Sport Kroon op het werk voor Koos 30 en 31 21 24 Yvonne Wisse springt naar goud op NK atletiek in Amsterdam Valentino Rossi toont meesterschap met zege in TT van Assen Maandag 2 juli 2007 Tip? sport@pzc.nl Moerenhout, al zijn hele leven een superknecht, wint de nationale titel. door Ad Pertijs MAASTRICHT - In de roerige tijd waarin de sport zich bevindt, kreeg het vaderlandse cyclisme gis teren in Maastricht in elk geval een keurige nieuwe nationale kam pioen. Koos Moerenhout is een renner van onbesproken gedrag. Type ideale schoonzoon. Type idea le ploegmaat ook. Hij is een renner die altijd werkt voor anderen. Drie jaar geleden nam hij zich voor wat meer voor zijn eigen kans te rijden. Het lever de bitter weinig op. Tot gisteren. Moerenhout sprong weg op zeven tien kilometer van het einde. Eerst leverde hij een gevecht op leven en dood om uit de greep van Aart Vierhouten te rijden en vervol gens moest hij nog een heel winde rig rondje lang zijn voorsprong zien vast te houden. Mede dankzij de onvoorwaardelij ke steun van zijn ploeggenoten Mi chael Boogerd en Sebastiaan Lange- veld hield de man uit het West-Brabantse Welberg (Steen bergen) stand. „Koos had het niet gemakkelijk", zei en zag ploeglei der Erik Dekker. „Toen hij op één kilometer voor het einde nog zo moeilijk keek, heb ik hem opgedra gen eindelijk ook eens te genieten van de laatste meters." Moerenhout sprak na afloop van de kroon op zijn carrière. Hij zal bedoeld hebben: de kroon op het werk. Op al het werk dat hij de af gelopen twaalf profjaren voor an deren heeft verricht. Vorig jaar nog voor Floyd Landis. Toen hij aan de zijde van de in de gele trui gehulde Amerikaan over de Cham ps Elysees reed, dacht Moerenhout dat dat de kroon op het werk was. Maar niet dus. De Amerikaan kwam niet door de dopingcontro le, de Phonak-ploeg werd opgehe ven en Koos kon fluiten naar zijn nieuwe sterk verbeterde contract. Stank voor dank dus. Rabobank pikte hem op. Met zes tig koersdagen is hij dit jaar op nieuw een renner waarop de De Rabobankrenners domineren het nationaal kampioenschap in Maastricht. Koos Moerenhout grijpt met een solo de titel en wordt eindelijk beloond. ploeg kan bouwen. „Gelukkig heb ben we Koos", sprak de blije Rabo bank teambaas na afloop. Op Koos kun je rekenen. Maar Moerenhout gaf ook aan dat hij in de finale ook naar zichzelf had gekeken. „Een NK met zoveel Rabobankren ners is ook een beetje en broeder moord. Je moet er bij zitten en op tijd wegwezen." In de finale was hij voorop gekomen met zijn broe ders Boogerd en Langeveld en met de concurrenten Vierhouten, Den Bakker en Ten Dam. Anderhalve ronde van het einde opende Lange veld als eerste de aanval. Den Bak ker counterde, Moerenhout rea geerde met een tweede demarrage. Het leverde hem de titel op. „Win nen met nummer dertien vond ik een uitdaging", zei keurige Koos na de winnende solo. Kimi Ra'ikkönen stopt zegereeks Hamilton MAGNY-COURS - Kimi Raikkönen heeft op het circuit van Magny- Cours in Frankrijk de Grote Prijs Formule 1 gewonnen. In zijn Ferra ri bleef de Fin zijn ploeggenoot Fe lipe Massa uit Brazilië voor. De der de man in de race was de Brit Le wis Hamilton, die in de McLaren- Mercedes zijn koppositie in de strijd om de wereldtitel behield. pagina 27: Magny-Cours kleurt Ferra- ri-rood Albers sleept bij stop benzineslang mee MAGNY-COURS - Spyker-coureur Christijan Albers werd op het cir cuit in Magny-Cours op opmerke lijke wijze uitgeschakeld. De Ne derlander reed na een pitstop te vroeg weg en sleepte een losgeruk te benzineslang met zich mee. Albers bemerkte zijn fout enkele meters later en reed zijn bolide in het gras om er daarna zelf uit te springen. Volgens Albers ontstond er verwarring toen zowel hij als zijn Spyker-collega Adrian Sutil ge lijktijdig de pits in kwamen rijden. Helikopter crasht bij Frans circuit: 3 doden MAGNY-COURS - Een helikopter die mensen vervoerde van het Franse formule i-circuit op Magny-Cours naar een hotel is zaterdagavond neergestort. Volgens de autoritei ten zijn er drie doden gevallen, on der wie de piloot. Twee mensen raakten gewond. De oorzaak is nog niet bekend. Wie er aan boord warén, is onduidelijk. Ban denproducent Bridgestone beves tigde dat één werknemer en een fa milielid in de helikopter zaten en het ongeval hebben overleefd. Federer ronde verder na afzeggen Haas LONDEN - Tommy Haas heeft zich teruggetrokken uit het toernooi van Wimbledon. De 29-jarige Duit ser kampt met een buikspierblessu re. De nummer tien van de wereld had het vandaag moeten opne men tegen titelverdediger Roger Federer, die zich zo zonder te spe len kwalificeerde voor de kwartfi nale. Haas heeft een lange historie van blessures. Alleen de laatste twee jaar al moest hij zes keer vroegtijdig opgeven. Krajicek superfit voor partij tegen Granville LONDEN - Michaëlla Krajicek voelt zich superfit voor de partij die ze vandaag in de vierde ronde van Wimbledon speelt tegen de Ameri kaanse Laura Granville. „Ik ben topfit en realiseer me dat ik winst kansen heb. Krajicek moet vandaag op baan veertien aantreden. De wedstrijd tegen Granville staat als tweede duel gepland. De partijen begin nen om 12.00 uur Nederlandse tijd. Op Wimbledon was het giste ren een traditionele rustdag. Koos Moerenhout, voormalig superknecht, reed in Maastricht met een solo naar de nationale titel. foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19