Domper op Concert at Sea Britten zijn extra alert op terreuraanslag Maandag 2 juli 2007 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 153 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85www.pzc.nl Hevige regenval zorgt voor problemen na festival Brouwersdam. door Rolf Bosboom SCHARENDIJKE - Door hevige regen val zijn zaterdagavond na afloop van Concert at Sea grote proble men ontstaan, met lange wachttij den, honderden auto's die uit de modder moesten worden getrok ken en gevaarlijke situaties op de weg. Een man raakte ernstig ge wond. Op de website van het festi val en de PZC regende het gisteren klachten. Aan het einde van hét - op zich ge slaagde - evenement begon het, on verwacht en zeer lokaal, flink te re genen, waardoor veel van de 55.000 bezoekers tegelijk de uitgan gen opzochten. Zij moesten vaak lang wachten op de bussen naar de parkeerterreinen bij Renesse. De irritaties liepen soms hoog op. Velen besloten te gaan lopen naar Renesse. Een 28-jarige man uit Pa- pendrecht werd op de Helleweg ge schept door een auto. Hij werd met hoofd-, buik- en armletsel naar het ziekenhuis in Rotterdam vervoerd. In Renesse kwamen vijf- a zeshon derd auto's vast te zitten doordat het parkeerterrein P6 aan de Lage- zoom - ondanks rijplaten en ladin gen boomschors - in een modder poel was veranderd. Brandweer en andere vrijwilligers zijn de hele nacht in touw geweest om de wa gens los te trekken. Op de website van de organisatie, die uiteindelijk overbelast raakte, werden duizenden, vaak negatieve berichten geplaatst. Ook op de PZC-website werd volop en kri tisch gereageerd. „Het was een gro te en gevaarlijke chaos", consta teert bijvoorbeeld 'loris'. „Logis tiek is dit festival echt een drama", oordeelt 'Maurice'. Tegelijkertijd vallen er vooral positieve geluiden te lezen over het festival zelf. „Con cert geslaagd, aftocht deceptie", no teert Joke de Meester kernachtig. De organisatie betreurt de proble- De organisatie van Concert at Sea werd aan het slot van het fes tival verrast door hevige regen val. Veel mensen deden er uren over om weg te komen. men, maar bestrijdt dat er sprake was van een chaos. De situatie is steeds onder controle geweest", zegt M. Hofman. „We hebben zelfs het calamiteitenplan niet hoe ven te gebruiken." Ook het wegsle pen van auto's op parkeerterrein P6 was ingecalculeerd. „We had den de trekkers klaar staan." Voor de gedupeerden waren dekens, broodjes en koffie beschikbaar. Zelf is de organisatie vooral tevre den over het festival. „De doelstel ling was de pijnpunten van vorig jaar, zoals de wachtrijen bij de ho reca en de wc's, eruit te halen. Dat is voor 99 procent gelukt. Alleen het vervoer was door overmacht een probleem." Uit gegevens van het KNMI blijkt dat zaterdag rond de Brouwersdam verreweg de meeste neerslag viel: 39 millime ter. Elders was dat veel minder. Het festival veroorzaakte zoals ver wacht ook files, 's Middags ston den die vooral op de N57, mede door werkzaamheden. Door een verkeerde bewegwijzering werden bovendien veel auto's ten onrech te naar de zuidkant van de dam ge leid. Daarom werd Neeltje lans als extra parkeerterrein gebruikt. Tijdens Concert at Sea traden Van- Velzen, Trijntje Oosterhuis, De Dijk en mede-organisator Blof op. De verrassingsact was zanger Tom Chaplin van Keane. Het festival wordt volgend jaar opnieuw ge houden, op zaterdag 28 juni. pagina 2 en 3: dansen op de vulkaan die Brouwersdam heet pagina 3: commentaar Energie goedkoper in tweede helft jaar DEN HAAG - Nederlandse consu menten zijn in de tweede helft van dit jaar minder kwijt aan ener gie dan in de eerste helft. Alle energiebedrijven zijn overge gaan tot een verlaging van de prij zen met circa 75 euro. De prijsver laging hangt samen met de Euro pese liberalisering van de energie markt. Daardoor mogen alle bur gers van de EU zelf kiezen bij welk bedrijf ze gas en stroom afnemen. Energiebedrijven kunnen hun prij zen elk halfjaar aanpassen. De be doeling is dat de concurrentie hier door toeneemt, waardoor de prij zen laag blijven en de keuzevrij heid van de consument groter wordt. Concert at Sea is mislukt Groei bewijst dat de toeristensector goed werk levert eens 58% oneens 42% Hoogste alarmfase na drie mislukte aanslagen in Londen en Glasgow. LONDEN - In het Verenigd Koninkrijk geldt sinds afgelopen weekeinde de hoogste fase van ter reuralarm. Rond de Britse vliegvel den zijn na drie mislukte aansla gen zeer scherpe veiligheidsmaatre gelen van kracht. De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding in Nederland ziet vooralsnog geen reden om in ons land extra maatre gelen te nemen. De Britse politie arresteerde giste ren in Liverpool een vijfde ver dachte die betrokken zou zijn ge weest bij de twee mislukte aansla gen in Londen van vrijdag en de mislukte aanslag op het vliegveld van Glasgow zaterdag. Eerder pak te de politie al twee verdachten op in Glasgow en twee op een snel weg bij Liverpool. Een verdachte auto, die gepar keerd stond bij een ziekenhuis in Glasgow, is gisteren door de poli tie opgeblazen. Het vermoeden dat in de auto explosieven zaten, bleek later onterecht. Terminal 3 op de Londense lucht haven Heathrow werd gisteravond enige tijd afgesloten na de vondst van een verdacht pakketje. Vol gens Britse media was het vals alarm, maar het leidde wel tot on rust. Eerder op de dag was ook een deel van de luchthaven John F. Kennedy in New York ont ruimd, maar dat bleek al snel vals alarm. Zes bemanningsleden en 165 passagiers van een KLM-vlieg- tuig hebben zaterdag op de lucht haven van Glasgow zes uur moe ten wachten voor zij het toestel uit mochten. De vlucht was net ge land op het moment van de mis lukte aanslag op de vertrekhal. Een woordvoerder van Stena Line zegt dat aan beide zijden van de bootverbinding van Hoek van Hol land naar Harwich het aantal grensbewakers is toegenomen. pagina 9: visitekaartje Al Qaida MÊÊÊÊÊÊÊm Zeeland: 2, 3, 15,16, 17; Zomer- krant: 10 t/m 13; Binnenland: 4 en 6; Buitenland: 9; Sport: 21 t/m 33; Weer: 18; Strips: 19; Mode: 35; Psychologie: 36 en 3; Televisie: 38 en 39. Concert at Sea trok zaterdag 55.000 bezoekers naar de Brouwersdam. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1