franse titel. Weg- mann winnaar in Duitsland. ni en Davide Rebellin. Stijn Devol der werd in België kampioen door tien kilometer voor het einde weg te springen. De West-Vlaming, die rijdt voor Discovery Channel, ging er vandoor bij de laatste beklim ming van de Hotond. Vijftien se conden nadat hij juichend over de finish was gekomen sprintte Tom Boonen naar de tweede plaats, net voor Philippe Gilbert. In Duitsland ging de titel naar Fabian Wegmann. De renner van Gerolsteiner versloeg in de sprint Patrik Sinkewitz van T-Mobile. Het tweetal had zich enkele ron den voor het einde losgemaakt uit een kopgroep en hield op de streep 49 seconden voorsprong over. Christian Knees werd derde. Benoït Joachim werd kampioen in Luxemburg. De renner van Discovery Channel bleef Christian Poos en Frank Schleck voor. Pfann- berger pakte de titel in Oostenrijk. Britten zijn in staat van paraatheid voor grote sportevenementen. door Gertjan van Geen LONDEN - Ook Wimbledon is in verhoogde staat van paraatheid na de aanslag van zaterdag op het vliegveld van Glasgow en de mis lukte poging daartoe met twee au tobommen in het centrum van Londen op vrijdag. Toch typeert de organiserende All England Club de tot nu genomen veiligheidsmaatregelen als afdoen de. „Het personeel is geinstrueerd om extra waakzaam te zijn bij het doorzoeken van tassen", aldus een verklaring van de club. Ook het pu bliek is verzocht om alert te zijn en verdachte omstandigheden aan de politie te melden. Vrijdag werden bij toeval twee bomauto's ontdekt in het centrum van Londen. Twee mondiale spor tevenementen overspoelen de Brit se hoofdstad: Wimbledon is aan zijn tweede week toe, deze week strijkt een heel leger renners en volgers neer voor de start van de Tour de France, zaterdag met de proloog in de binnenstand van Londen. Voorafgaand aan Wimbledon werd al gewezen op een mogelijke terreuraanslag met autobommen. Het park in district SW19 ligt aan openbare wegen, die nauwelijks af te sluiten zijn, omdat Wimbledon Village bereikbaar moet blijven voor de bewoners. Gisteren ver klaarde de Londense politie dat er geen aanwijzingen zijn dat de drei ging nu verder is toegenomen. Niettemin wordt extra zorgvuldig naar voertuigen gekeken, die de hoofdingang aan de Church Road passeren. Zaterdag gaat de Tour van start en wordt de vrouwenfinale op Wim bledon gespeeld. Het is dan - op 7-7-7 - precies twee jaar geleden dat Londen werd opgeschrikt door terreuraanslagen in de metro. Bin nen een half uur deden drie ont ploffingen zich voor in de metro en een half uur later één aan boord van een bus. Het aantal do den bedroeg 56. Marlijn Binnendijk valt huilend in de armen van haar moeder nadat ze de nationale titel heeft veroverd. foto Marcel van Hoorn/ANP Marlijn Binnendijk zet solo in en verrast grote favorieten op NK. door Peter van Leeuwen MAASTRICHT - Opperste verbazing, tranen met tuiten. Marlijn Binnen dijk wist zaterdag in Maastricht amper wat haar overkwam. De 21-jarige wielrenster van AA Drink zag een moedig optreden beloond met de Nederlandse titel. „Wie dit vooraf had voorspeld, had ik voor gek verklaard." Het clubje favorieten dat Binnen dijk, die een ronde voor het einde uit de kopgroep was ontsnapt, tot op een halve minuut naderde kwam te laat. „Je ziet het vaker bij NK's, dat er vooral naar elkaar wordt gekeken", zei Marianne Vos, titelverdedigster en tweede in de sprint van de achtervolgsters. Toch vond Vos de winnares een te rechte kampioene. De renster uit Zuid-Scharwoude werd haast ver legen van die loftuitingen. Ge wend aan winnen is ze niet. Bin nendijk fietst vaak lang vooruit in koersen, maar vooral omdat ze niet graag in een peloton rijdt. Eén keer won ze een criterium. „Ze kan heel aardig bergop rij den", vertelde ploegleider Michael Zijlaard, die Binnendijk in het bui tenland met de besten mee zag klimmen. „Maar als ze dan bene den komen, zit ze drie groepen verderop naar achteren." Binnendijk heeft tot nu toe meer naam gemaakt op de baan. Ze werd al wereldkampioene achter volging bij de junioren en Euro pees kampioene onder 23 op de puntenkoers. Het grote succes kwam zaterdag uit de lucht vallen. Binnendijk was mee in een vroege ontsnap ping, zag ploeggenote Irene van den Broek anderhalve ronde voor het einde een vergeefse aanval doen en ontsnapte zelf kort voor het ingaan van de laatste ronde. Daarna volgden 13,5 kilometers diepgaan. „Ik dacht nergens meer aan. Rijden, rijden, rijden. Ik heb Tom Leezer, een modelprof in de opleidingsploeg van Rabobank, wint het kampioenschap bij de beloften in de sprint tegen zijn ploeggenoot Arjen de Baat. ook maar één keer omgekeken. Pas in de laatste bocht geloofde ik in de titel." De ontlading was groot, toen de aanvalster had gewonnen. Een modelprof, zo vond Nico Ver hoeven van de Rabobank, werd kampioen bij de beloften. De 21-ja- rige Tom Leezer uit 's Gravenzan- de wordt volgend jaar prof bij de ploeg. Hij was de regisseur van zijn eigen succes op het NK. Arjen de Baat, ook van Rabobank, zette de finale in met een solo vlucht. Leezer sprong eerst naar zijn ploeggenoot en won gemakke lijk de sprint. „Hij ziet de koers, is een echte teamrenner en kan zich ook wegcijferen. Misschien doet hij dat wel te vaak, maar hij is in al le opzichten een modelprof', vond ploegleider Verhoeven. René Vandereycken is tot 2008 bondscoach van Belgische elftal. DEN HAAG - Voetballer Stijn Vre ven keert terug naar zijn vader land. De 33-jarige Belg heeft een tweejarige overeenkomst getekend bij Sint-Truiden. De rechtsback speelde afgelopen seizoen voor ADO Den Haag, maar kreeg daar geen contractver lening meer. Vreven speelde in de Nederlandse competitie ook nog voor FC Utrecht en Vitesse. René Vandereycken blijft tot juni 2008 bondscoach van het voetbal elftal van België. De nationale bond beraadde zich zaterdag over de positie van de oud-internatio nal. Het vertrouwen in Vanderey cken, in Nederland nog eens werk zaam bij FC Twente, bleek on danks tegenvallende resultaten vol doende om met hem verder te gaan. Villarreal heeft bekend gemaakt de Uruguayaanse aanvaller Diego For- lan te hebben verkocht aan Atleti- co Madrid. Met de transfer van de spits is 21 miljoen euro gemoeid. BRUSSEL - René Vandereycken blijft tot juni 2008 bondscoach van het voetbalelftal van België. De na tionale bond beraadde zich zater dag over de positie van de oud-in ternational. Het vertrouwen in Vandereycken, in Nederland nog eens werkzaam bij FC 1\vente, bleek ondanks te genvallende resultaten voldoende om met hem verder te gaan. Bel gië maakt geen kans meer op kwa lificatie op het EK van 2008 in Zwitserland en Oostenrijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 20